ثبت نام

تبلیغ یار

تبلیغات کلیکی یا سئو ؟

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

آیا شما هم مطمئن نیستید که برای کسب و کارتان تبلیغات کلیکی بیشتر نتیجه می دهد یا تقویت سئو ؟ در این مقاله تلاش دارین تا با بیان مزیت ها و معایب هر دو روش به دید واضح تری از مقولات سئو و تبلیغات کلیکی برسیم و ببینیم که هر کدام از این روش ها باید در چه موقعیت و شرایطی مورد استفاده قرار گیرند و در صورت نیاز چطور باید از آن ها به صورت ترکیبی استفاده نمود.
سؤالی که همیشه در انجام پروژه های بازاریابی با آن روبرو می شویم این است که سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی . بهتر است بدانید که این سؤال جواب مشخصی ندارد چراکه پاسخ آن کاملاً به نوع کسب و کار و موقعیت فعلی شما بستگی خواهد داشت.

تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی

از آنجاییکه سئو سایت در مقایسه با تبلیغات کلیکی به شکل ارگانیک انجام می شود، نتایجش در طولانی مدت بهتر است و هزینه کمتری هم برای شما دارد ولی در مقابل هم کسب و کارهای نوپا و تازه کار به سختی می توانند در شروع کار با سئوی ارگانیک بالا بیایند و موفق شوند. در چنین شرایطی  تبلیغات کلیکی گزینه بهتری برای آنهاست چون در صورت درست انجام شدن باعث می شود بتوانند در زمان کمتری مسیر بیشتری را طی کنند.
شناسایی مشتریان هدف و تشخیص نحوه استفاده ی آن ها از اینترنت، کلید اصلی برای انتخاب یکی از روش های سئو یا تبلیغات کلیکی و یا ترکیبی از هر دو می باشد.

سئو یا بهبود ترافیک ارگانیک

مزایا و معایب ترافیک ارگانیک یا سئو که از طریق موتورهای جستجو ایجاد می شود در چیست؟
قرار گرفتن در رتبه های بالای موتورهای جستجو باعث بیشتر دیده شدن شما از طرف کاربران و شناساندن برند شما می شود.
اعتبار و اعتماد: اگر برای کلمه های کلیدی مرتبط با کارتان که توسط کاربران جستجو می شوند در رتبه بالایی در موتورهای جستجو قرار بگیرید، این مسئله تأثیر بسیار مثبتی بر برند شما خواهد داشت. کاربران وقتی در جستجو های متعدد مدام با برند شما مواجه بشوند کم کم به شما اعتماد کرده و مشتری تان خواهند شد و همین امر باعث افزایش اعتبار شما می گردد. از طرف دیگر بسیاری از کاربران تبلیغات کلیکی را نادیده گرفته و به سراغ نتایج ارگانیک می روند و بیشتر به آن ها اعتماد می کنند.

تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی

ترافیک وب سایت: قرار گرفتن در رتبه های بالای نتایج موتورهای جستجو باعث بیشتر دیده شدن و در نتیجه افزایش ترافیک سایت شما می شود.
پرداخت به ازای کلیک(CPC)  : ترافیک ارگانیک برای شما هزینه ی پرداخت مستقیم به موتور جستجو ندارد. در واقع سئوی ارگانیک در طول زمان و با تلاش های بسیار زیاد است که اتفاق می افتد. روندی ممکن است هزینه هایی هم داشته باشد ولی مجبور نیستید به صورت مرتب مبلغ مشخصی را برای هر کلیک پرداخت نمایید.
هزینه: با اینکه سئو، کاری زمان بر و هزینه بر است ولی باز هم در مقایسه با روش های دیگر بازاریابی اینترنتی از نظر هزینه به صرفه تر است.
تداوم و پایداری : بر خلاف تبلیغات کلیکی، نتایج سئوی ارگانیک معمولاً ماندگارند و نیازی به پرداخت پول برای تداومشان نیست.
بهبود CTR : درصد زیادی از کاربران معولاً روی نتایج ارگانیک در موتورهای جستجو، به عبارتی روی اولین پیشنهاد های گوگل کلیک می کنند. البته استثناهایی  هم در بعضی موارد وجود دارند، اما در اکثر مواقع وب سایتی که در نتیجه سئو رتبه خوبی دارد بیشتر از وب سایتی که با تبلیغات بالاست کلیک دریافت می کند.
برتری استراتژیک: یادتان باشد که بالا آمدن در نتایج گوگل و رسیدن به رتبه ای خوب از طریق سئو و به شکل ارگانیک کار آسانی نیست و سریعا اتفاق نخواهد افتاد. ولی به محض اینکه بتوانید از این طریق سایت خود را به صدر نتایج جستجو برسانید دیگر رقیبان شما نمی توانند به این راحتی ها با شما رقابت کنند. این یک برتری استراتژیک بین رقبا برای شما ایجاد می نماید.
در کنار این مزایا اما کارکردن ارگانیک روی سئو می تواند معایبی هم برای شما داشته باشد. در خیلی از موارد فرآیند بهینه سازی سئو یک سایت به سرعت اتفاق نمی افتد، به خصوص اگر رقابت در زمینه کاری و کلمات کلیدی مورد نظرتان زیاد باشد. پس اگر رقبای بزرگی مثل آمازون و eBay یا دیجی کالا دارید باید استراتژی تبلیغاتی خود را عوض کنید.
همچنین برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه در موتور های جستجو باید محتوای باکیفیتی هم تولید کنید. ولی تمام کسب و کارها امکانات و منابع کافی برای تولید محتوا را ندارند و همین امر در آینده مشکل ساز می شود. روش هایی مثل لینک سازی هم نیاز به استراتژی و برنامه ریزی و راهنمایی متخصصین دارند. متخصصانی که ممکن است هزینه ی کمی از شما تقاضا نکنند!

مزایای تبلیغات کلیکی

منظور از تبلیغات کلیکی سایت هایی هستند که با پول دادن به موتور های جستجو برای مدتی در صفحه ی اول سرچ نمایان می شوند. این صفخات معمولا یک علامت کوچک AD کنار خود دارند که نشان می دهند به خاطر هزینه ی پرداخت شده آنجا هستند، نه سئوی عالی. در زیر به مزیت های تبلیغات کلیکی اشاره می کنیم:

تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی

جای قرارگیری در صفحه: تبلیغات کلیکی همواره در صفحه ی جستجو بالاتر از نتایج ارگانیک قرار می گیرند. بنابراین احتمال دیده نشدن آن ها تقریباً صفر است.
متن تبلیغات: در متن تبلیغات کلیکی خود میتوانید آدرس صفحه، شماره تلفن، آدرس، قیمت و اطلاعات بسیاری را برای جذب مشتری قرار دهید.
تبلیغ محصولات: اگر قصد تبلیغ محصولات خود را در موتور های جستجو دارید، شرکت گوگل این امکان را به شما می دهد که بتوانید محصولاتتان را به صورت تصویری تبلیغ کنید. این کار باعث جلب توجه کاربران و افزایش تعداد کلیک های سایت شما می شود. یادتان باشد که این قابلیت برای نتایج ارگانیک وجود ندارد.
بودجه: در تبلیغات کلیکی می توانید تعیین کنید که چه قدر بودجه برای آن اختصاص داده شود تا بتوانید  آن را مدیریت کنید.
هدفمندی: تبلیغات کلیکی می تواند کاملاً هدفمند باشد و مخاطبان خاصی را هدف قرار دهد. می توانید تبلیغات کلیکی را برای کلمات کلیکی خاص، زمان و روز مشخص، مکان و زبان خاصی نیز تنظیم کنید.
سرعت: سریعترین راه ممکن برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو همین تبلیغات کلیکی هستند.
بازاریابی هوشمند: در تبلیغات کلیکی می توانید متوجه شوید که بیشتر کدام کلمات کلیدی توسط کاربران جستجو می شوند و چه کلمه هایی باعث افزایش CTR  سایت شما می شوند. این اطلاعات همچنین می توانند در بهینه سازی سایت شما هم مورد استفاده قرار گیرند. مثلاً وقتی ببینید که چه کلمات کلیدی بیشتر جستجو می شوند می توانید راجع به آن ها محتوا تولید کرده و در سایت قرار دهید تا روند طبیعی و ارگانیک سایتتان را هم بالا ببرید.

تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی

 

معایب تبلیغات کلیکی

در برخی از موارد تبلیغات کلیکی می توانند برای شما بسیار هزینه بر باشند. اگر این نوع از تبلیغات به درستی مدیریت نشوند هزینه آن ها روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد. اگر هدف گذاری شما روی بازار تمام کشورها باشد و بخواهید کمپین بین المللی ایجاد کنید مسلماً هزینه هایتان بالاتر هم خواهد رفت.
تبلیغات کلیکی یا  PPC نیاز به پرداخت هزینه مستمر دارند و به محض اینکه پرداخت آنها قطع شود این تبلیغات هم متوقف    می شوند.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • محمدرضا آذری ژانویه 26, 2023 :: 7:15 ق.ظ
  0 0

  دمتون گرم

 • کاظم جنتی ژانویه 28, 2023 :: 7:45 ب.ظ
  0 0

  مرسی

 • مصطفی رضوانی ژانویه 30, 2023 :: 9:05 ق.ظ
  0 0

  منابع این مطلب کجاست؟

 • غلامرضا اسدی ژانویه 31, 2023 :: 6:25 ب.ظ
  0 0

  آدرس دفترتون کجاست

 • ناصر سلیمانی فوریه 1, 2023 :: 1:40 ق.ظ
  0 0

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 • غلامعلی شجاعی فوریه 2, 2023 :: 6:25 ق.ظ
  0 0

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *