ثبت نام

تبلیغ یار

رازهای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال-مارکتینگ

بازاریابی امر مهمی است که به گونه های متفاوتی توسط کسب و کارها و صاحبان مشاغل صورت می گیرد. اهمیت انجام این فرایند به بهترین شکل ممکن، به نحوی که بیشترین میزان بازدهی و سوددهی را داشته باشد از جمله موارد تاثیر گذار در بقا و پیشرفت کسب و کارها به حساب می آید.

بازاریابی می تواند به روش های متفاوتی صورت بپذیرد که هر کدام از آن ها به نوبه خود مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اما در بین تمامی روش های موجود برای بازاریابی و تبلیغات، روش های بازاریابی آنلاین امروزه بیش ترین کارایی را داشته و می توان آن را در دسته مقرون به صرفه ترین روش های بازاریابی و تبلیغات قرار داد.

در حال حاضر با گسترش روزافزون و سریع تکنولوژی، بازاریابی آنلاین پر از مدل های زود گذر و سریع و همچنین تکنولوژی های جدید و چشم گیر است. در نتیجه باید این نکته را در نظر گرفت که در طول یک سال تا چه حد همه چیز در خصوص بازاریابی آنلاین در حال تغییر است و این تغییرات برای عموم افراد قابل لمس نیست.

از همین رو، در کنفرانس های برگزار شده متفاوت در خصوص روند تغییرات مربوط به بازاریابی دیجیتال ، شرکت های متفاوت و برندهای مختلف حضور می یابند تا در خصوص کار ها و راهکار هایی که در این زمینه به کار می برند با یک دیگر بحث و تبادل نظر کنند.

رازهای-دیجیتال-مارکتینگ

باید این نکته را در نظر گرفت که هنوز به طور کامل همه کسب و کار ها و حتی برند های معروف و بزرگ نتوانسته اند به صورت حقیقی از تمام ظرفیت های بازاریابی آنلاین استفاده کنند و هنوز کاملا به تمامی مشخصه ها و کاربردهای آن واقف نشده اند.

در نتیجه باید گفت در خصوص مبحث دیجیتال مارکتینگ نیز باید ها و نباید هایی وجود دارد که عدم آگاهی از آن ها و به کار نبردن صحیح آن ها می تواند نتایج معکوسی را به دنبال داشته باشد. در نتیجه باید بینش های کلیدی را در خصوص چگونگی موفقیت در بازاریابی آنلاین داشته باشیم و از تمامی نکته هایی که می تواند به ما برای دستیابی به موفقیت در این مسیر کمک کند، آگاهی داشته باشیم.

در ادامه این مبحث نکات و مطالبی را ارائه خواهیم داد که نشان دهنده اهمیت کاربرد و دانستن برخی نکات در خصوص بازاریابی آنلاین است. این موارد را می توان جزء راز های واقعی در ارتباط با بازاریابی دیجیتال  دانست که آگاهی از آن ها می تواند تاثیر بازاریابی آنلاین را برای کسب و کار ها افزایش دهد.

اهمیت ایمیل ها را از یاد نبرید

با ورود شبکه های اجتماعی این تصور وجود داشت که ایمیل ها دیگر جایگاه خود را از دست داده اند و دیگر اهمیت سابق را ندارند. اما چیزی که رویداد های اخیر اثبات کرده است این است که ایمیل ها نه تنها از دور خارج نشدند، بلکه از هر زمانی نیز بیش تر حائز اهمیت هستند.

در واقع می توان گفت که ایمیل از موارد اساسی و تقویت کننده شبکه های اجتماعی هستند و در واقع این ایمیل ها هستند که شبکه های اجتماعی را هدایت می کنند. در واقع ایمیل ها جز بخش های اساسی بازاریابی هستند که می توان محتواهای غنی و کاربردی را در زمینه بازاریابی دیجیتال  از این طریق به دیگر افراد انتقال داد.

اهمیت-محتوا-بر-بازاریابی-دیجیتال

محتواها از بخش های مهم و اساسی بازاریابی آنلاین هستند

بازاریابی دیجیتال بر این اساس است که شما محتوایی غنی و مهم را که مطالب و پیام شما را در بردارد، به مخاطبان تان به صورت آنلاین انتقال دهید. امری که در دیجیتال مارکتینگ باید در نظر بگیرید این است که در این جا مخاطبان و مشتریان تنها با محتوای شما در ارتباط هستند.

در واقع، در فضای آنلاین و در فضاهای مجازی، مشتریان مستقیما شما و کسب و کارتان را نمی بینند و آن را از نزدیک لمس نمی کنند. چیزی که آن ها واقعا می بینند و روی آن ها تاثیر می گذارد، محتوایی است که شما از آن طریق پیام تبلیغاتی تان را انتقال می دهید.

محتواها به اشکال متفاوتی ارائه می شوند، یعنی هم می توانند به صورت متن باشند، هم این که محتواها را به صورت محتواهای ویدئویی یا عکسی منتشر کرد. فارغ از این که چه نوع محتوایی را استفاده می کنید، این کیفیت و غنای محتوا است که باید در نظر گرفته شود و حائز اهمیت است.

در خصوص محتواهایی که برای بازاریابی دیجیتال  خود استفاده می کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که افرادی که محتواهای بازاریابی  و تبلیغات شما را می خوانند، به دنبال خواندن یک کتاب یا مقاله ای طولانی نیستند، آن ها می خواهند به سرعت چیزی را بخوانند که آن ها را سریعا به مقصد برساند.

در خصوص محتواهای متنی، محتواهایی که برای بازاریابی استفاده می کنید، تا جای ممکن باید کوتاه، ساده، مختصر و مفید باشند و بتوانند هر آن چه را که برای معرفی برند شما و انتقال پیام مرتبط با کسب و کار شما نیاز است را به مخاطبان و مشتریان تان انتقال دهد.

در خصوص استفاده و کاربرد محتواها به منظور تبلیغات و بازاریابی آنلاین این نکته را در نظر داشته باشید که از کاربرد محتوا های ویدئویی به هیچ عنوان غافل نشوید. بارگذاری یک ویدئو ساده تبلیغاتی می تواند تاثیری دو چندان نسبت به یک محتوای متنی داشته باشد.

اهمیت-دیجیتال-مارکتینگ

یکپارچگی بخش ها بازاریابی

برخی بر این باورند که هر بخش، یعنی ایمیل ها، شبکه های اجتماعی، پلتفرم های آنلاین و سایر مرورگرها و برنامه های آنلاین هر کدام به صورت جداگانه کار می کنند و برای هر یک باید مسیری جداگانه را در نظر گرفت.

اما حقیقت بر خلاف این امر است. در واقع تمامی پلتفرم ها و برنامه های آنلاین در فرایند بازاریابی و تبلیغات برای این که تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با موفقیت صورت بپذیرد، باید با هم دیگر به صورت یکپارچه در بیایند و می توان گفت همه این اجزا در هم آمیخته شده اند و به هم مرتبط اند.

در واقع برای شفاف تر شدن این مساله باید این طور گفت که جدا بودن این اجزا از هم کاربرد و فایده ای ندارد. به معنایی دیگر، نمی توان گفت که من تنها از ایمیل برای بازاریابی دیجیتال ی خود استفاده می کنم و به کاربرد شبکه های اجتماعی علاقه و تمایلی ندارم.

در واقع بر اساس این واقعیت شما نمی توانید بازاریابی آنلاین را تنها بر اساس علاقه و سلیقه شخصی خود پیش ببرید. اگر می خواهید مارکتینگ شما به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد و نتایج دلخواه خود را از این فرایند به دست بیاورید، باید از همه این ظرفیت ها برای کار بازاریابی دیجیتال  خود استفاده نمایید.

محتوا-سرمایه-اصلی-بازاریابی-دیجیتال

محتوا سرمایه اصلی بازاریابی دیجیتال

پیش از این نیز در خصوص کاربرد و اهمیت استفاده از محتوا در بازاریابی آنلاین صحبت شد. به میان آمدن مجدد این مبحث نشان گر اهمیت چشم گیر این بخش در فرایند بازاریابی شما است. در زمینه بازاریابی دیجیتال ، سرمایه اصلی که در اختیار شما قرار دارد، همین محتوا هایی است که شما نشر می دهید.

محتوا ها زبان اصلی بازاریابی شما هستند. در واقع این محتوا است که در زمینه بازاریابی آنلاین زبان شما شده و با مخاطبان تان حرف می زند و ارتباط برقرار می کند. در نتیجه اهمیت اصلی داشتن یک محتوای بی نظیر و قوی، در فرایند دیجیتال مارکتینگ، جذب هر چه بیش تر مشتریان بالقوه برای کسب و کار شما است.

در واقع در این عصر جدید تکنولوژی و گسترش شیوه های نوین بازاریابی آنلاین که به تدریج جایگاه خود را در کنار روش های سنتی بازاریابی پیدا کرده است، محتوا ها ابزار قدرت مندی محسوب می شوند که با کم ترین هزینه، نسبت به استراتژی های بازاریابی اولیه، می توانند سایر افراد و شرکت ها را جذب کرده و ارتباطی موثر را با آن ها برقرار کند.

این امر خصوصا نشات گرفته از این واقعیت است که محتوا ها را می توان به شیوه های مختلف تاثیر گذاری در اختیار مخاطبان قرار داد. علاوه بر این، یک محتوای تبلیغاتی بر خلاف شیوه های سنتی و استراتژی های قدیمی تر بازاریابی، این قابلیت را دارد تا به دست وسیعی از مخاطبان در سراسر دنیا، آن ها در مدت زمانی محدود برسد.

این ظرفیت و قابلیت گسترش سریع پیام کسب و کار شما به حجم بالایی از مخاطبان باعث شده تا رنج وسیعی از کسب و کار ها، از مشاغل خرد و محدود یا نوپا گرفته تا مشاغل بزرگ و پیشرفته از مزایای این روش بهره ببرند و همگی به دنبال راهکار هایی باشند تا از این غافله که با سرعت بالایی رو به جلو است، عقب نمانند.

در واقع با کمک این محتواهای کاربردی، شما می توانید افرادی را به صورت مجازی ملاقات کنید و با کسانی ارتباط برقرار نمایید که هرگز تا به اکنون آن ها را ندیده اید. در نتیجه مخاطبان شما دیگر به قشر و گروه محدود و خاصی محدود نمی شود و طیف وسیع تری را شامل می شود.

با این ارتباط موثر از طریق فرایند دیجیتال مارکتینگ، افراد مختلف، صاحبان مشاغل و کسب و کار های متنوع قادر خواهند بود تا با افراد جدیدی ملاقات کرده، پیام شان را به آن ها انتقال داده و به این ترتیب در نهایت زمینه ای را برای تجارتی جدید برای خودشان فراهم بیاورند.

دیجیتال-مارکتینگ-۱

عوامل شکست برنامه های بازاریابی آنلاین

برنامه ها و فرایند های بازاریابی آنلاین نیز می تواند در بسیاری از موارد با شکست مواجه شود. در واقع با وجودی که این روش بازاریابی را می توان به عنوان روشی با کارامدی و بازده بالا در نظر گرفت، با این حال اما ممکن است که در شرایطی نیز آن چه از این راهکار توقع می رود، به دست نیاید.

در واقع بیش تر مطالعات و آمار مربوط به بازاریابی دیجیتال  نشان می دهد که در اکثر مواقع استراتژی های بازاریابی های آنلاین با شکست مواجه می شود و سالانه هزینه های زیادی برای انجام دیجیتال مارکتینگ هدر می رود.

 دلیل اصلی این مساله نیز این است که اکثر کسب و کار ها یک تعریف مشخص از برنامه های بازاریابی آنلاین خود نداشته و معمولا این فرایند ها و برنامه های بازاریابی به صورت آنلاین، اهداف اصلی کسب و کار ها را دنبال نمی کند.

در همین نتیجه در خصوص استفاده از برنامه های بازاریابی دیجیتال  باید این نکته را در نظر گرفت که همه کسب و کار ها باید برای اهدافی که به دنبال آن هستند یک استراتژی بازاریابی آنلاین را تعریف کنند.

 بدون داشتن یک استراتژی صحیح برای بازاریابی آنلاین تمامی نتایج حاصل از آن از جمله، میزان بازدید از وب سایت، میزان ماندن مخاطبان در صفحه، رتبه بندی صفحات وب سایت و همچنین نرخ تبدیل و ROI تحت تاثیر قرار گرفته و استراتژی با شکست مواجه خواهد شد.

در بسیاری از موارد از آن جایی که کسب و کار ها و شرکت ها دقیقا نمی دانند که به دنبال چه چیزی هستند و شناختی از هدف بازاریابی خود ندارند، اسیر آژانس های اینترنتی و بازاریابان تقلبی می شوند و ممکن است هزینه های زیادی را در این مسیر هدر دهند.

در ادامه این مسیر اشتباه کسب و کار ها ممکن است زمان بسیار زیادی را در پاسخ گویی به ایمیل های اسپم و نامرتبط، پاسخ دادن تماس های تلفنی بی ربط و در نهایت پاسخ گویی به مشتریانی که فایده ای برای کسب و کار آن ها ندارند، هدر می دهند.

مورد دیگری که می تواند استراتژی های بازاریابی آنلاین را با شکست مواجه کند این است که کسب و کار ها و صاحبان مشاغل زمان مناسبی را برای تحقیق و بررسی جهت یافتن کانال های مناسب بازاریابی اختصاص نداده اند و در نتیجه مخاطبان درست خود را پیدا نکرده اند و اهداف دقیق بازاریابی آن ها نامشخص است.

در نهایت می توان گفت در صورتی که تمامی این مسیر ها به درستی پیموده شود، یعنی به درستی یک استراتژی بازاریابی برای کسب و کار ها تعریف شود و تحلیل ها و بررسی های دقیقی نیز در این رابطه صورت بگیرد، این مسیر می تواند مانند یک نقشه راه کسب و کار ها را برای رسیدن به اهداف شان هدایت کند.

استراتژی های های بازاریابی دیجیتال  می تواند به کسب و کار ها برای یافتن جایی که برای سرمایه گذاری مناسب است کمک کند و از طریقی مقرون به صرفه آن ها را برای رساندن پیام تبلیغاتی خود به مشتریان شان یاری کند.

داشتن یک استراتژی دقیق و تحقیق شده و تعریف آن بر اساس اهداف و مخاطبان مشخص همچنین از این حیث حائز اهمیت است که کسب و کار ها و صنایع متفاوت مسیر و رویکرد های متفاوتی دارند، در نتیجه باید دیجیتال مارکتینگ هر کسب و کار متناسب با روند و مسیر پیش روی آن صورت بپذیرد.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • وحید تابش ژانویه 27, 2023 :: 1:15 ب.ظ
  0 0

  شماره تماستون برای مشاوره تلفنی چنده

 • محمدحسن مرتضوی ژانویه 28, 2023 :: 8:50 ق.ظ
  0 0

  شادکام و سلامت باشید

 • عبدالرضا کمالی ژانویه 28, 2023 :: 8:20 ب.ظ
  0 0

  خیلی عالی بود

 • مسعود رحمتی ژانویه 30, 2023 :: 5:20 ق.ظ
  0 0

  احسنت عالی بود

 • علیرضا محرابی ژانویه 30, 2023 :: 9:15 ق.ظ
  0 0

  دست مریضاد استاد

 • امیرحسین شریعتی ژانویه 31, 2023 :: 11:40 ق.ظ
  0 0

  حرفتون خیلی عالیه دکتر جان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *