ثبت نام

تبلیغ یار

تأثیر شبکه های اجتماعی بر بازاریابی

TSR Watermark – 23

تأثیر شبکه های اجتماعی بر بازاریابی

با پیشرفت تکنولوژی راه های وسایل ارتباطی افراد نیز پیشرفت کرده است، در زمان های نه چندان دور برای ارتباط با دیگران نیاز به استفاده از تلفن بود، در این دوره برای بازاریابی غیر حضوری نیاز به تماس با مخاطبان مختلف بود، با گذشت زمان سایت های فروشگاهی پدیدار شدند و امروزه نیز در زمینه بازاریابی قدرتمند عمل می کنند، پس از آن با پیشرفت روز افزون گوشی های همراه شبکه های اجتماعی رونق گرفتند که وسایل ارتباطی قوی هستند به همین دلیل بازاریابی آنلاین به سمت این شبکه ها برای ارتباط با مشتری و فروش محصولات روی آورد.

تأثیر شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین

امروزه رسانه های اجتماعی در رده بندی بالایی برای بازاریابی اینترنتی قرار دارد، حتی اگر شما یکی از معدود افرادی هستید که حساب کاربری در شبکه های اجتماعی ندارید باز نمی توانید منکر این موضوع باشید، نفوذ شبکه های اجتماعی به تلویزیون نیز از دیگر دلایل اثبات این تأثیر گذاری است.بازاریابی رسانه های اجتماعی یک سرویس دیجیتال است که به طور مداوم تغییر می کند، معمولا در زمان های مختلف خیزش مخاطبان از یک شبکه اجتماعی به شبکه اجتماعی دیگر انجام می شود، در هر دوره یک شبکه اجتماعی پر کابرتر می شود و این به دلیل نوآوری و امکانات بیشتر در این شبکه اجتماعی جدید است.

مهم نیست که چه فن آوری یا تاکتیک های اجتماعی جدید معرفی می شوند، چیزی که قدرتمند باقی می ماند، این است که چگونه یک برند تجاری به مخاطبان خود اهمیت می دهد و با مخاطبین خود ارتباط برقرار می کند. رسانه های اجتماعی قدرتمند هستند و با قدرت، مسئولیت ارتباط راحت تر با مشتری را انجام می دهند.

به دلیل سهولت در استفاده شبکه های اجتماعی و نصب این نرم افزارها بر روی گوشی های همراه امروزه این رسانه از قدرت مندترین وسایل بازاریابی اینترنتی می باشد، در این قسمت دستورالعمل هایی برای تأثیرگذاری بیشتر در رسانه های اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تأثیر شبکه های اجتماعی

مدیریت شهرت برند

تعداد پیوستن روزافزون مردم به شبکه های اجتماعی و ازدحام افراد در این رسانه ارتباطی بستر ایجاد بازاریابی راحت تری را فراهم کرده است، کافی است تبلیغات برند خود را به کانال ها و پیج های پر طرفدار و پر بیننده شبکه های اجتماعی بسپارید، در این صورت برند شما مشهور می شود و می توانید با تولید محتوا و تصاویر و ویدئوهای با کیفیت بالا برند و محصولات خود را به کاربران بشناسانید، این کار برای شروع به حرکت برند تجاری جدید شما بسیار کارآمد عمل خواهد کرد.

مشارکت مصرف کننده

بازاریابان و برند ها باید از دو منظر در رسانه های اجتماعی نگاه کنند: یک بار به عنوان یک مصرف کننده و یک بار به عنوان یک فرصت فروش بالقوه؛ این دوگانگی بررسی می تواند به علاقه مندی های مشتری ها و استراتژی هایی که عملکرد بهتری دارند دست یابید.چقدر مشتریان خود را در ارائه محصولات خود درگیر می کنید؟ چگونه نظرات کاربران را در طول زمان پیگیری می کنید؟

ارزشدهی به مشتری از اصول اولیه و حیاتی در امر بازاریابی و فروش محصولات است، مشتری اگر ببیند که شما نظرات او را ارج دهید و از دیدگاه او برای بهتر شدن روند فروش محصولات ایده می گیرید بسیار خرسند می شود.

این امر در شبکه های اجتماعی راحت تر قابل اجراست، زیرا در این رسانه مشتری ارتباط نزدیک تری با فروشنده دارد، سهولت در استفاده نرم افزارهای اجتماعی موجب شده است تا مشتری و فروشنده بتوانند در مورد محصولات به تبادل نظر بپردازند، مثلا در شبکه اجتماعی اینستاگرام کاربر نظرات خود را در مورد قرار دادن تصاویر محصول، قیمت گذاری محصول و.. بیان می کند و هم چنین از نظرات دیگران نیز بهره مند می شود.

تأثیر شبکه های اجتماعی

تعداد مشتری

مقدار مشتریان شما بستگی به عوامل مختلفی دارد:
آیا شما یک برند تجاری جدید هستید؟ بنابراین شما نیاز به معرفی برند و محصولات خود در شبکه های اجتماعی پر کاربر دارید، سعی کنید از صفحه هایی که عضو بیشتری دارند با پرداخت هزینه ای برای تبلیغات برند شما استفاده کنید، این هزینه برای تبلیغات باعث سودآوری شما می شود، محصولی که شناخته و مشهور شود، مشتری های زیادی را به خود جذب می کند.آیا شما با مخاطبان مناسب و با احترام صحبت می کنید ؟

مشتری مداری از امور مهم در امر فروش است، اگر شما برخورد مناسبی با مشتریان خود نداشته باشید آنها از خرید منصرف می شوند و سریعا از شبکه اجتماعی برند شما خارج می شوند و این موضوع برای شما خوشایند نخواهد بود زیرا هر مشتری یک فرصت خرید است، بنابراین سعی کنید رفتار افرادی که شبکه های اجتماعی برند خود را به آنها می سپارید بسنجید تا در صورت وجود مشکل در این امر سریعا اقدام لازم را انجام دهید.

پیام رسانی شما درست است؟تولید محتوای درست باعث پیام رسانی بهتری به مشتری می شود، باید بتوانید محتوای بکری برای تبلیغ محصولات خود تهیه کنید، برای تهیه محتوای تبلیغاتی با کیفیت این کار را به شرکت های تولید محتوا بسپارید.ایده هایی برای تولید محتوا ممکن است شامل برگزاری مسابقه، رقابت یا دیگر رویداد آنلاین محور مرکزی باشد که کاربران را تشویق می کند تا تصاویر محصولات شما را به اشتراک بگذارند، هشتگ هایی با برند شما بزنند  این موارد باعث جذب افراد به کانال های اجتماعی شما می شوند همه اینها راه هایی هستند که می توانید کاربران را در بازاریابی و استراتژی های رسانه های اجتماعی خود درگیر کنید.

تأثیر شبکه های اجتماعی

طبق علایق مخاطبان

برند های تجاری تجارت الکترونیک می توانند عادت های فردی کاربران رسانه های اجتماعی را برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی هدفمند شناسایی کنند، به عنوان مثال، با جمع آوری اطلاعات مانند جستجوگرها، رفتارهای اجتماعی، موقعیت جغرافیایی، تاریخ خرید و تقسیم بندی مشتریان، برند ها بهتر می توانند با منافع خریداران خرید خود هماهنگ شوند، این امتیازات داده نیز می تواند به برند ها کمک کند که رسانه های اجتماعی طبق علاقه مندی های کاربران مورد نظر خود ایجاد کنند.

نظرسنجی در زمان درست

نظرسنجی ها به شیوه های مختلف در تجارت الکترونیک استفاده می شود، آنها به جمع آوری اطلاعات در مورد کاربران رسانه های اجتماعی کمک می کنند که می تواند تاثیر مثبتی بر نحوه ی حرکت بازاریابی به فروش بهتر می شود.نظر سنجی باعث می شود مشتریان احساس کنند که آنها بخشی از روند تصمیم گیری برند هستند، برای به روزرسانی و ایجاد تغییرات برای راحتی استفاده کاربر از شبکه اجتماعی برند خود نظر سنجی را تدارک ببینید و بر طبق آمار به دست امده از نظر سنجی به اقدامات لازم دست بزنید.

صبور باشید ( یه عادت خوب کاسب های قدیمی صبور بودنه )

جذب کاربران به شبکه های اجتماعی نیازمند سپری کردن زمانی مناسب است، برای اینکه بتوانید مشتری های دائمی برای خود داشته باشید باید به تبلیغات و تبادل در شبکه اجتماعی بپردازید تا کاربران دیگر صفحات اجتماعی بتوانند با صفحه برند شما آشنا شوند و این پروسه نیازمند سپری شدن زمان مناسب آن است، انتظار جذب کارابران با تعداد بالا را در طی یک الی دو روز نداشته باشید، بهترین راه برای اینکه از مسیر اعتدال خارج نشوید و صبور باشید این است که برنامه ریزی داشته باشید و طبق برنامه پیش بروید.

بازاریابان دیجیتال با چالش برای متقاعد کردن مارک های مربوط به ارزش رسانه های اجتماعی مواجه هستند، در بعضی موارد ممکن است مارک های خاصی حقیقتا باور نکنند که مخاطبانشان با شبکه های اجتماعی راحت ترند.با وجود اینکه یک استراتژی محتوا برای وب سایتهای فروشگاهی به کار می رود و کارآمد واقع می شود، با این حال باز به عنوان یک گزینه مستقل، رسانه های اجتماعی در بازاریابی به مراتب بهتر عمل کنند، رسانه های اجتماعی باعث ایجاد یک ارتباط قوی با مخاطبان برند می باشند.

تأثیر شبکه های اجتماعی

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *