ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

تاثیرات تبلیغ در توییتر

تبلیغ در توییتر

تبلیغ در توییتر

تبلیغ در توییتر

شبکه اجتماعی توییتر هیچوقت تبلیغات کسل کننده را با بنرهای بزرگ نمایش نمی‌دهد. بلکه ظاهر تبلیغات توییتری مانند سایر توییت‌ها هستند و کاربران را اذیت نمی‌کنند. اما تبلیغات توییتری چیست؟ و چگونه به کار شما می آید؟
و اما سوال مهم‌تر اینکه چگونه می‌توان در توییتر تبلیغ کرد؟

تبلیغ در توییتر
تبلیغ در توییتر

تبلیغات توییتری چیست؟

تبلیغات توییتری برسه نوع هستند:
ترندهای تبلیغاتی: ترندهای تبلیغاتی در رأس موضوعات پیشنهادی توییتر قرار می‌گیرند و داغ‌ترین بحث‌های توییتر را نمایش می‌دهند.
تبلیغات اکانت‌: توییتر معمولا به کاربران افرادی را پیشنهاد می‌کند تا آنها را دنبال کنند، تبلیغ اکانت باعث می‌شود که شما در رأس نتایج جستجو قرار بگیرید. این نوع تبلیغ روشی برای جذب فالوورهای بیشتر است.
توییت های تبلیغی: این نوع تبلیغ خیلی طرفدار دارد. توییت های تبلیغ شده، توییت هایی هستند که حاوی آگهی هستند. آن‌ها در رده اول نتایج جستجو برای موضوعات مرتبط قرار می‌گیرند و بعد از دنبال شدن آن توسط کاربر در بالای تایملاین ظاهر می گردند.

تبلیغ در توییتر
تبلیغ در توییتر

ترندهای تبلیغات

ترندهای تبلیغی شکل اسپانسری موضوعات برتر در شبکه توییتر هستند که عموما در آنها فهرستی از موضوعات داغ و باب روز وجود دارد.
معمولا برندهای معروف و پولدار رده‌های بالای این فهرست را می‌خرند.
توییتر شبکه ای است که موضوعات برتر را شدیداً در وب سایت و اپلیکیشن موبایل خود تبلیغ می‌ کند. شرکت‌های تجاری می‌توانند هر روز در هر کجا که هستند این موضوعات برتر را خریداری کنند. توییتر به تازگی توانسته روزانه تا ۱۲۰۰۰۰ دلار از این طریق سود بدست آورد.
جذابیت ترندهای برتر این است که باعث درگیری بحث و گفتگو در میان مصرف کنندگان می شوند و وجهه آن برند را بالا می‌ برند. این ترند ها به تبلیغ کنندگان امکان می‌دهند تا بتوانند کاربران توییتر را وارد وب سایت خود کنند و فالوورهای جدید توییتری را جذب کنند. به این صورت که به تبلیغ کننده کانال ارتباطی مستقیمی در توییتر داده می‌شود.
سایر روش‌هایی که تبلیغ کنندگان با آن‌ها می‌توانند از ترند های تبلیغاتی استفاده کنند عبارتند از:
• برای ایونت های ویژه یا عرضه محصول: مثلا توییتر توانسته روی گفتگوها و صحبت‌هایی که معمولا در مورد فیلم ها می شود تأثیر بگذارد. پس استودیوها می‌توانند مباحث برتر در مورد یک فیلم را از توییتر خریداری کنند.
برای استفاده از پتانسیل‌های تبلیغاتی رویداد ها: در زمان وقوع واقعه ی آتشفشان ایرین، سایت MyWeather.com از ترندهای تبلیغاتی استفاده کرد تا بتواند خودش را در کنار توییت‌های مربوط به این حادثه قرار دهد. این کار خیلی هوشمندانه بود، چون این سایت دو نوع خدمات مرتبط با این موضوع ارائه می کرد . درت در زمانی هم این کار را کردکه مردم تشنه ی اطلاعات در مورد این حادثه بودند.
ترندهای تبلیغاتی توییتر چگونه کار می‌ کنند؟

تبلیغ در توییتر
تبلیغ در توییتر

نکات بد:

شبکه های اجتماعی می‌توانند برای مردم به معنای عام مضر باشند و بررسی سود حاصل از سرمایه ی موجود در آنها سخت است. به عنوان مثال در کمپین شرکت Lexus که نمونه CT Hybrid خود را تبلیغ می‌کرد، دو مشکل اساسی ایجاد شد. اول اینکه چون ترندهای تبلیغاتی توییت ها را از کاربران متعدد نشان می‌داد، اسپم یا توییت های توهین آمیز هم نشان داده می ‌شد. دوم اینکه در کمپین Lexus تعداد افراد کمی روی لینک ترند بارگزاری شده کلیک کردند. با وجود اینکه توییتر ادعا می کند که کلیک‌ها اهمیت کمتری نسبت به کل مشارکت دارند.

نکات خوب: 

البته بعضی شرکت‌ها هم هستند که با استفاده ازترندهای تبلیغاتیشان موفق شده‌اند. یکی از این نمونه‌ها شرکت کوکاکولا است که دومین خریدار این نوع تبلیغات توییتری بوده است. آگهی کوکاکولا ۸۶ میلیون بار دیده شد و ۶% افراد با آن ارتباط برقرار کردند( اینگیجمنت شش درصدی)، که هر دو اینرقم ها برای یک شرکت یک موفقیت محسوب می شود.
نمونه موفق دیگر کشور الجزیره است که حساب کاربری توییتر انگلیسی زبانش در جریان تحولات معروف به بهار عربی ، هرچند با صرف میلیون‌ها دلار برای تبلیغات، در رأس ترندها قرار گرفت. الجزیره از بازاریابی رسانه‌های دیجیتال استفاده نمود تا تعداد فالورهای توییتر خود را افزایش بدهد.
توجه ها به کشور الجزیره بعد از خریدن تبلیغات ترندهای توییتری دوچندان شد. مهم ‌تر این بود که آن‌ ترند ها برای مدت‌ها در رأس موضوعات قرار داشتند و اذهان کاربران توییتر را هدایت می‌کردند.
ترند های تبلیغاتی موجب ایجاد فضایی مناسب برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می شود: ظرفیت یک برند برای برقراری ارتباط با مخاطبین از طریق شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. اینطور به نظر می‌رسد نتیجه ترند های تبلیغاتی همیشه در زودترین بدست نمی‌آید بلکه تنها هنگامی به نتیجه می‌رسد که کارآمد و مؤثر باشد.

تبلیغ در توییتر
تبلیغ در توییتر

تبلیغات اکانت‌

تبلیغات اکانت ابزاری است که برندها می‌توانند با پرداخت هزینه های مربوطه دنبال کنندگان یا فالوور های بیشتری در توییتر پیدا کنند.
کاکرد این روش کاملاً واضح و مشخص است.
توییتر مخاطبینی را برای فالو کردن به کاربران پیشنهاد می‌کند. این پیشنهاد بر اساس یک الگوریتم ساده صورت می پذیرد: کاربرانی را ککه توییتربرای دنبال کردن به شما پیشنهاد می‌کند، کسانی هستند که دنبال کنندگان یا فالوور های کنونی شما آنها را دنبال می‌کنند. ( از این الگوریتم دراینستاگرام هم استفاده می شود.)
با استفاده از امکان تبلیغات اکانت، برندها می‌توانند راه خود به سمت پیشنهادات و جذب فالوور را هموار نمایند.
در این روش توییتر برای افزایش هر فالور جدید هزینه ای از شما دریافت می‌کند. و قیمت تعیین شده هم در مزایده مشخص می‌شود.
تبلیغیات اکانت بسیار مفید هستنند. برندها در توییتر فعالیت می کنند تا پیامشان را منتشر نمایند و به دنبال کنندگان جدیدی دست پیدا کنند. میزان زیادی از هزینه تبلیغاتی که در فیسبوک خرج می‌شود به خاطر تلاش برندها برای جذب طرفداران بیشتر است. اینجا در توییتر هم وضعیت به همان صورت است. برند دنبال شده کم کم با تبلیغاتی مثل “این پست را بازتوییت کن تا شانست برای بردن آیپد زیاد شود” پخش می گردند. این مدل نوعی گسترش ارگانیک توییتری است که برای همه از جمله خود توییتر، برندها و البته کاربران مفید است.

تبلیغ در توییتر
تبلیغ در توییتر

توییت های تبلیغی

توییت های تبلیغی سومین محصول تبلیغاتی توییتر به حساب می آیند و بیشترین قدرت را بین این سه دارند.و توییتر انتظار پول زایی زیادی از آنها را دارد. در اینجا نحوه عملکردشان را به شما توضیح می‌دهیم.
توییت های تبلیغی توییت‌هایی هستند که آگهی خم به حساب می آیند.
این نوع تبلیغات توییتری در سه جا ظاهر می‌شوند:
۱٫ در بالای برخی جستجوها در بعضی از موارد
۲٫ در بالای تایم‌لاین توییتر کاربر. البته اگر او اکانتی را دنبال کند که آن توییت از آنجا نشات گرفته یا اخیراً شروع شده باشد.
۳٫ در تایم‌لاین کاربرانی که اکانت آن برند را دنبال نمی‌ کنند.

تبلیغ در توییتر
تبلیغ در توییتر
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *