ثبت نام

تبلیغ یار

سئو سایت برای طراحی وبسایت

سئو سایت برای طراحی وبسایت

سئو سایت برای طراحی وبسایت

سئو سایت برای طراحی وبسایت

در این مطلب تصمیم داریم که به معرفی و بررسی نکات کلیدی سئو سایت برای طراحان وب سایت بپردازیم.طراحی وب سایت و برنامه ریزی آن بدون رعایت نکات کلیدی سئو، بدون فایده و غیرموثر است و گویی که دقیقاً هیچ کاری انجام نداده اید. دقت کافی به نکاتی که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم جهت بهبود یافتن رنکینگ موتورهای جستجو و افزایش ترافیک و ازدحام وب سایت می باشد.پس به هیچ وجه آن ها را دست کم نگیرید.

سئو سایت برای طراحی وبسایت
سئو سایت برای طراحی وبسایت

نکات کلیدی سئو سایت

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو در حال حاضر یکی از موضوعات داغ در کل دنیا و در حیطه ی اینترنت و بستر مجازی است . کلیه ی کسب و کارها تلاش می کنند که در رتبه ی بالای نتایج جستجو قرار داشته باشند و ترافیک بیشتر را به سوی سایت خود هدایت نمایند .

اکنون خیلی از تکنیک های سئو دیگر قدیمی و بدون کاربرد شده اند و می بایست شما مدام در جستجوی تکنیک های نوین و جدید برای بالا بردن رتبه ی سایت خود در موتورهای جستجو باشید. در صورتی که شما به دنبال تکنیک های جدید جهت سئو سایت خود می باشید حتما این مقاله سئو را تا به انتها مطالعه کنید .

برای سئو سایت قطعا و لزوماً شما دارای یک استراتژی درست باشید. بدون داشتن استراتژی قطعا در آینده دچار معضل خواهید شد. در این مطلب آموزشی سئو به نکات مهم و کلیدی آموزشی اشاره شده است که کلیه ی آن ها از رمز و رازهای موتورهای جستجو بوده و با رعایت کردن آن ها خواهید توانست که ترافیک خوبی به وی وب سایت هدایت کنید و کسب و کار خود را دگرگون کنید .

ساختار سایت

نخستین نکات کلیدی سئو سایت بررسی سایت به لحاظ ساختاری است.هر سایت بایستی با ساختار روشن و منطقی در ذهن طراحی گردد . صفحه اصلی بایستی تصویر بزرگ سایت را مشخص کند و جزئیات دیگر بایستی به زیر صفحات شکسته شود.

به عنوان نمونه، در صورتی که شما یک وب سایت برای دستور العمل های آشپزی را طراحی می کنید، صفحه اصلی می تواند صفحات دسته بندی جداگانه ای را برای شام، سوپ و نوشیدنی و کیک ها در نظر داشته باشد . هر یک از این زیر صفحات می تواند به زیر صفحات دستور العمل های فردی خودش منتهی گردد .توصیه می شود چند لایه از زیر صفحات را در سایت خود داشته باشید، ولی خیلی زیاد نباشد و ممکن است Google همه ی آن ها را به یکباره خالی کند. به طور کلی، تلاش کنید عمق سایت خود را به سه یا چهار لایه حفظ کنید.و از قراردادن زیر منو خودداری کنید.

سئو سایت برای طراحی وبسایت
سئو سایت برای طراحی وبسایت

ساختار URL

یکی دیگر از نکات کلیدی سئو سایت ساختار URL است

URL ها بر روی سئوی یک سایت اثر گذار هستند ، به همین خاطر بسیار حائز اهمیت است که از همان اول URL مناسبی را انتخاب نمایید .

 در ادامه به چندین روش برای پیگیری URL ها اشاره کرده ایم :

  • هرچه کوتاه تر بهتر!!، چرا که URL های کوتاه تر به یاد ماندنی تر از آدرس های طولانی و عجیب و غریب هستند
  • یک URL بایستی محتوای صفحه را به هر اندازه ای که امکانش وجود دارد، توصیف کند. به جای اختصارات یا رشته های حروف و شماره، از انگلیسی ساده استفاده کنید
  • برای زیر صفحات، از کلمات جهت فهم خوانایی استفاده نمایید . به عنوان مثال، از https://example.com/build-a-birdhouse به جای https://example.com/buildabirdhouse استفاده کنید

طراحی Mobile-friendly

الگوریتم mobile friendly فقط بر روی نتایج جستجویی که به وسیله ی موبایل همراه انجام می‌شود تأثیر خواهد داشت . با آپدیتی که برای الگوریتم موبایل فرندلی گوگل انجام شد ، وب سایت های که رابط کاربری خوبی با موبایل نداشته باشند ، جایگاه و رتبه ی خود را در گوگل از دست خواهند داد و بالعکس وبسایت های که در بر طبق موبایل فرندلی بودن طراحی ‌شده‌اند جایگاه بالاتری در موتور جستجو گوگل به دست می آورند . در نتیجه سایت های که به صورت mobile friendly طراحی نشده باشند کاربردان و ترافیک خود را روز به روز از دست می دهند!

سئو سایت برای طراحی وبسایت
سئو سایت برای طراحی وبسایت

عنوان ها، هدر ها و متا تگ

عنوان ها، هدر ها و متا تگ جنبه های مهم سئو در صفحه می باشند . هر صفحه در سایت بایستی محتوای منحصر به فرد  و ویژه ی خود را در برچسب <title> داشته باشد – به عبارت دیگر، عنوان مشابه را در کل سایت خود به هیچ وجه کپی نکنید. عنوان هر صفحه بایستی دست کم یک کلمه کلیدی که مربوط به محتوای صفحه است، باشد. به همین ترتیب، کلمات کلیدی در برچسب های هدر در هر صفحه، به ویژه برچسب <h1> را شامل خواهد شد .

بهینه سازی محتوای سایت

تولید یک  محتوای خوب برای وب سایت و بر اساس اصول سئو، بهترین جزء در صفحات اینترنتی می باشد. هم روبات های جستجوگر و هم اشخاص به خواندن درون مایه اساسی و تاثیرگذار سایت ها که شامل مطالب سودمند است، علاقه و تمایل نشان می دهند . به خاطر دلیل بایستی از مهارت های سئوی مربوط به نوشتن محتوای وب سایت استفاده موثرتری داشته باشید .تلاش کنید از ۲ یا ۳ کلمه کلیدی در کل نوشته استفاده نمایید  و مطلب را با اصلی ترین  کلمه کلیدی شروع و با همان هم به اتمام برسانید .برقراری تعادل میان کلمات کلیدی و مهم با محتوای وب سایت،  از ویژگی های بهینه سازی خوب و طراحی سایت حرفه ای می باشد .واژه های مهم و کلیدی بایستی ۲ الی ۵ در صد از همه ی محتوای وب سایت را در بر بگیرد .

داده های ساختاری

کارشناسان هم چنان هم درباره ی این که آیا داده های ساختار یافته، مثل نشانه گذاری طرح، به سایت ها در موتورهای جستجو افزایش می دهد یا خیر ، در شک و تردید هستند . با این وجود، با ارائه اطلاعات ارزشمندی به جستجوگرها،  به داشتن ترافیکی با کیفیت بالا تر کمک کند. به مرور زمان، این افزایش ترافیک قادر خواهد بود که رتبه بندی شما را بهبود دهد .

رابط سایت

سئوی خوب تنها به جزئیات فنی وبسایت مربوط نیست. بلکه مهم ترین مسئله رفع نیازهای مردم و ارائه UX بزرگ است. اگرچه بسیار حائز اهمیت است که زمان کار بر روی یک سایت به همه نکات در این فهرستی که ذکر کردیم، توجه داشته باشید، اما اصلاً اجازه ندهید طراحی عالی خود را کنار بگذارید .

یک رابط کاربری جذاب و ساده برای استفاده، بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا در سایت شما باقی مانده و پیدا کردن چیزی که می خواهند ، ساده تر باشد.

این کمک می کند تا میزان حشو و زواید وب سایت خود را پایین نگه دارید.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *