ثبت نام

تبلیغ یار

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی به گونه ای است که هم می تواند موفقیت کسب و کار شما را تضمین کند و هم می تواند نقطه ی شکست شما باشد!

هنگامی که  واژه “طراحی سایت” به گوشتان می­رسد، چه چیزی در خاطرتان تداعی می گردد ؟ احتمالاً تصور یک تصویر سازی متفاوت و منحصر بفرد با شکلی جذاب و زیبا را در ذهن شما مجسم می کند. ولی حواستان باشد که در عصر دیجیتال امروز ظاهر زیبا و جذاب هرگز در طراحی وب سایت برای موفقیت شما کافی نیست. بلکه این استفاده از ابزار قوی برای پیشرفت تجارت و ارتباطات بیزنسی است که در کنار طراحی منحصر به فرد وب سایت می تواند خط سیر صعودی موفقیت سایت شما را ضمانت کند.تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

به عبارت دیگر برای اطمینان از موفقیت خود باید برخلاف سایر طراحان وب سایت های دیگر علاوه بر تبحر در حیطه گرافیک و ظاهر وب سایت خود، زمان زیادی را نیز خرج روشن کردن مفاهیم تجارت و ارتباطات اینترنتی نمایید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با مقوله ی نحوه ی تاثیر طراحی سایت در موفقیت کسب و کارتان آشنا شوید.

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

نحوه ی بازاریابی وب سایت

فردی به نام طراح وب سایت می تواند منجر به موفقیت یا حتی از طرف دیگر نابودی یک نام یا برند تجاری باشید! چراکه آغاز کردن روند طراحی سایت، بدون در نظر گرفتن استراتژی های مربوط به موفیقت کسب و کار،  قادر به جذب مشتری و مخاطب بیشتر و تامین نیازها و خواست آنها نخواهد بود، و بالعکس هم می تواند به جای جلب مشتری به دفع مشتری منجر شود. طراحی وب سایت تاثیر بسیار زیادی در مولفه های تشکیل دهنده ی طراحی یک استراتژی موفق برای تجارت یا کسب و کار دارد. در ادامه ی مقاله این مولفه ها را به تفکیک مورد بررسی قرار می دهیم.

نام تجاری جذاب

یک طراحی سایت موفق علاوه بر اینکه یک ارتباط با مصما بین نام تجاری و وب سایت شما برقرار می کند، کاملا می تواند یک خاطره ی به یادماندی در ذهن مخاطبتان ایجاد کند. در همین راستا طراحان باید به اجزایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم توجه ویژه داشته باشد. این اجزای مهم در طراحی سایت عبارتند از:تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

لوگو | آرم

همانطوری که می دانید یک لوگو در واقع سمبل نشانگر هویت یک کسب و کار یا شرکت تجاری است. بنابراین باید بتواند در عین سادگی و زودفهمی، جذاب و گیرا هم باشد. علاوه بر این باید در مورد جای قرار گیری مناسب این لوگو در وب سایت نیز دقت لازم به کار برده شود تا با نیم نگاهی به سایت تصویری مناسب از لوگو و نام تجاری شرکت در ذهن مخاطب نقش ببندد.تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
تگ لاین (Tag Line )

تگ لاین ها هم به نوبه ی خود می توانند نقش بسیار مهمی در موفقیت تجارت شما ایفا کنند. این مولفه می تواند مخاطب شما وادارد تا  در مورد محصول، سرویس و نهایتاً تجارت شما تامل کند. به عبارتی تگ لاین می تواند در برخورد اول ذهن مخاطب شما را درگیر کند. و این نکته ی بسیار مهمی در امر کسب و کار است. تگ لاین مثل یک قلاب است.

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

سئو (SEO ) |  بهینه سازی موتورهای جست و جو

اگر کمی در این زمینه اطلاعات داشته باشید می دانید که سئو نقش غیرقابل انکاری را در موفقیت سایت شما ایفا می کند. عدم رعایت پارامتر های مربوط به سئو همان عاملی است که امروزه بسیاری از وب سایت ها را مجبور به طراحی مجدد می کند. همگام با پیشرفت روش ها و راهکار های طراحی سایت الگوریتم و اولویت های موتورهای جست و جو نیز روز به روز در حال تغییر هستند و شما برای تضمین موفقیت خود باید این عوامل را در جهت موفقیت سایت خود به شکلی هماهنگ پی ببرید. مثلا در زمانی که می خواهید از یک روش محبوب در طراحی وب سایت مثل “پارالکس اسکرولینگ”  استفاده کنید، بسیار مهم است که از سئوی وب سایت غافل نمانید.

با مد نظر قرار دادن برخی از عوامل مهم، در عین در نظرگرفتن سئو می توانید یک طراحی سایت موفق داشته باشید. عواملی که شرح آنها را در زیر می دهیم:

طراحی واکنش گرا

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
افزایش روز افزون استفاده از ابزار های مدرنی مانند موبایل های هوشمند به ویژه در دو سال اخیر بسیار محسوس بوده. به همین دلیل توصیه می شود که از طراحی های ریسپانسیو یا واکنش گرا در سایت خود استفاده کنید. هدف این نوع طراحی تطبیق پذیری سایت برای کسانی است که از طریق ابزاری به جز کامپیوتر، مانند گوشی موبایل به سایت مراجعه می کنند. استراتژی های واکنشگرا یکی از عواملی هستند که چشم پوشی کردن از آن قطعا به ضرر شما تمام خواهد شد. چراکه ممکن است گستره ی بزرگی از مخاطبان خود را از دست بدهید.

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

سرعت لود شدن صفحات

 

مخاطبان از منتظر ماندن برای لود شدن صفحات وب متنفرند. اهمیت سرعت لود شدن صفحات وب سایت برای مخاطبان شما بیش از آنچیزی که شما فکرش را می کنید مهم است. پس تلاش کنید از عواملی که باعث کند شدن بالا آمدن صفحات سایتتان می شوند پرهیز کنید.

نکته : کندی سایت علاوه بر مخاطبان بر روی سئو نیز تاثیر منفی می گذارد.
طراحی موفق تاثیر بالایی روی اعتبار وب سایت شما خواهد داشت. مخاطبان سایت اگر احساس کنند با سایت معتبری رو به رو هستند و امنیتشان در وب سایت شما محسوس باشد حاضر به اشتراک گذاری دیدگاه ها، کامنت ها و مشخصات شخصی خود خواهند بود. ایجاد تغییراتی کوچک در مولفه های مرتبط با طراحی سایت حتی در یک صفحه از وب سایت می تواند گام بزرگی در جهت موفقیت شما در مقایسه با رقیب ها باشد. برای قدم برداشتن در مسیر موفقیت سایت به نکاتی که در ادامه ی مقاله مطرح می شوند توجه کنید:

مکان یابی

مکان یابی در واقع به معنی سهولت مخاطب در یافتن وب سایت شما خلاصه می شود. شکل ظاهری و مکان یابی وب سایت شما نباید باعث سردرگمی کاربران و مخاطبانتان شود. توصیه ی ما به شما این است که از روش های از مکان یابی استفاده کنید که حتی مادربزرگ ها هم بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و سایتتان را پیدا نمایند!تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

استفاده از بخش های فراخوان

در سایت خود پیام هایی بگذارید که به مخاطبانتان فراخوان می دهند. یعنی از آنها دعوت می کنند که در کاری شرکت کنند.  استفاده از کلماتی مثل “رایگان” و هم چنین ” به مدت محدود” (فقط تا پایان فلان ماه) تاثیر بسیار زیادی در جذب کاربر دارد.

رنگ بندی سایت

استفاده از رنگ بندی مناسب علاوه بر تاثیری که در شکل و ظاهر وب سایت دارد می تواند واکنش ذهنی مخاطبان را هم برانگیزد. بنابراین برای انتخاب و استفاده از رنگ بندی مناسب و مطابق با نام تجاری خود حتما زمان کافی صرف کنید و سر سری از آن نگذرید.

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

استفاده از تبلیغات (PPC- Pay Per Click )

 

تبلیغات PPC یکی از رکن های اصلی در چارچوب چینش استراتژی تجارت آنلاین هستند. طراحی وب سایت می تواند در این فاکتور هم تاثیر گذار باشد. تبلیغات PPC یه این صورت است که شما برای سرازیر شدن ترافیکی قابل توجه به لندینگ پیجتان مبلغی را پرداخت می کنید. بنابراین اگر طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج شما برای مخاطب جذاب و چشم نواز  نباشد این حجمه ی ترافیکی کاربرهای وفاداری را برای شما به همراه نخواهد آورد. برای موفقیت در این مسیر بهتر است نکات زیر را هم در نظر داشته باشید:

 • طراحی لندینگ پیج باید مرتب، ساده و شیک باشد. تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
  در لندینگ پیج خود از محتواهای کاربردی و با کیفیت بالا استفاده کنید. تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
  از شاخص های با کیفیت و قابل اعتماد رتبه بندی در این صفحه استفاده نمایید. تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
  توصیه می کنیم یک حامل فراخوانی قدرتمند در این صفحه به کار ببرید.
  با استفاده از تصاویر و ویدئوهای با مصما، لندینگ پیج خود را یه شکل جذاب تری طراحی کنید.
تاثیر طراحی سایت در بازاریابی

و در نهایت نقش طراحی سایت در برقراری ارتباطات

برقراری ارتباطات موثر با کاربر یکی از عوامل مهمی است که طراحان وب سایت باید به آن توجه زیادی داشته باشند. هرچه قدر برقراری ارتباط با کاربر سهلو آسان تر باشد مخاطبان بیشتری به سمت وب سایت شما جذب خواهند شد.  UI یکی از مهمترنی فاکتور ها در طراحی هر چیزی است که با کاربر ارتباط دارد.
موفقیت در طراحی یک وب سایت خوب در ظاهر جذاب و باکیفیت آن خلاصه نمی شود بلکه به نحوه برقراری ارتباط موثر سایت با کاربر نیز نیاز مبرم دارد. در واقع هر مولفه ی طراحی که به وب سایت خود اضافه می کنید به نحوی با مخاطبانتان ارتباط برقرار می کند. برخی از این  مولفه ها یک ذهنیت از برند و کسب و کار شما در ذهن مخاطب ایجاد می نمایند و برخی دیگر آنها را در انتخاب گام بعدی یاری می کنند. راههایی که می توانید از طریق آنها با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید را می تواید در لیست زیر مشاهده کنید:

 • عناوین تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
  متن ها تاثیر طراحی سایت در بازاریابی
 • رسانه هاتاثیر طراحی سایت در بازاریابی
 • آیکون هاتاثیر طراحی سایت در بازاریابی
 • صفحات کلیدیتاثیر طراحی سایت در بازاریابی

نکته : به عنوان نکته مهم و آخر دقت داشته باشید که طراحی صفحات کلیدی وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار هستند. صفحات کلیدی باید با سایر صفحات شما هماهنگی داشته باشند.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • جلال خادمی ژانویه 26, 2023 :: 10:15 ق.ظ
  0 0

  خیلی عالی بود

 • اسماعیل بابایی ژانویه 27, 2023 :: 2:20 ب.ظ
  0 0

  واقعا لقب امپراطور رابطه لقب شماست

 • سجاد سلیمانی ژانویه 28, 2023 :: 5:05 ب.ظ
  0 0

  چرا اینقد کم؟

 • محمدحسن فروتن ژانویه 29, 2023 :: 6:05 ب.ظ
  0 0

  مشاوره ازدواج هم هست

 • پرویز مدنی ژانویه 30, 2023 :: 1:10 ق.ظ
  0 0

  شادکام و سلامت باشید

 • خلیل شمس ژانویه 30, 2023 :: 1:55 ب.ظ
  0 0

  چقد خوبین شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *