ثبت نام

تبلیغ یار

تاثیرات اینترنت و شبکه های مجازی بر روی مد ولباس چیست؟

مد و لباس (۲)

تاثیرات اینترنت وشبکه های مجازی بر روی مد ولباس چیست؟

شاید خیلی از ما نام مزون لباس را بارها شنیده باشیم. اما مزون لباس چیست و چگونه می توانیم با یک مدیریت خلاقانه یک مزون لباس خوب را تاسیس کنیم؟

شاید خیلی از ما بارها به فکر راه اندازی یک مزون لباس افتاده باشیم که چگونه آن را تاسیس کنیم یا چگونه ان را مدیریت کنیم که با سایر مزون ها تفاوت داشته باشیم؟

گاها می بینیم که افراد با گذراندن دوره های شش ماهه یا یک ساله اقدام یه راه اندازی صفحه انیستاگرامی می کنند و با استفاده از جادوی هشتک توانسته محصولات خود از جمله مانتو،تی شرت و لباس های مجلسی را به بازار عرضه کند. حتی گاها میبینیم که در مزون آنها لباس های فاخر زنانه و مردانه هم وجود دارد و یا اقدام به دوختن لباس های رسمی هم می کنند که البته دسترسی به چنین موفقیتی با روش های قدیمی چندان امکان پذیر به نظر نمی رسد.

مد و لباس (۶)

البته شبکه های مجازی تا حدودی هم باعث ایجاد آسیب های در فرهنگ پوشش ما شده است و مدیلینگ های زیر زمینی، مافیای مدلینگ، مزون های زیر زمینی و شوهای زیر زمینی همگی جز عوامل غیر قانونی هستند که در بازار مد وپوشاک ایران وارد شده اند . موفقیت های طوفانی در عرصه مد و پوشاک در سال های اخیر در ایران بسیار چشمگر بوده است و بسیاری از افراد را مشتاق کرده است که به سمت این صنعت قدم بردارند.

روند تکنولوژی مخابرات و اطلاعات که از ده پایانی قرن ۲۰ در ایران شروع به رشد کرده است و باعث شد که کسب و کار سنتی در ایران به مرور زمان تبدیل به یک کسب و کار دیجیتالی شود و زمینه های رشد و کار آفرینی های اینترنتی به سرعت پیشرفت کردند در این میان یکی از فناوری هایی که در ۲و ۳ سال اخیر رشد زیادی کرده است مزون و پوشاک است. این فناوری در کنار بازار دیجیتال با الهام از فناوری های خارجی به سرعت در حال پیشرفت است جذابیت های این لباس ها باعث شده که در دهه های اخیر گردشگری در شبکه های اجتماعی که به مد و فشن وابسته است بسیار رونق بیشتری پیدا کند.

مد و لباس (۷)

اکنون بسیاری از کسانی که دوره های طراحی لباس می بینند یا به پوشاک علاقه مند هستند و یا خیاط های حرفه ای هستند اقدام به تاسیس مزون می کنند و برای دوخت لباس های لاکچر، با الهام از مد های اروپایی وآسیای شرقی اقدام به دوخت لباس های با بهترین فناوری می کنند. بی شک فناوری های جدیدی که ایران برای دوخت لباس از کشور های اروپایی و آسیای شرقی وارد کرده است و الهام از دوخت لباس توسط این مجموعه ها باعث شده که تقریبا بسیاری از مدل های اروپایی در ایران با هزینه کمتر تولید شوند.

 این مسئله باعث می شود که با هزینه کمتر واتکا به فناوری داخلی بسیاری از مدل ها را خود ما طراحی کنیم که تناسب بیشتر  هم با اکوسیستم فرهنگی داخلی داشته باشد. بیشتر خانه های مد بر بستر این تکنولوژی پیشرفت کرده اند از طرفی قسمت اعظم از مدل های لباس غربی و اروپایی در مزون های ایرانی به وسیله اینترنت و شبکه مجازی وارد ایران شده اند و روش طراحی آنها نیز به همین روش به خیاطان ایرانی آموزش داده شده است.

بناراین کسانی که قصد خود اشتغالی برای یک دوره کوتاه مدت را دارند و می خواهند که در یک زمان کوتاه به درآمد زایی برسند استفاده از صنعت مد ولباس برای این افراد می تواند  کار ساز باشد. اکثر افرادی که  وارد این عرصه شده اند در زمان کوتاهی با دوخت مدل های لباس های مختلف به درآمد خوبی رسیده اند. در واقع شبکه های اجتماعی واینترنت به عنوان یک بازوی کمک کننده به این صنعت می باشد و بر روی آن اثر گذار است. بسیاری از مزون های اروپایی مدل های لباس خود را در اینترنت منتشر کردند و به این روش جذب مشتری کرده اند همچنین بازاریابان فعال در این عرصه هم بر مشتری ها به همین روش تاثیر می گذرانند.

مد و لباس (۵)

توجه د اشته باشید که در حال حاضر حدود ۴۵ میلیون شهروند ایرانی به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند و غریب به ۹۸ گوشی هوشمند در بازار وجود دارد که می توانند از اینترنت پر سرعت استفاده کنند در نتیجه تقریبا اکثر افراد برای دیدن این مزون ها ومدل های لباس به راحتی دسترسی به شبکه اینترنت دارند.  از آنجا که اغلب این گوشی های هوشمند اندرویدی هستند در نتیجه کسب وکار اندروید نویس ها هم در کنار این کار افزایش پیدا کرده است و بیشتر اپ های فروش لباس به این روش بر روی گوشی ها نصب می شوند و می توانید بسیاری از این مدل ها را در همین اپ ها ببنید. اکثر مزون های ایرانی در این اپ ها اشتراک دارند و عرضه و فروش لباس ها را در آنها انجام می دهند. کافه بازار نمونه ای از این اپ ها است.

گذارش شده که اکثر مزون های لوکس تهران به همین روش اقدام به جذب مشتری می کنند و باعث شده اند که در سال های اخیر عزیزانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند با کلیات آن آشنا شوند. اقدام جهت دوخت لباس های مزونی چه لباس های رسمی و چه لباس های شب و لباس های مجلسی جز حرفه های هستند که اکثر ایرانی ها به دوخت آنها علاقه مند هستند وبیشتر مزون ها هم در همین زمینه ها فعالیت می کنند.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *