ثبت نام

تبلیغ یار

راهنمای عکاسی از آتش‌بازی

عکاسی از آتشبازی

راهنمای عکاسی از آتش‌بازی

نمایش‌های آتش‌بازی، سوژه‌هایی عالی برای عکاسی هستند. تماشای آنها جالب است و الگوهایی انتزاعی را در عکس‌های ما ایجاد می‌کنند. آن‌ها اغلب خاطراتی از مناسبت‌های خاص یا جشن‌ها را یادآور می‌شوند، به این معنی که می‌توانند به عکس‌های محبوب شما تبدیل شوند.

عکاسی از آتش‌بازی می‌تواند دشوار باشد. حرکت سریع و تغییر رنگ در آتش‌بازی، می‌تواند دستیابی به نوردهی صحیح را دشوار سازد و منجر به عکس‌هایی تیره‌وتار شود.

بااین‌حال، با تمرین زیاد می‌توانید تکنیک‌های عکاسی از آتش‌بازی را یاد بگیرید.

زودتر به محل آتش‌بازی بروید

این امر بسیار مهمی است، به‌ویژه اگر انتظار دارید که نمایش آتش‌بازی شلوغ باشد (که معمولاً نیز همین‌طور است). زود رسیدن برای شما این امکان را فراهم می‌کند که به‌خوبی به اطراف نگاه کنید و بهترین مکانی را انتخاب کنید که بتوانید ازآنجا نمایش آتش‌بازی را عکاسی کنید. همچنین به‌اندازه کافی زمان‌دارید تا قبل از تمام شدن اولین آتش‌بازی، دوربین خود را تنظیم کنید.

برای جلوگیری از وزیدن دود به سمت شما هنگام نمایش و عکاسی، در صورت امکان خلاف جهت باد بایستید.

عکاسی از آتشبازی

چشم‌اندازی جذاب پیدا کنید

نقطه‌ای را پیدا کنید که ازآنجا بتوانید به‌راحتی و بدن مانع سوژه عکاسی خود را دنبال کرده و چشم‌اندازهای جذاب را به تصویر بکشید. مثال‌های خوب، مناظر اطراف، ساختمان‌های مجاور یا تماشاچیان هستند.

هنگام چارچوب‌بندی عکس خود، سعی کنید جایی را که آتش‌بازی‌ها گسترده و مشتعل می‌شوند در عکس جای دهید. البته چنین کاری می‌تواند بسیار دشوار باشد، در این صورت می‌توانید از زاویه گسترده‌تری استفاده کنید. بعداً می‌توانید عکس را به سایز دلخواه برش دهید.

دوربین خود را ثابت نگه‌دارید

در عکاسی از آتش‌بازی، داشتن سه‌پایه بسیار ضروری است شما از نوردهی طولانی استفاده خواهید کرد (معمولاً چند ثانیه)، به این معنا که لرزش دوربین مشکلی جدی است.

ریموت کنترل دوربین نیز ممکن است ایده خوبی برای کاهش لرزش دوربین باشد. استفاده از تایمر خودکار دوربین نیز می‌تواند تأثیر مشابهی داشته باشد، اما به‌سختی عکس‌های آتش‌بازی را تنظیم می‌کند.

عکس‌برداری در حالت دستی

عکاسی از آتشبازی

آتش‌بازی‌ها سوژه‌های مشکلی برای عکاسی هستند و دوربین شما در حالت خودکار قادر نیست از عهده این نوع عکس‌ها بربیاید. دوربین را به حالت دستی تغییر داده و تنظیمات زیر را به‌عنوان نقطه شروع اعمال کنید

دیافراگم:

آتش‌بازی‌ها بسیار درخشان هستند و اگر دیافراگم شما بیش‌ازحد گسترده باشد، رنگ‌ها را از دست می‌دهید. از یک دیافراگم نسبتاً باریک استفاده کنید (f/8)_چنین دیافراگمی به شما کمک خواهد کرد تمرکز بیشتری بر صحنه داشته باشید

سرعت شاتر:

به‌منظور به دام انداختن حرکات آتش‌بازی، چند ثانیه نوردهی لازم است. در صورت امکان از حالت bulb استفاده کنید (حالتی برای نوردهی‌های طولانی‌تر از ۳۰ ثانیه)، هنگامی‌که آتش‌بازی به اوج خود می‌رسد شاتر را بازکنید و پس از به پایان رسیدن انفجار، آن را ببندید.

فوکوس:

فوکوس یک‌سوم راه بین شما و آتش‌بازی است. فوکوس حداکثر عمق میدان را به شما می‌دهد.

ایزو:

اعداد پایین ISO به معنای کاهش حساسیت سنسور به نور می‌باشد و جلوی از بین رفتن رنگ‌ها را در آتش‌بازی می‌گیرد.

فلاش:

برخی از دوربین‌ها در تاریکی به‌طور خودکار فلاش را فعال می‌کنند، اما تأثیری بر عکس نخواهد گذاشت؛ پس به‌جای اینکه نورش مردم را اذیت کند بهتر است آن را خاموش‌کنید.

عکاسی از آتشبازی

نمایش‌های آتش‌بازی معمولاً طولانی‌مدت هستند و این امکان را به شما می‌دهد که نتایج کار خود را مرتباً به‌روزرسانی و بررسی کنید و تنظیمات لازم را برای دوربین خود انجام دهید.

آزمایش با نوردهی‌های مختلف

شما می‌توانید با قرار دادن چندین انفجار آتش‌بازی در چارچوبی واحد، به عکاسی آتش‌بازی خود تأثیر بیشتری بدهید. برای انجام این کار، دوربین خود را در حالت bulb تنظیم کنید و شاتر را برای مدت‌زمانی طولانی بازکنید. سپس یک قطعه کارت را در مقابل لنز خود نگهدارید تا نور بین آتش‌بازی را از بین ببرد.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *