ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

سئو کلاه سیاه چیست

سئو کلاه سیاه (۲)

سئو کلاه سیاه چیست وچگونه می تواند برای سایت شما خطرناک باشد:

سئو کلاه سیاه به تکنیک هایی گفته می شود که در آن یک فرد به دنبال تقلب کردن برای افزایش بهینه سازی سایت خود بر خلاف قوانین سئو می باشد و می خواهند که از راه های میان بر به افزایش رتبه سئو دست پیدا کنند این روش ها ممکن است برای آن ها سریع تر جوابگو باشد اما سایت آن ها در خطر خارج شدن از دسترس جستجو پس از مدتی قرار می دهد. زیرا موتور های جستجوگر به هوش مصنوعی مجهز هستند که این می تواند یکی از مهم ترین روش هایی باشد که بتوانند به وسیله ان ها سئو کلاه سیاه را به راحتی شناسایی کنند.

معمولا این سایت ها از قوانین گوگل در افزایش ارتقا بازدید خود پیروی نمی کنند وتنها به یک چیز فکر می کنند آن هم قرار گیری در صفحه اول گوگل می باشد. ممکن است که به این هدف هم برسند ولی به زودی  یا از دسترس بازدید خارج می شوند ویا متحمل یک جریمه گزاف خواهند شد.

سئو کلاه سیاه (۳)

 سئو قوانینی است که باید در کل سایت های جهان رعایت شود که البته  رعایت کردن این قوانین در واقع به نفع خود شما خواهد بود زیرا باعث می شود که کسی هم نتواند از سایت شما سو استفاده کند و در واقع یک محیط امن کاری را برای شما به همراه دارد. معیار های سئو همواره با پیشرفت هایی که در موتور های جستجو گر دیده می شود تغییر می کند مثلا بعضی از معیار های که پارسال در ارتقا رتبه سایت شما موثر بوده اند امسال دیگر نمی توانند چندان موثر باشند.

برای افزایش سئو یک سایت نیاز به یک فرد متخصص می باشد که همیشه معیار های جدید سئو را بشناسد وبر اساس آن ها تصمیم بگیرد زیرا گاها حتی معیار های قدیمی سئو می توانند در کاهش سئو سایت شما موثر باشند.

سئو کلاه سیاه (۴)

 

تکنیک های سئو کلاه سیاه که می تواند برای سایت شما خطرناک باشد:

۱- خرید بک لینک نامناسب:

اگر خرید بک لینک شما از یک سایت نامعتبر انجام شود می تواند در کاهش رتبه سئو سایت شما به صورت مستقیم اثر گذار باشد. گاها بعضی از افراد فکر می کنند که اگر از  سایت های مختلف بک لینک بخرند می تواند در افزایش سئو آن ها موثر باشد و افراد بیشتری را به سمت سایت آن ها بکشاند اما اگر این بک لینک ها را از سایت های نامناسب بخرید نه تنها در افزایش سئو سایت شما موثر نیست بلکه به عنوان یکی از خطرناک ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه می تواند حتی باعث کاهش ارتقا رتبه سایت شما شود. گاها این عمل را بسیاری از سایت های بزرگ هم انجام دادند که خیلی به ضرر سئو سایت آن ها در بلند مدت تمام شده است.

۲- کامنت اسپم:

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه در افزایش مخاطب های یک سایت کامنت اسپم می باشد شاید گاها در یک سایت وارد شده باشید و ببینید که بعضی از افراد کامنت های زیر بعضی از مطالب می گذارند که با محتوای آن مطلب ارتباط خاصی ندارند این کامنت ها را کامنت اسپم می گویند که می تواند یکی از عوامل سئو کلاه سیاه در کاهش رتبه بهینه سازی آن مطلب باشد . معمولا بیشتر سایت ها لینک ورودی سایر افراد را برای افزایش رتبه سئو به صورت nofollow در می آورند این یعنی اینکه این کامنت ها هیچ تاثیری بر روی سئو سایت شما ندارند و شاید حتی باعث کاهش رتبه سئو هم بشود.

۳- محتوای کپی شده :

یکی از اساس ترین چیزی های که می تواند در کاهش رتبه سئو سایت شما موثر باشد استفاده از محتوای کپی شده باشد. شاید بتوان گفت که یک محتوای کپی شده در واقع اصلی ترین دلیل کاهش رتبه سایت شما باشد. راحت ترین راهی که می تواند به افزایش رتبه سایت شما کمک کند تولید یک محتوای با رعایت قوانین کپی رایتینگ می باشد. اگر موتور جستجو گر گوگل متوجه شود که شما از سایت دیگری کپی برداری کرده اید به سادگی نوشته شما را اسپم می کند این یعنی اینکه کاملا این مطلب از دیده مخاطب پنهان می شود وبه عنوان یک مطلب بی ارزش از دسترس جستجو خارج می شود. این مطالب شما می تواند اعتبار کار شما را  بین سایر سایت ها خراب کند و باعث می شود که حتما سایت شما به دلیل عدم رعایت قوانین کپی رایتینگ  متحمل یک جریمه سنگین از جانب موتور جستجو گر گوگل شود.

۴- استفاده کردن از عبارت های مشابه در یک مطلب:

شاید بتوان گفت این عمل هم مانند کپی کردن یک متن می باشد که می تواند باعث شود یک متن شما از دسترس بازدید خارج شود در واقع دوباره عبارت بندی کردن یک متن یعنی اینکه از یک عبارت چند بار در یک متن استفاده کنید که فقط بخواهید متن خود را طولانی تر جلوه دهید. گاها بعضی افراد در یک متن از عبارت ها را جابه جا می گنند تا گوگل متوجه کپی کردن مطلب نشود اما اینگونه نیست موتور جستجوگر گوگل دارای یک هوش مصنوعی دقیق است وبا استفاده از عبارت های خاصی که در یک جمله استفاده کرده اید می تواند متوجه شود که شما این متن را از یک مقاله اصلی کپی برداری کرده اید. همین عمل یعنی شما یک مقاله جدید را ننوشته اید واین تنها یک رونوشت از مقاله دیگری است پس ارزش انتشار ندارد وبه همین دلیل از دسترس بیننده ها خارج می شود. گوگل به راحتی مطلب اصلی از فرعی را تشخیص می دهد وشما را به عنوان دزد آن مطلب معرفی می کند.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *