ثبت نام

تبلیغ یار

راهنمای بازاریابی دیجیتال موبایل

بازاریابی-دیجیتال-موبایل-۳

راهنمای بازاریابی دیجیتال موبایل

بازاریابی دیجیتال در حال حاضر یکی از مهم ترین راهکار های بازاریابی و تبلیغات محسوب می شود. تمامی کسب و کار ها در هر حد و اندازه ای که باشند، در این عصر فناوری و دیجیتالی شدن سعی می کنند تا از تمام ظرفیت های موجود در این حوزه برای بهبود کارایی و رشد کسب و کار خود بهره ببرند.

بازاریابی دیجیتال را می توان در زمینه های بسیار متفاوتی بررسی کرد و از آن می توان در مراحل متفاوت کسب و کار و تجارت استفاده کرد. کاربرد هر یک از این روش ها و کاربرد ها مستلزم آگاهی کامل بوده و باید مطابق تاکتیک های روز پیش رفت تا بتوان بهترین نتایج را از آن گرفت.

حوزه های متفاوتی که دیجیتال مارکتینگ در آن وارد می شود و می توان از آن بهره برد، هر کدام نکات و استراتژی هایی دارد که آگاهی و شناخت آن ها بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه باید با آگاهی کامل از تمامی ترند ها، روند های رشدی و مسیر های موجود در بازاریابی دیجیتال وارد این عرصه شد.

یکی از مسیر ها و حوزه هایی که دیجیتال مارکتینگ در آن جا وارد شده و مطرح می شود، حوزه بازاریابی دیجیتال موبایل است. در حالی که شاید بیش تر افراد به خوبی از میزان اهمیت این حوزه آگاهی داشته باشند و به خوبی نقش پررنگ داشتن یک استراتژی بازاریابی برای موبایل را درک کنند، اما شاید به ندرت کسی از تغییرات کلیدی در این حوزه آگاهی داشته باشد.

بازاریابی-موبایل

این تغییرات عمده و کلیدی می تواند استراتژی های بازاریابی را با دنیای امروز سازگار ساخته و باعث شود افراد نتیجه ای که انتظار دارند را از بازاریابی موبایل خود بگیرند. در این زمینه اکثر شرکت ها از این امر اطمینان حاصل کرده اند که در زمینه بازاریابی خود، دارای یک سایت پاسخ دهنده در موبایل نیز هستند و به خوبی استراتژی های بازاریابی خود را دنبال می کنند.

اما در واقع، فرایند و سفری که یک کاربر موبایل طی می کند و چیزی که آن ها تجربه می کنند، کاملا با فرایندی که یک کاربر کامپیوتر یا لپ تاپ پشت سر می گذارد متفاوت است. همین امر باعث می شود که شما برای بهینه سازی و بهبود کارایی و کیفیت دیجیتال مارکتینگ موبایل خود به مراحل و قدم های بیش تری نیاز داشته باشید.

در نتیجه می توان گفت که این عرصه روز به روز اهمیت بیش تری پیدا می کند و اهمیت آن در حال پررنگ تر شدن است. اما چرا تا این حد این حوزه اهمیت دارد و به چه شکل می توان به بهترین شکل ممکن با این عرصه همراه شد و با تغییرات آن ها به روز رسانی شد. در این مقاله در خصوص راهکار های به کار گیری هر چه بهتر دیجیتال مارکتینگ موبایل بحث خواهیم کرد.

بازاریابی-دیجیتال-موبایل-۱

چرا بازاریابی دیجیتال موبایل حائز اهمیت است؟

تا همین چند سال گذشته، پلتفرم های موبایل و برنامه های مورد استفاده آن ها به نسبت ایده بسیار جدید و تازه ای در نظر گرفته می شد و کم تر شرکت و کسب و کاری روی کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی موبایل سرمایه گذاری می کرد و برای آن ارزش خاصی قائل می شد.

اما با سرعتی که فناوری های روز طی می کند، تا به امروز، تمامی افراد در دنیایی با مرکزیت موبایل و تلفن های هوشمند همراه زندگی می کنند. اکثر افراد در حال حاضر از اینترنت گوشی های همراه خود استفاده می کنند و در فضای مجازی موبایل به سر می برند.

در نتیجه به نظر می رسد که این حوزه از فناوری و عصر دیجیتال به تدریج جایگاه به خصوصی برای خود یافته است و حتی بر اساس آمار های موجود می توان گفت که کاربری اینترنت موبایل و استفاده از فضای مجازی موجود در آن، به نحوی حتی از کاربری اینترنت دسکتاپ ها نیز پیشی گرفته است.

بیش تر تلفن های هوشمند همراه و تبلت ها در حال حاضر شروع به تجربه فضاهایی مشابه رایانه ها کرده اند، گرچه هنوز تا رسیدن به آن مرحله و خصوصا مرورگر های آنلاین فاصله زیادی وجود دارد، اما بیش تر شرکت ها و کسب و کار ها در حال حاضر مشغول فراهم کردن بستری برای تبدیل پلتفرم های موبایل به ابزاری برای بازاریابی آنلاین هستند.

در نتیجه با توجه به تمام این موارد و اهمیت و جایگاهی که بازاریابی دیجیتال در موبایل ها دارد، باید راهکار ها و متد هایی را دنبال کرد که مطمئن شد تمامی استراتژی های به کار برده شده برای بازاریابی دیجیتال شرکت ها کاملا با محیط و فضای تلفن های هوشمند همراه سازگاری دارد و فعالیت های آن ها تا حد ممکن به صورت دوستانه با موبایل پیش می رود.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • محمدحسن شاکری ژانویه 26, 2023 :: 6:20 ب.ظ
  0 0

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • رسول اشرفی ژانویه 27, 2023 :: 8:10 ق.ظ
  0 0

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 • پرویز حجتی ژانویه 31, 2023 :: 3:45 ق.ظ
  0 0

  خیلی عالی بود

 • غلامحسین مرادخانی ژانویه 31, 2023 :: 10:55 ق.ظ
  0 0

  آقا نیک نام فوق العادن

 • اسماعیل جمالی فوریه 1, 2023 :: 10:25 ق.ظ
  0 0

  اکانت اینستا هم دارید؟

 • مسعود هدایت فوریه 3, 2023 :: 1:50 ب.ظ
  0 0

  من مشاوره برای رابطه می خواستم چجوری باهاتون ارتباط بر قرار کنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *