ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

بهترین هدایای تبلیغاتی کدامند؟

بهترین هدایای تبلیغاتی

بهترین هدایای تبلیغاتی

بهترین هدایای تبلیغاتی

طبق بررسی‌های انجام شده بیشتر هدایای تبلیغاتی، در وهله و اولویت اول به مشتریان عمده داده می‌‌شوند، سپس نوبت به کارفرمایان می‌‌رسد و بعد از آن به مشتری های موفق.بهترین هدایای تبلیغاتی
علت های  هدیه دادن متفاوت است و می تواند دلایلی از قبیل نماد “تشکر از مشتریان قدیمی” تا “تشکر از یک کارمند” که تعطیلات آخر هفته‌اش را به مرخصی نرفته و کارکرده باشد.بهترین هدایای تبلیغاتی

یک دلیل کلی و مهم برای هدیه دادن وجود دارد: تقویت روابط بین هدیه‌دهنده و هدیه‌گیرنده.

هدیه دادن می تواند انگیزه های متفاوتی داشته باشد به‌خصوص از این نظر که آیا هیچ پیش‌شرطی در هدیه دادن وجود دارد یا نه. باید در نظر بگیرید که آیا هیچ نشانه‌ای از هرگونه تبلیغ در آن هدیه هست یا خیر. البته بحث کنونی در این چارچوب نیست که نباید هیچ نفعی از هدیه دادن حاصل شود. بلکه مقصود بیشتر آن است که برای برخی از شرکت‌ها هدیه دادن بخشی از استراتژی بازاریابی است.

همه روی یک نکته اتفاق‌نظر دارند: هدیه دادن یکی از راه‌های مقرون به‌صرفه برای ایجاد حس مشارکت در کارمندان و مشتری ها و همچنین ایجاد روابط کاری/ احساسی ارزشمند است.

بهترین هدایای تبلیغاتی

همه ی کارمندان باید حس کنند بخش مهمی از شرکتی هستند که درآن فعالیت می کنند. و همه ی مشتری ها باید از همکاری کردن با آن شرکت احساس خوبی داشته باشند تا بتوانند اعتمادشان را به آن حفظ کند.

این روابط و اعتماد های کاری الزاما به کیفیت کار شرکت بر نمی گردد، بلکه بخش مهمی از آن به استراتژی و سیاست های تبلیغی آن برند یا شرکت مربوط می شوند.بهترین هدایای تبلیغاتی

در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با اهمییت هدیه دادن در کسب و کار آشنا شوید و بهترین هدایای تبلیغاتی را بشناسید.

اهمیت دادن هدیه ی تبلیغاتی

اگرچه هیچ مدرک مشخصی در این رابطه وجود ندارد که به شما اطمینان بدهد دادن هدایای تبلیغاتی صد در صد بازده‌ و سود مشخصی برای شما خواهد داشت، اما به هر حال طبق نتیجه ی تحقیقات و بررسی های انجام شده، شرکت هایی که هدیه تبلیغاتی به مشتریانشان می‌‌دهند در مقایسه با شرکت‌هایی که هدیه نمی‌‌دهند، شانسشان برای دریافت تماس از مخاطب دو برابر شرکت هایی است که هدیه نمی دهند.بهترین هدایای تبلیغاتی

بری مثال شرکت هری اند دیوید که یک شرکت فعال در زمینه ی  صنایع غذایی است و جزو شرکت های کلیدی در حوزه هدایای تبلیغاتی به شمار می‌آید، برای ۲۵ هزار نفر از  مشتری های خود که سالانه بیش از هزار دلار از این شرکت خرید کرده باشند، هدیه می‌‌فرستد.

این شرکت در یک پژوهش متوجه شد که مشتری های دریافت‌کننده هدایا، در مقایسه با مشتریانی که هدیه دریافت نکرده‌اند‌، بعدا خرید بیشتری از شرکت داشته‌اند.

حتی اگر شما دارای چنین بخش پژوهشی نیستید هم‌ این دلیل نمی‌‌شود که استراتژی بازاریابی نداشته باشید. هدیه دادن به نحوه ی  صحیح می‌‌تواند به ایجاد مناسبات خوبی بین شرکت و مشتری ها منجر شود و حکم خون را در حیات اقتصادی شما داشته باشد.

اهمیت دادن هدیه ی تبلیغاتی

هدایا و محرک‌ها

برای درک  یک استراتژی مؤثر جهت هدیه دادن باید به این نکته فکر کرد که این استراتژی در وهله ی اول چه چیزی نیست!بهترین هدایای تبلیغاتی
اول باید بین هدیه تبلیغاتی دادن و برنامه‌ های مبتنی بر محرک و پاداش ، فرق گذاشت.

هدایای تبلیغاتی برای دامن زدن به یک مراوده ی مشخص بین گیرنده و دهنده طراحی نمی‌‌شوند. گیرنده ی هدیه در واقع‌ به دنبال یک پاداش نیست و انتظار آن را ندارد. به همین خاطر هم اصولا پدیده ی هدیه دادن پدیده ی جذابی است. چون گیرنده ی آن توقعی از دریافت آن ندارد.

البته این توقع هم وجود دارد که شما به عنوان هدیه دهنده دنبال برداشت از هر نوع سرمایه‌گذاری که می کنید باشید، و اکثر هدیه‌دهندگان به دنبال این هستند که به نحوی ، گیرنده هدیه را تحریک کنند تا درنهایت هدف تبلیغشان را پیش ببرند. اما باید بسیار محتاط باشید. وقتی از جانب شرکت هدیه ای می دهید، نه مشتری و نه کارمند هیچ‌کدام نباید احساس کنند دارند از شما رشوه می‌‌گیرند تا بیشتر خرید یا کار کنند، چرا که درست کردن چنین احساسی نه‌تنها مفید نیست بلکه مخرب هم هست.بهترین هدایای تبلیغاتی

هدایا و محرک‌ها

سعی کنید به هدیه دادن به‌صورت‌ یک فرایند مختصر اما همیشگی برای بهبود و صمیمی سازی روابط نگاه کنید و موارد زیر را در هدیه دادن مد نظر قرار دهید:

آداب هدیه دادن‌

آداب هدیه دادن یک نوع هنر است. سعی کنید اگر قصد دارید به مشتری ها یا کارمندانتان هدیه ای بدهید موارد زیر را در آن رعایت کنید:

تناسب هدیه

بسیار مراقب باشید که هدیه‌ای که می‌‌دهید متناسب با رابطه ی خاص شما با هدیه‌گیرنده باشد. این امر به حجم و ابعاد قرارداد یا معامله‌ای که با طرفتان انجام داده‌اید و به میزان وقتی که برای او گذاشته‌اید بستگی ندارد، بلکه به میزان نزدیکی روابط شما با آنها، وابسته است. فواصل هدیه دادن را هم از نظر مناسبت‌ها و تعطیلی‌ها در نظر بگیرید و تکرار می کنیم که نباید کاری کنید تا احساس رشوه گرفتن در گیرنده پیش بیاید. او نباید حس کند شما به او هدیه ای می دهید که بعدا توقعی از او داشته باشید.بهترین هدایای تبلیغاتی
تشخص هدیه
این‌که یک هدیه دارای تشخص باشد، نکته‌ ی بسیار مهمی است. مهم این است که هدیه، بازتاب‌دهنده‌ی  شخصیت و علایق گیرنده ی آن باشد. اگر این ویژگی‌ها در هدیه ای که می دهید وجود داشته باشند، گیرنده هدیه به‌طور حتم احساس خوبی از گرفتن آن از شما خواهد داشت.

زمان هدیه دادن
بهترین زمان‌ها برای هدیه دادن، معمولا تعطیلات هستند. تولد ها ممکن است زمان خوبی برای دادن هدیه ی تبلیغاتی باشند چراکه هدیه‌گیرنده متوجه می‌‌شود که شما به خودتان زحمت داده اید  و اطلاعاتی در مورد او به‌دست آورده‌اید‌. پس اطمینانش به شما بیشتر می گردد.
سالگرد راه اندازی کسب و کار مشتری شما یا سالگرد وقتی که شما با او وارد مبادلات تجاری جدید شده‌اید هم، جزو مواقع خیلی خوب برای هدیه دادن است.

نحوه ی ارایه هدیه
آماده‌سازی هدیه هم آداب خاص خودش را دارد. به کاغذ کادوی هدیه توجه ویژه کنید و سعی کنید با دست خودتان چیزی بنویسید. پیامی هم که می‌‌نویسید باید حس خوبی را به هدیه‌گیرنده منتقل کند.بهترین هدایای تبلیغاتی

آداب هدیه دادن‌

نام و لوگوی شرکت
یکی از سوالاتی مهمی که در زمینه ی دادن هدیه ی تبلیغاتی مطرح می شود این است که نام و لوگوی شرکت را بر روی هدیه حک بکنیم یا خیر؟ این موضوع واقعا مهم است.بهترین هدایای تبلیغاتی

اگر نام و لوگوی شرکت بر روی هدیه ی شما باشد، حتماً در یادها می‌‌ماند و به‌خصوص اگر هدیه تان کاربردی بوده و در طول روز هم مورد استفاده قرار گیرد، طبعاً بیشتر در ذهن گیرنده اش نقش می بندد. اما یادتان باشد که در این نوع هدیه دادن باید مراقب تبلیغات آشکار هم باشید. پس به جای تلاش بی پروا برای تبلیغ کردن باید تلاش کنید موضوع را کاملاً شخصی کرده و هدیه را به نوعی‌ انتخاب کنید که انگار مخصوص هدیه‌گیرنده طراحی شده است.

یادتان باشد که در دادن هدایای تبلیغاتی، در ظاهر کار هم شده شما باید نفس هدیه را هدف اصلی قرار دهید و تبلیغات حداقل در ظاهر، اولویت دوم شما باشد.بهترین هدایای تبلیغاتی

میزان تبلیغات در این هدایای باید به گونه ای باشد که گیرنده اول به خود هدیه نگاه کند و به واسطه ی تبلیغات صرفا به یاد داشته باشد که این هدیه ی دلپذیر را از کدام شرکت یا همکار گرفته است.

بهترین هدایای تبلیغاتی

هزاران نوع هدیه برای تبلیغات وجود دارند. بهترین هدایای تبلیغاتی عبارتند از:

بهترین هدایای تبلیغاتی

مواد خوراکی
مواد خوراکی جزو رایج‌ترین هدایای تبلیغاتی به حساب می آیند که طراحی زیبایی دارند و می توان آنها را به خانه هم برد. بهترین راه دسترسی به قلب و مغز مخاطبانتان از طریق معده ی آنهاست! می توانید به راحتی لوگوی خودتا را روی بسته بندی خاص آن مواد غذایی چاپ کنید.

اقلام اداری
جامدادی، خودکار و وسایل رومیزی دیگر جزو هدایای تبلیغاتی ای هستند که کاربردهای فراوانی دارند. دادن سر رسید های سالانه و تقویم های رومیزی می تواند باعث شود چشم مخاطبتان به واسطه ی تقویم هر روز به برند شما بیفتد.

 باز هم مراقب باشید. یک خودنویس عالی گران‌قیمت با نوع ارزان آن تفاوت زیادی دارد. حواستان باشد که اقلامی از این دست باید با دکور و شمای کلی شرکت هدیه ی گیرنده مطابقت داشته باشد  تا بتواند به سادگی از هدیه های شما استفاده کند.

هدیه‌های اعتباری
این نوع هدایا هم بسیار جوابگو هستند چرا که به فرد هدیه‌گیرنده امکان انتخاب می‌‌دهند و او دیگر خودش می‌‌داند که اعتبار دریافت شده را چگونه هزینه کند. البته سطح کم اعتبار در این مورد ممکن است مسأله‌ساز باشد.

نکته ی مهم : فراموش نکنید پول نقد دیگر هدیه نیست و برای همیشه حذف شده است.

هدیه های تبلیغاتی خلاقانه

هدیه های تبلیغاتی خلاقانه

در حالی که امروزه بسیاری از شرکت ها عموما از موارد ذکر شده به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند، مثل سر رسید و تقویم، شما می توانید با اندکی متفاوت عمل کردن در ذهن مخاطبتان خاص و ویژه جلوه کنید.

شاید امروزه دیگر دیدن تقویم و خودکار تبلیغاتی چندان اثری در جلب نظر مشتری نداشته باشد چراکه به آنها عادت کرده و به بخش تبلیغی آن کالا، چه خود آگاه و چه ناخودآگاه توجهی نمی کنند.

اما تصورش بکنید که به جای سر رسید مجموعه ای از کتاب های داستانی که برند شما روی آنها حک شده را به مشتری هایتان بدهید. یا به جای لیوان و ماگ، گلدان هایی که گل داخلشان هست به آنها هدیه بدهید. نفس همین تفاوت باعث جلب توجه مشتری به هدیه ی خاص شما می شود و می تواند نقطه ی تفاوت برند شما نسبت به رقبا باشد.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *