ثبت نام

تبلیغ یار

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی قدیمی ترین روش تبلیغاتی باید دانست. تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی قابل اجراکه در معرض دید بینندگان است گفته می شود. تابلوهای تبلیغاتی، فضاهای تبلیغاتی بدنه اتوبوس ها از انواع تبلیغات محیطی به شمار می آیند.

یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که آن با سایر رسانه های تبلیغاتی دیگر گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده معمولا ناگزیر اطراف خود را باید نگاه خود در این حالت معمولا این مواد نظر او را جلب می کند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان گفت : رسانه تبلیغات محیطی در مورد یک وسیله را نسبت به ورود یک محصول جدید یا دید یک بیننده را نسبت به یک خدمات جدید باز می کند که ممکن است در یک منطقه به عرصه آمده است .

تاریخچه تبلیغات محیطی

پیشینه تبلیغات محیطی در سنگ نوشته های مصر باستان نشان می دهد که بصورت هرمی از آنها برای ترویج مذهب رایج یا پیشینه های که داشته اند مورد استفاده قرار گرفته است این از قدیمی ترین سنگ واره ها به شمار می آید. بشر از زمان قدیم در پی اطلاع رسانی المان های خاص برای تاثیر گذاری در ذهن افراد استفاده می کرده است یکی از نمونه های بارز تبلیغات محیطی را بتوان در جنگ هایی که بین قبایل بوده برای نماد جنگ آوری ودلاوری نشان داد. جایی که گروهی از افرادی پرچم هایی بزرگ را با خود حمل می کردند. به همراه داشتن این پرچم ها در جنگ ها نشانه یک قبلیه بوده است .

تبلیغات محیطی در قرن بیست و یکم: با پیشرفت بشر در حوزه رسانه محیطی خواهیم بود که در برخی موارد چاشنی خلاقیت های است که افراد برای تبلیغات در تلویزیون که یکی از دست آوردهای بشر در پی اختراع تکنولوژی ” ال ای دی ” می باشد که معمولا از این تکنولوژی در بیلبورد های تبلیغاتی هم استفاده می کردند ولی استفاده اصلی آن در تلویزیون وتبلیغات تلویزیونی می باشد.

تبلیغات محیطی

مزایای تبلیغات محیطی چیست؟

۱- برند خود را معرفی کنید.

۲- فروش خود را افزایش دهید.

۳- کالا و خدمات خود را معرفی کنید.

۴- تبلیغات محیطی موجب افزایش آگاهی مردم نسبت به خدماتی که در بازار کار اتفاق می افتد.

۵- با تبلیغات محیطی هدفمند در مراکز تصمیم گیری مشتریان را ترغیب می کنی.

معایب تبلیغات محیطی چیست؟

اگر در این حوزه تبلیغات محیطی وارد شوید می بایست  بتوانید در این حوزه به صورت رقابتی کار کنید تا بتوانید در میان رقیبان در این صنعت تبلیغاتی رقابت کنید . رسانه محیطی بقدری قدرتمند است که می تواند که یک خدمات یا محصول را به شکل گسترده ای در یک جامعه پخش کنید و اگر زیر ساخت های مناسب و کافی را نداشته باشید به یک ضد تبلیغ تبدیل خواهید  شد. شما محصولی را تبلیغ می کنید که توان تولید آن ممکن است در ابتدا وجود نداشته باشد ولی با تبلیغات گسترده شما بیشتر خواهد شد.

معمولا بالا بودن قیمت ابزار تبلیغاتی به خصوص تبلیغات محیطی گران می باشد اما تمام شرکت ها نمی توانند از این ابزار استفاده کنند و اگر شما بتوانید از این ابزار استفاده کنید می توانید به خوبی با رقیبان در بزار کسب وکار رقابت کنید .وجود محدودیت در اجرای طرح های تبلیغاتی یکی دیگر از معایب این تبلیغات می باشد.

تبلیغات محیطی

اشکال مختلف ابزارهای رسانه محیطی

بیلبورد ها یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی محیطی هستند که قدرت بالایی هم در معرفی یک محصول یا خدمات در بازار کسب وکار دارند. بیلبوردها با اشکال مختلف می توانند ببننده را به تفکر در مورد نگرش شما در بازار کار یا تفاوت یک محصول با سایر محصولات مشابه باشد و این هدف نهایی یک  شرکت وایده پرداز در تبلیغات می باشد و خدمات را به مقصود نهایی و فروش بیشتربرساند . با پیشرفت فناوری های جدید هر از گاهی شاهد ورود ابزارهای جدید به محیط های تبلیغاتی هستیم که از جمله آنها ورود تلویزیون های بزرگ شهر یا بیلبورد های متحرک در این راستا می باشد.

تبلیغات محیطی

خلاقیت در تبلیغات محیطی

معمولا به دلیل تفاوت های زیادی که در محصولات مختلف در بازار های تبلیغاتی وجود دارد در ابتدا خلاقیت حرف اول را می زند. در تولید محصول و در تبلیغات برای بازاریابی بدون خلاقیت می باشد برای مخاطبان بسیار خسته کننده خواهد شد و سازندگان تبلیغات باید در این راستا حتما از گرافیست های برتر برای خلاقیت در آثار خود استفاده کنند.

تبلیغات اگر به گونه ای منحصر به فرد باشد تاُثیر مطلوبی می گذارد و در بین تبلیغات دیگر تبلیغ شما بر جسته خواهد شد و این باعث منحصر به فرد شدن شما در بین رقیبان خواهد شد .منحصر به فردی با تبلیغات شما در مورد یک برند به طور مستقیم در ارتباط است و اگر درغیر اینصورت باشد مخاطب را از دست خواهید داد.

 افراد ایده پرداز در زمینه تبلیغات این نظر را دارند که هیچ‌ چیزی از تبلیغات خلاقانه کارآمد تر در بین معرفی یک برند نخواهد بود و تبلیغات خلاقانه‌ بادوام تر است. بااین روش می توانید با هزینه کمتر به این معرفی خوب در بزار دست یابید واین نتیجه یک تبلیغات خلاقانه در بزار کسب وکار خواهد بود این می تواند هم برندی را که روی آن کرده اید را معرفی کند وهم در بازار تبلیغات معرف برند شرکت شما باشد.

سرتاسر یک کار خلاقانه بر پایه‌ی آن چیزی که قبلاً پایه گذاری شده است ایجاد می شود و هر ایده‌ی جدید تلفیقی از یک یا چند ایده‌ی قبلی است. مهم نیست که این ایده چگونه به ذهن ما رسیده، بلکه چگونگی استفاده شدن آن هم مهم است و به‌ روز‌رسانی آن برای هدف مهمتر خواهد بود . آشنایی با استراتژی‌ها و تکنیک‌های خلاقانه مکانیزم و چگونگی عملکرد آن‌ها می‌تواند به گسترش فضاهای ذهنی نو منجر شود.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *