ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

تکنولوژی های جدید که در آینده به دوربین های عکاسی اضافه می شوند

تکنولوژِهای جدید عکاسی

تکنولوژی های جدید که در آینده به دوربین های عکاسی اضافه می شوند

همانطور که می دانید همواره تکنولوژی ها در حال پیشرفت هستند و دوربین های عکاسی وصنعت عکاسی هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. امروزه دستگاه ها و ویجت های جدیدی برای عکاسی به وجود امده اند که وضوح فیلم و عکس را تا حدود زیادی بالا  می برند و شاید شما هم از دسته کسانی باشید که از آن ها بر روی گوشی موباید یا تبلت خود استفاده می کنند این اپلیکیشن ها به زودی وارد بر روی سیستم دوربین های عکاسی به صورت پیش فرض هم قرار خواهند گرفت.

امروزه دوربین های عکاسی به تدریج با دوربین های حرفه ای رقابت می کنند اما نمی توان گفت که توانسته اند جای این دوربین ها را بگیرند و هنوز هم دوربین های حرفه ای کاربرد خود را در جامعه دارند. از مهم ترین عوامل رقابت در بین دوربین های عکاسی حرفه ای عکس برداری در نور کم و همنین قابلیت زوم بالا از راه دور می باشد که بسیاری از دوربین های عکاسی در حال رقابت در آن می باشند.

تکنولوژِهای جدید عکاسی

 یکی از چیزهایی که معمولا دوربین های عکاسی قادر به انجام آن نمی باشن عکس برداری در تاریکی مطلق وبدون نور است بسیاری از برند های معروف به دنبال این هستند که بتوانند این قابلیت را به دوربین های عکاسی خود اضافه کنند که می توان گفت نیاز به تکنولوژی بالایی هم دارد. برند کنون به تازگی یک دوربین ۳۵ میلی متری را معرفی کرده است که این دوربین دارای قدرت تفکیک تا ۴۰۰۰۰۰برابر می باشد .این عدد نسبت بسیار بالایی دارد وتقریبا در نور بسیار کم هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد .یکی از مشخصات کیفیت در یک دوربین عکاسی قدرت تفکیک دوربین عکاسی می باشد . این عدد نشان می دهد که این دوربین می تواند حتی در نور بسیار کم فعالیت خود را به خوبی انجام دهد. ان دوربین بدون هیچ فیلتری می تواند حتی از اجسام خارجی در نور کم هم عکس برداری کند که این یک مزیت بزرگ برای این دوربین در میان رقبای آن محسوب می شود.

تکنولوژِهای جدید عکاسی

یکی دیگر از موارد که بسیاری از دوربین ها به دنبال اضافه کردن ان به مدل های دوربین عکاسی های خود می باشند. حذف دکمه شاتر می باشد که در بتوانند در جایگزین ان از یک حسگر استفاده کنند که بتواند جایگزین خوبی برای این دکمه شار باشد و مثلا این تکنولوژی بتواند با پلک زدن عکس برداری کند اضافه شدن این تکنولوژی به دوربین های جدید عکاسی  آن ها را بی نظیر می کند. این تکنولوژی را با نام IRISمی شناسند در این تکنولوژی در واقع چشمان شما هستند که بیشتر کارهارا انجام میدهند ودیگر نیازی به استفاده کردن از نیروی دست نمی باشد این تکنولوژی تا حدود زیادی می تواند عمل عکس برداری را سهولت دهد نیازی به زوم کردن صبر کردن هم ندارد . در این تکنولوژی می توانید با چشمان خود در یک عکس زوم کنید یا حتی آن را از حالت زوم خارج کنید این یک تکنولوژی فوق العاده می باشد که هنوز در بسیاری از مدل های دوربین های عکاسی به کار گرفته نشده است.

یکی دیگر از قابلیت ها یی که بسیاری از شرکت ها در آن رقابت می کنند قابلیت تگ شدن اتوماتیک می باشد به این صورت که اغلب ما ر حال تگ ها را در شبکه هلی مختلف به صورت دستی انجام می دهیم ولی این قابلیت را به این نزم افزار اضافه کنیم که بتواند به صورت خود به خود با اضافه کردن نام یک مکان یا شخص آن را به  صورت اتوماتیک به عکس های مختلف اضافه کند.

تکنولوژیهای جدید عکاسی

یکی دیگر از امکاناتی که بسیار اضافه کردن آن به دوربین های عکاسی اهمیت دارد پردازش به صورت اتوماتیک می باشد به این صورت که پس از عکس برداری دوربین بتواند عکس ها را به صورت اتوماتیک ویرایش نماید یکی از دووربین های جدیدی که در این راستا تولید شده است لیترو می باشد که از نسل جدید دوربین های لایت فید می باشد این دوربین می تواند پس از عکس برداری تا حدود زیادی فوکس وزاویه دید همچنین روشنایی وسایر موارد مورد نیاز در عکس را ویرایش نمایید در گذشته در ابتدا عکس  برداری انجام می شد وسپس به وسیله کامپیوتر عکس ها ویرایش می شدند ولی امروزه این قابلیت به خود دوربین های عکسای اضافه شده ایست تا نیاز به ادیت مجدد وجود نداشته باشد.

یکی دیگر از کارهایی که بسیار جالب هم می تواند باشد سپس بو در عکس می باشد این می تواند بسیار فوق العاده باشد هر چند که اضافه کردن این امکان به دوربین های عکس برداری تقریبا کار بسیار سختی خواهد بود نوعی از دوربین های فوق العاده به نام مدلاین ساخته شده اند که می توانند حس و بو ها را در عکس ها ثبت کنند اما نمی توانند هم زمان هم عکس برداری نمایید وهم ثبت حس وبو را انجام دهند و مد لاین در حال حاضر هنوز یک دستگاه بازاری نیست و در مراحل آزمایشی قرار دارد ولی به زودی پس ازانجام ویرایشات بر روی آن وارد بازار خواهد شد.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *