ثبت نام

تبلیغ یار

رسانه تبلیغاتی چیست؟

رسانه تبلیغاتی

رسانه تبلیغاتی چیست؟

معمولا بسیاری از شرکت های که در زمینه های بازاریابی فعالیت دارند از روش های متفاوتی برای تبلیغات استفاده می کنند که یکی از این روش ها به وسیله  vsh می باشد. این رسانه های می توانند شامل سینما، تلویریون و حتی مطبوعات مختلفی باشند که با مطالب جذاب خود بسیاری از افراد را به سمت خود جذب می کنند معمولا این رسانه ها بسیاری از مطالب خود را از طریق آموزش منتشر می کنند در واقع آموزش هم می تواند یکی از تبلیغات رسانه ای به شمار بیایید.معمولا تبلیغاتی که از راه رادیو وتلویزیون انجام می شوند وتحت تاثیر این شبکه ها خواهند بود معمولا به صورت بنرهای تبلیغاتی عرضه می شوند.

این تبلیغات مناسب پخش در شبکه های خانگی می باشند و در بیشتر اوقات هم بخش بزرگی از رادیو و تلویزیون را به خود اختصاص می دهند معمولا کیفیت این تبلیغ ها بر میزان فروش این محصولات تاثیرات زیادی می تواند داشته باشد و همچنین توصیف هایی که در این مجموعه ها انجام می شود خرید از این محصولات یا تقاضا برای یک خدمات نسبت به کیفیت آن تبلیغات بالاتر می رود.

رسانه تبلیغاتی

به طور کلی به رسانه ای رسانه تبلیغاتی می گویند که در آن پیامی مبنی بر کیفیت یک محصول یا خدمات از فرستنده به گیرنده انتقال پیدا می کند از این دسته از تعاریف در حوزه علوم و ارتباطات برای انتقال بسیاری از مفاهیم استفاده می شود . مفهوم تبلیغات به طور کلی به عنوان یک شعار برای نشان دادن کیفیت یک وسیله یا خدمات نسبت به سایر رقیبان در بازار کسب وکار می باشد. پس تبلیغات رسانه ای جزیی از این شعار ها به حساب می آیند. در واقع به رسانه ای تبلیغاتی می گویند که بتواند به هر بستری این شعار ها را انتقال بدهد. معمولا رادیو و تلویزیون می توانند یکی از بهترین بسترهای انقال این پیام ها به مخاطب باشد زیرا افراد زیادی از این رسانه ها به عنوان رسانه ملی استفاده می کنند پس می تواند یک بستر خوب برای انتقال این مطالب به شنونده باشد.

معمولا کسانی که در حوزه بازاریابی فعالیت زیادی دارند به دنبال این رسانه ها ی تبلیغاتی می باشند و در واقع رسانه های تبلیغاتی جزیی از بازاریابی محسوب می شوند .اگر یک سیستم بازاریابی نتواند از این رسانه ها به درستی استفاده کند در واقع نمی تواند به هدف نهایی خود یعنی یک بازاریابی بزرگ دست پیدا کند.

رسانه تبلیغاتی

 چه رسانه های می تواند در تبلیغات موفق باشند

یکی از مهم ترین این رسانه ها تلویزیون می باشد .رادیو تلویزیون به عنوان یک رسانه شبانه روزی حدود ۷۵ درصد از افراد کشور را به خود جذب کرده است تقریبا بیشتر افرادی که در یک کشور زندگی می کنند حداقل روزی یک ساعت از وقت خود را با رسانه هایی مانند تلویزیون می گذرانند این سیستم رسانه ای بزرگترین سیستم رسانه ملی می باشد واز لحاظ جنسیتی هم بیشتر خانوم ها هستند که وقت خود را به دیدن تلویریون می گذرانند پس این رسانه به دلیل گستردگی زیادی که دارد می تواند یکی از بهترین سیستم های تبلیغاتی در کشور به حساب بیایید . دیده شده که ارتباط معنا داری بین گسترش تلویزیون و استفاده از آن با افزایش سطح درامد تبلیغات رسانه ی وجود خواهد داشت.

رسانه تبلیغاتی

یکی دیگر از تبلیغات رسانه ای که دیده می شود تبلیغات اینترنتی می باشد قدیمی ترین نوع این تبلیغات تبلیغاتی است که به صورت ایمیل ارسال می شوند وبسیاری از افراد هم از این ایمیل ها استفاده می کنند بهتر است در دیافت ایمیل ها به معتبر بودن سایت فرستنده دقت نمایید وکورکورانه از این تبلیغات استفاده نکنید همچنین دیده شده که شخصی سازی ایمیل می تواند اعتبار آن را بالاتر نشان دهد در نتیجه اثر بخشی آن را بسیار نسبت به گذشته بیشتر هم خواهد کرد.

تبلیغات بین شهری هم یکی از انواع تبلیغات رسانه ای است گاها می بینید که در بین راه از بیل برد های استفاده شده است که در ان از فیلم ها و تبلیغات محترک استفاده می کنند این فیلم ها هم جزیی از تبلیغات رسانه ای محسوب می شوند هر چند که هنوز هم از تابلو های قدیمی استفاده می کنند ولی این تابلو ها به تدریج جای خود را به نوع جدید این تابلو ها داده اند. این مدل از تبلیغات در زیر گروه تبلیغات محیطی هم می باشند که خود جزیی از تبلیغات رسانه ای محسوب می شوند مهم ترین نوع این بیل برد ها شامل : بیلبورد های برون شهری و درون شهری ، تابلو های که به صورت محترک ساخته شده اند و مانیتورهای بزرگ، تبلیغاتی را که در مترو ها یا ایستگاه های بزرگ می بینید و تبلیغاتی که بیشتر بر بدنه اتوبئس ها یافت می شود همگی جزیی از تبلیغات محیطی به شمار می آیند.

نوع جدید دیگری از تبلیغات که جدید وارد بازار رسانه ها شده است تبلیغات موبایل ها یا موبایل مارکتنیگ می باشد. شاید شما هم دیده باشید که بسیاری از اوقات پیام هایی در رسانه های موبایلی مانند تلگرام یا اینستاگرام با به صورت پیامک دریافت کرده باشید که حاوی تبلیغات برای یک مجموعه یا یک خدکات باشد تمامی این خدمات جزیی از موبایل مارکتینگ محسوب می شوند این مدل از تبلیغات رسانه ای دائما در حال رشد می باشد و در بازاریابی جدید هم توانسته تاثیرات چشمگیری را از خود نشان دهد.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • فرهاد حاجی ژانویه 26, 2023 :: 10:00 ب.ظ
  0 0

  گل گفتید آقای دکتر دست مریضاد

 • عبدالرضا علیپور ژانویه 27, 2023 :: 2:45 ب.ظ
  0 0

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 • مهدی حسنی ژانویه 29, 2023 :: 12:45 ق.ظ
  0 0

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • اسماعیل رمضانی فوریه 4, 2023 :: 7:15 ق.ظ
  0 0

  چرا اینقد کم؟

 • کریم حبیبی فوریه 7, 2023 :: 2:45 ق.ظ
  0 0

  واقعا لقب امپراطور رابطه لقب شماست

 • حسینعلی زاهدی فوریه 7, 2023 :: 11:40 ق.ظ
  0 0

  شماره تماستون برای مشاوره تلفنی چنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *