ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام به چه صورت است؟

تبلیغات در اینستاگرام

حتما در اینستاگرام تبلیغات زیادی را یده اید. اینستاگرام یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغات مجازی ست، اما خودتان بخواهید در آن تبلیغ کنید چه باید بکنید؟ تبلیغ در ایستاگرام به چه صورت است؟ در ادامه ی این مطلب نکاتی در راستای چگونگی تبلیغات در اینستاگرام به شما خواهیم گفت.

تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. اینستاگرام پس از فیسبوک دومین شبکه اجتماعی محبوب جهان است و توانسته است در سال‌های گذشته با سرعت بالایی رشد کند. امروزه تبلیغات در اینستاگرام برای شرکت‌ها بسیار ضروری است.

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

آمار در اینستاگرام

 

 بر طبق آمار statista.com اینستاگرام به تنهایی بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر فعال در ایالات متحده دارد، تعدادی که انتظار می‌رود بیشتر هم شود.

 بیش از ۴۰ میلیارد عکس تاکنون در اینستاگرام پست شده است.

 در حدود ۵۹% از کاربران اینترنت در محدوده سنی ۲۹-۱۸ سال و در حدود ۳۳% از کاربران اینترنت در محدوده سنی ۴۹-۳۰ سال، از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

    ۶۸% از کاربران اینستاگرام زن و ۳۲% آنها مرد هستند. این موضوع برای کسب و کارهایی که اکثریت مشتری هدف آنها زنان هستند اهمیت بسیاری دارد.

 اینستاگرام دارای جایگاهی عالی برای کشف محتوای جدید است. مقالات، ویدئوها، عکس دوستان، زندگی روزانه افراد مشهور (سلبریتی‌ها)، پست‌های مربوط به برند و غیره.

 تبلیغات اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد تا کمپین‌هایی متناسب با هر مرحله از قیف تبدیل را انجام دهیم.

با این اعداد، واضح است که تبلیغات اینستاگرام قدرتی است که باید جهت رسیدن به بازار هدف و بهبود اهداف کسب و کار، فروش و آگاهی از برند، باید مورد استفاده و مطالعه قرار بگیرد.

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

چطور در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

تبلیغات در اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات بصری به حساب می آید. روش‌های متعددی برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی در اینستاگرام هست. ما در ادامه در مورد بعضی از آنها عمیق‌تر بحث می‌کنیم.

برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام به یک اکانت تبلیغاتی فیسبوک نیاز دارید (اگر قبلا از تبلیغات فیسبوک برای اهداف بازاریابی خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید از همین نام کاربری استفاده کنید.) تبلیغات در اینستاگرام از طریق Ads Manager اینستاگرام یا Power Editor فیسبوک مدیریت می‌شود.

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

انواع تبلیغات در اینستاگرام چه هستند و کجا نمایش داده می شوند؟

 

هرچند تبلیغات در اینستاگرام در شبکه اجتماعی انتشار می‌یابند، اما روش‌های متفاوتی برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد. پس قیل از شروع کمپین تبلیغاتی، مهم است که در مورد مفاهیم اولیه ی تبلیغ در اینستاگرام مطالبی را فرا بگیرید. تبلیغات در اینستاگرام در میان دیگر مطالبی که برای کاربرانی که انتخاب کرده‌اید تا بخشی از مخاطبان مورد نظر شما باشند، می آیند. این پست‌ها به وضوح با عبارت “Sponsored” برچسب‌گذاری و مشخص می‌شوند. نمایش یا عدم نمایش یک تبلیغ، بر اساس قیمت و ارتباطات کاربر مشخص می‌شود.
این مهم است که در مورد انواع متفاوت تبلیغات اینستاگرامی که در اختیار شما هستند آشنا شوید. بسته به اهداف کسب و کار شما، برخی از تبلیغات امکان دارد برای شما مفیدتر از بقیه روش ها باشد.

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

۱٫ تبلیغات با تصاویر:

همان‌طور که مشخص است این تبلیغات آگهی‌هایی است که شامل عنصر عکس می باشد. جنبه بصری اینستاگرام بسیار مهم است و به لطف رابط کاربری خوب این پلتفرم، هر تصویر را می‌توان با روش های جذابی نشان داد.

۲٫ تبلیغات با ویدئو:

تبلیغات مبتنی بر ویدئوی اینستاگرام یک گزینه فوق‌العاده است. بقیه عناصر تغییری نمی کنند اما همانطور که از نامش حدس زده می‌شود، به جای تصویر یک ویدئو به مخاطب نشان داده می شود

۳٫ تبلیغات متوالی:

اگر می‌خواهید به مخاطبان هدف خود مجموعه‌ای از تصاویر و عکس‌ها را نشان دهید، این نوع از تبلیغات اینستاگرام بهترین شرایط را دارد.
اقسام تبلیغ در اینستاگرام بر حسب هدف شما

اگر شما بدانید که چه نوع تبلیغاتی در اینستاگرام وجود دارد و این تبلیغات کجاها نمایش داده می‌شوند، می‌توانید گام بعدی برای ایجاد تبلیغات اینستاگرامی خودتان را شروع کنید. مرحله بعدی فهمیدن این است که بر اساس اهداف کسب و کار خودتان چه نوع کمپینی می‌توانید اجرا کنید.

Awareness (آگاهی) – این نوع کمپین به آگاهی شدن از برند میربط است. اگر می‌خواهید اسم برند یا کسب و کارتان توسط افراد بسیاری دیده شود و یا اینکه برای افراد مورد نظرتان به صورت مکرر نمایش داده شود، پیشنهاد می‌شود از این نوع کمپین استفاده کنید. این کمپین برای انتشار محلی نیز مناسب است.

Consideration (توجه) – این کمپین برای دریافت کلیک برای وبسایت خود و همچنین برای اینکه خود را به عنوان یک رقیب ارزشمند در مرکز توجه خریداران قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید میزان دسترسی و میزان تعامل خود را برای بازار هدف افزایش دهید.

Conversion (تبدیل) – اگر چیزی که شما دنبال آن هستید، تعامل با برنامه، دانلود محتوا، کسب لید و یا افزایش فروش است، این کمپین بدون شک بهترین گزینه است.

علاوه بر انواع کمپین‌های اینستاگرام و تبلیغات مختلف موجود، بسیار مهم است که قبل ازبه وجود آوردن تبلیغات این مهم است که هدف کمپین خود را مشخص کنید

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

چطور برند خود را در اینستاگرام توسعه دهیم؟

 

وقتی نحوه ی کار تبلیغات در اینستاگرام را فهمیدید می توانید از آن استفاده کنید.

بهبود تاثیر بصری:

ساده‌ترین راه در اینستاگرام برای تبلیغات تبلیغ در میان پست های دیگران در صفحه نخست اپلیکیشن است. بهتر است برای افزایش تاثیرگذاری این نوع تبلیغات از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت خوب استفاده کنید.

برندینگ:

کمپین‌های تبلیغاتی می‌توانند کمک شایانی به شرکت شما برای آگاهی مخاطبان از برند برای کنند.

رشد ارتباطات:

تبلیغات اینستاگرام می‌توانند به شما در رشد ارتباطات برند کمک کنند. این به معنای افزایش فالورهای اینستاگرام شما است که به نوبه خود می‌تواند فروش را افزایش داده و ارتباط برند را با بازار هدف شما بهبود بخشد.

اقدامات بازاریابی هدفمند:

تبلیغات می‌تواند وسیله‌ای برای توسعه استراتژی بازاریابی هدفمند باشند. شما می‌توانید از آن به عنوان وسیله‌ای برای معرفی محصولات جدید، ارائه خدمات ثانویه یا حتی ارسال محصول رایگان برای مشتریان، استفاده کنید.

مسابقات/هدایا:

هر کسی یک مسابقه خوب را دوست دارد. گفته می‌شود مسابقات و هدایا برای برندگان تاثیر خوبی دارند. مسابقات می‌تواند برای استراتژی ایمیل مارکتینگ کارآمد باشد. مسابقات و هدایا میتوانند باعث افزایش آگاهی از برند شوند

تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام همه ی راهکار نیست

تبلیغات در اینستاگرام به تنهایی نمی تواند معجزه ‌کند. اگر شما نتوانید محتوای باکیفتی برای اکانت خود ایجاد کنید، تبلیغات اینستاگرام چندان نتیجه بخش نخواهد بود؛ حتی اگر بودجه زیادی به تبلیغات اختصاص دهید. پس حتما به تولید محتوای خوب برای اینستاگرام توجه ویژه ای کنید. همانطور که گفتیم تبلیغات در اینستاگرام بیشتر به افزایش آگاهی از برندتان کمک می‌کند. برای افزایش فروش و افزایش تماس‌های تلفنی می‌توانید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *