ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

در حال حاضر، عکاسی طبقه‌بندی‌های زیادی دارد. یکی از این طبقه‌بندی‌ها، عکاسی صنعتی است. می‌توان گفت عکاسی صنعتی طرف دیگر عکاسی محصول است. عکاسی صنعتی، هنری برای نشان دادن روند تولید و ساخت‌وساز است.

عکاسی صنعتی شاخه‌ای از عکاسی است که وظیفه نمایش باکیفیت محصول را دارد، در این نوع عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و تعیین نورهای دقیق و کامل تلاش می‌کند تا حد امکان به ثبت تصویری باکیفیت از کالا که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذاشته شود بپردازد.

به‌علاوه، به‌عنوان یک عکاس، اول‌ از همه باید از دوربین خود محافظت کنید زیرا در چنین کارگاه‌های تولیدی، جرثقیل‌های بزرگ، سطوح چرب، جرقه‌های جوشکاری فلزات، دستگاه‌های خودکار، زنجیرهای پیچیده، گردوغبار و بسیاری از قطعات فلزی دیگر را خواهید یافت؛ بنابراین مراقب اشیا باشید. همچنین باید تمامی موارد ایمنی را رعایت کنید و کلاه، دستکش، کفش و عینک بپوشید.

عکاسی صنعتی

چشمان خود را تنظیم کنید. دوربین خود را تنظیم کنید. به دنبال بهترین ترکیب‌بندی، پیش‌زمینه، روشنایی و بافت باشید. گاهی اوقات بک لایت باعث می‌شود عکس شما زیباتر دیده شود. پس آن را نادیده نگیرید. زیبایی را در هر چیز و همه‌چیز ببینید. منتظر عکس‌های خوب باشید. درنهایت، عجله نکنید.

سراسر عکاسی در مورد بصیرت است. شما باید بدانید چه می‌خواهید. مدارس عکاسی زیادی وجود دارد. آن‌ها نحوه عکس‌برداری را به شما آموزش می‌دهند اما نمی‌توانند به شما آموزش دهند که بر چه چیزی کلیک کنید. این موضوع به درک خود شما بستگی دارد. مردم اهمیتی نمی‌دهند که چگونه بر روی تصاویر کلیک کرده‌اید، آنها حتی به نوع دوربین شما نیز اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها تنها محصول نهایی را می‌بینند.

همچنین به یاد داشته باشید، پس‌زمینه بسیار مهم است. به دنبال جزئیات باشید. توجه به چیزی که ناخوانده در چارچوب شما قرار می‌گیرد، تصویر شمارا نابود می‌کند.

عکاسی صنعتی

 

دوربین‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانند بهترین نتیجه را به شما بدهند. دوربین ۵D mark 3، یکی از بهترین دوربین‌ها برای عکاسی صنعتی است. اگر شما لنزهای ۳۵-۱۶ و لنز زوم‌های ۳۰۰-۷۰، ۵۰ میلی‌متری را داشته باشید، عالی خواهد بود. همچنین باید فیلترهایی را برای عدسی‌های خود داشته باشید. مطمئن باشید که پک‌های کافی از باتری‌ها و کارت‌های حافظه را با خود به همراه داشته باشید.

اگر در حال ضبط ویدیو مخصوصاً برای فیلم‌های مستند هستید، باید چرخ سه‌پایه دالی به همراه داشته باشید. این چرخ نتیجه خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد و ارزش ویدیو شمارا بیشتر می‌کند. اگر روشنایی اضافی داشته باشید بهتر خواهد بود.

فرصت‌های زیادی در عکاسی صنعتی وجود دارد ازجمله: ساختن مستندات صنعتی، پروژه‌های پالایشگاه‌های نفت و گاز، فیلم‌های رویداد شرکت‌ها، فرآیند ساخت‌وساز و فرآیندهای تولید.

درنتیجه، تماس‌های بیشتری برقرار کنید. سخت کارکنید و از چارچوب‌هایتان تبعیت کنید.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *