ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

آیا به‌روزرسانی محتوا بر سئو وب‌سایت تأثیر می‌گذارد؟

تاثیر به‌روزرسانی محتوا بر سئو

از کجا میدانید تمام محتواهای شما هنوز به وب‌سایتتان مرتبط هستند؟ اهمیت این موضوع در چیست؟ به نظر می‌رسد برای برخی از شما، گنجاندن ایده‌های جدید در محتواهای وبلاگ بزرگ‌ترین چالش وبلاگ نویسی است. بااین‌حال، می‌خواهید محتواهایی که تولید کرده‌اید بروز باشند و این موضوع می‌تواند چالش بزرگ‌تری باشد! در این مقاله به شما توضیح خواهم داد که چرا بروز رسانی محتوا ارزش سرمایه‌گذاری دارد و ترفندهایی را دراین‌باره به شما آموزش خواهم داد.

چرا به‌روزرسانی محتوا مهم است؟

بروز رسانی محتوا امری ضروری است، زیرا شما نمی‌خواهید کاربران در وب‌سایتتان با اطلاعاتی روبرو شوند که معتبر نیستند. اگر محتوای باکیفیتی نوشته و آن را بهینه کنید، شانس این را که کاربران محتوای شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند افزایش داده‌اید. وبلاگی را در نظر بگیرید که به خوانندگان خود مطالب سئو را آموزش می‌دهد. محتواهای قدیمی‌تر این وبلاگ نباید حاوی مطالبی باشند که دیگر اعتبار ندارند، زیرا شما می‌خواهید کاربران زمان خود را در استراتژی‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که به کارشان می‌آید.

اهمیت به‌روزرسانی محتوا برای سئو چیست؟

بروز رسانی محتوا برای اهداف سئو بسیار مهم است. اگر شما یک مقاله را بازنویسی کنید، گوگل تغییراتی را که بر آن مقاله اعمال کرده‌اید خواهد دید. اگر شما به‌طور مرتب محتوای خود را به‌روزرسانی کنید، درواقع به گوگل نشان می‌دهید که سایت شما زنده است. شما می‌توانید مقاله را بدون تغییر دادن تاریخ به‌روزرسانی کنید یا اینکه می‌توانید مقاله را دوباره منتشر کنید.

نکاتی در خصوص نحوه به‌روزرسانی محتوا

به‌روزرسانی محتوا

  1. مقالات مهم و حیاتی را بروز رسانی کنید.

مهم‌ترین نکته در خصوص به‌روزرسانی محتوا این است که روی مقالات اساسی و مهم خود تمرکز کنید. این مقالات باید بهترین مقالات وب‌سایت شما باشند. این‌ها مقالاتی هستند که می‌خواهید به‌راحتی در صفحات اول گوگل دیده شوند؛ بنابراین باید آن‌ها را در ابتدای لیست بروز رسانی جای دهید.

  1. پست‌هایی را که ترافیک زیادی تولید می‌کنند به‌روزرسانی کنید.

اگر وب‌سایت شما بزرگ شود به‌روزرسانی می‌تواند کار سختی باشد و باید روزانه انجام شود. اگر شما نمی‌دانید کدام مقالات را باید ابتدا به‌روزرسانی کنید، با مقالاتی که ترافیک زیادی تولید می‌کنند شروع کنید. این‌ها مقالاتی هستند که توسط کاربران شما مدام دیده می‌شوند. این مقالات دارای بالاترین اولویت برای به‌روزرسانی محتوا هستند.

  1. مقالات منسوخ‌شده را حذف کنید.

همان‌طور که وبلاگ شما در حال رشد است و شما مقالات جدید و بروز را می‌نویسید، برخی از محتواهای شما واقعاً قدیمی می‌شوند. بودن برخی مقالات در وبلاگ همیشه لازم است اما برخی دیگر دمده می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند. اگر این مقالات بازدیدکننده‌ای نداشته باشند، می‌توانید آن‌ها را حذف کنید. انجام این کار باعث به‌روزرسانی وب‌سایت شما می‌شود.

  1. مقالاتی را مشابه هم هستند در هم ادغام کنید.

اگر در وبلاگ خود مقالات زیادی را منتشر کنید، با برخی مقالات که بسیار مشابه هم هستند مواجه خواهید شد. هنگام به‌روزرسانی محتواهای قدیمی، بررسی کنید که آیا مقالاتی دارید که مشابه آن‌هایی هستند که به‌روزرسانی کرده‌اید. مقالات مشابه هم ممکن است شانس داشتن رتبه‌بندی خوب را کاهش دهند. این پدیده کلمه کلیدی کینیبالیزاسیون (keyword cannibalization) نامیده می‌شود. شما می‌توانید این مشکل را با چک کردن اینکه کدام‌یک از مقالات مشابه در موتورهای جستجو عملکرد بهتری داشته حل کنید. مقاله‌ای را که رتبه بالاتری دارد بروز رسانی کنید و مقالات مشابه دیگر را با این مقاله ادغام کنید.

  1. صفحات “دیگر ” را فراموش نکنید.

نه‌تنها مقالات وبلاگ باید مدام به‌روزرسانی شوند، بروز رسانی صفحات دیگر نیز بسیار مهم است. به‌روزرسانی صفحات FAQ یا سؤالات پرتکرار (Frequently asked questions) را فراموش نکنید. شاید کاربران شما سؤالات جدیدی را مطرح کرده باشند. سؤالات آن‌ها را حتماً اضافه کنید. هنگامی‌که وب‌سایت خود را بروز رسانی می‌کنید، صفحات “درباره ما ” و “تماس با ما ” و سایر صفحات استاتیک را در وب‌سایت خود فراموش نکنید. من متوجه شده‌ام که اغلب به سراغ این صفحات نمی‌روند، اما شما حتماً این صفحات را نیز بروز رسانی کنید.

چگونه یک محتوا را به‌روز نگه‌داریم؟

اگر می‌خواهید از طریق مقالات قدیمی خود و از طریق موتورهای جستجو، کاربران بیشتری وارد وب‌سایت شما شوند، حتماً محتوای وبلاگ خود را بروز نگه‌دارید. هنگام بازنویسی یا به‌روزرسانی مجدد مقالات قدیمی، حتماً این کار را با محبوب‌ترین مقالات شروع کنید!

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *