ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

تیزرهای تبلیغاتی چیست

تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی چیست؟

امروزه نک به عنوان یکی از مهم ترین عناصر در جامعه کسب وکار معرفی شده است بسیاری از شغل ها و استارت آپ های جدید نیاز به تبلیغات گسترده برای معرفی کارها وخدمات خود در یک جامعه دارند. تبلیغات مناسب و صحیح و به کارگیری رسانه مناسب در نشر آن ها در جامعه می تواند یکی از عوامل رشد یک محصول یا خدمات در یک جامعه می باشد.

عوامل تبلیغات در واقع می تواند مهم ترین عامل در تسریع رشد وبهبود یک کالا وخدمات باشد. تبلیغات جنبه های مختلفی دارد ویکی از این جنبه ها شامل تیزر های تبلیغاتی می باشد که می توانند به صورت رسانه ای یا محیطی و گاها چاپی باشند البته تیزرهای تبلیغاتی در حال حاضر بیشتر به شکل رسانه ای ارائه می شوند. این تیزرها بسته به نوع آن ها می تواند دارای شدت اثرگذاری مختلف بر بیننده آن ها باشد البته این تاثیر گذاری با نوع محصول هم می تواند ارتباط داشته باشد.

تیزر تبلیغاتی

تیزر چیست

تیزر یکی از انواع تکنیک های تبلیغاتی می شود که در رادیوو تلویزیون و رسانه ها از آن ها استفاده می شود گاها این تیزرها به شکل چاپی هم دیده می شوند و تیزر اصطلاحا به روشی گفته می شود که با کامل نشان ندادن حرفی و تنها گفتن بخشی از یک کلمه یا جمله باعث می شود حس کنجکاوی شنونده را برانگیخته نماید در نتیجه ای برانگیخته شدن این حس او  به دنبال امتحان کردن یک کالا یا خدمات ترقیب می شود معمولا در تیزر های تبلیغاتی تصاویری پخش می شود که دارای بار مفهومی می باشند و به بیننده این تصاویر پیامی را منتقل می کنند این می تواند یکی از عوامل تاثیرگذاری یک تیزر تبلیغاتی محسوب شود.

مراحل ساخت یک تیزر تبلیغاتی

برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی باید مراحل خاصی طی شود ودر این مراحل از خلاقیات های خاصی برای ترغیب بیننده آن ها استفاده کنند. از آنجا که کسانی که تبلیغات می کنند هزینه زیادی را برای این کار انجام می دهند نیاز دارند که یک تیزر با کیفیت هم دریافت نمایند. لذا تولید کنندگان تیزرهای تبلیغاتی باید سعی کنند که از اثر بخش ترین روش ها برای تاثیر گذاری در بیننده استفاده نمایند . مراحل تولید یک تیزر تبلیغاتی شامل ۳ مرحله اصلی می باشد مرحله پیش تولید، تولید و پس تولید . از جمله اقداماتی که باید در مرحله پس تولید یک تیزر تبلیغاتی انجام شود انتخاب یک سناریوی جذاب و مدل خاصی برای فیلم برداری از صحنه ، انتخاب بازیگران وتمامی مراحلی که باید قبل از ساخت یک تیزر تبلیغاتی پشت سر گذاشته شود.

تیزر تبلیغاتی

 مهم ترین فاکتورهایی که باید در این مرحله رعایت شود شامل  استراتژی، نوآوری و اجرا می باشد که می توان گفت این ۳ جز اصلی در تهیه یک تیزر تبلیغاتی می تواند اثر بخشی بالایی داشته باشد  تیزر های تبلیغاتی موفق معمولا بیشتر بر سناریو های جذاب تکیه می کنند ویک سناریو بی نقص دارند  همچنین باید سعی کنند در یک سناریو در حد چند ثانیه مفهوم کلی خود را به بیننده آن منتقل نمایند .

آنچه که در این میان اهمیت دارد این است که بتوانند قالب درستی را برای انتقال مفاهیم موجود در تیز انتخاب نمایید. تیزر های تبلیغاتی در معمولا در مدت زمانی بین ۱۵ تا ۵۰ ثانیه تهیه می شونداین مدت زمانی کوتاه می باشد و تولید کننده باید بتواند که  در تیزر ها مفهوم کلی را در این مدت زمانی به بیننده انتقال دهد.  یکی از مهم ترین قالب هایی می توان در آن به راحتی پیام های یک تیزر تبیغاتی را انتقال دهید استفاده از نمایش های کوتاهی است که  به عنوان پیام های تبلیغاتی در تلویزیون پخش می شود امروزه  تیزر های تبلیغاتی بیشتر  به این شکل منتشر می شوند.

پیام های بازرگانی یک قالب درست برای انتقال مفاهیم موجود در یک تیزر تبلیغاتی هستند. در تلویزیون این مفاهیم در قالب های تزیین شده ای به مخاطب انتقال پیدا میکنند . در مرحله بعدی پس از ساخت یک تیزر تبلیغاتی این تیزر مورد از نظر اثر بخشی آن بر مخاطبین مور آزمایشات فنی قرار می گیرد پس از اینکه این مراحل را پشت سر گذاشت به عنوان یک تیزر که رفع نقایص در آن انجام شده برای پخش به  صدا وسیما داده می شود و نهایتا پس از خرید فضای نممایشی با زمان مشخص در تلویزیون این تیزر در صدا وسیما پخش می شود.

تیزر تبلیغاتی

موارد استفاده از تیزر های تبلیغاتی

۱- پخش فیلم ها در نمایشگاه ها یا همایشات برای انتقال مفاهیم به صورت کوتاه.

۲- پخش این فیلم ها در سالن های انتظار.

۳- استفاده از تیزر های تبلیغاتی چاپی به عنوان برگه های تبلیغاتی.

۴- تولید فیلم های کوتاه به منظور گذارش عملکرد های یک شخص یا سازمان.

۵- پخش فیلم های کوتاه در مانیتور های فروشی در بازار.

۶- استفاده به عنوان فیلم آموزشی یا برای فراخوانی مخاطبین به یک برنامه آموزشی.

۷- استفاده از این تیزر های تبلیغاتی به منظور پخش در هتل ها.

ویژگی های کلیدی یک تیزر تبلیغاتی

در بازار رقابتی که در ساخت مطالب تبلیغاتی وجود دارد شناخت عواملی که بتواند یک تیزر تبلیغاتی را برجسته تر کند می تواند از عوامل جذب مشتری وبازار یابی محسوب شود . تیزر های ساخته شده توسط شرکت های مختلف باید به حدی مخاطب پسند باشند که بتواند یک شرکت را در میان سایر شرکت های تبلیغاتی برجسته تر نشان دهد.

ساخت یک تیزر تبلیغاتی نه تنها باید مفهوم جملات را به صورت واضحی به مخاطب برساند بلکه باید این مفاهیم را در بستری از سناریوهای خلاقانه وحرفه ای که بتواند به جذب مشتری کمک کند به او انتقال دهد.

زیبایی و جذابیت های محوری می تواند مهم ترین جنبه های زیبایی شناختی یک تیزر تبلیغاتی باشد که شاید بتوان گفت این زیبایی می تواند مهم ترین عامل تاثیر بر مخاطب  این فیلم های کوتاه باشد .

و در آخر مشتری محوری می تواند ویژگی مهمی در ساخت یک تیزر تبلیغاتی باشد یک تیزر تبلیغاتی باشد با ادراک های  ذهنی مخاطب هماهنگی داشته باشد تا بتواند حس کنجکاوی او را برانگیخته نماید .

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *