ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

بهترین راه های تبلیغات در فضای مجازی کدامند؟

تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات در فضای مجازی

“دچار سوء تفاهم نشوید. فضای مجازی با شبکه های مجازی متفاوت است. منظور از فضای مجازی کل بستر وب و اینترنت است، در حالی که شبکه های مجازی گستره ی بسیار کوچکتری هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با تبلیغات در فضای مجازی آشنا کنیم تا شبکه های مجازی. هرچند اشاره ی گذرایی هم به تبلیغات شبکه های مجازی خواهیم داشت.”تبلیغات در فضای

تبلیغات در فضای مجازی

مجازی

تبلیغات اینترنتی آنقدر در زندگی روزمره همه ما نفوذ کرده که نمی توان از اهمییت آن غافل ماند.حالا سوال اصلی اینجاست که بهترین روشهای تبلیغات در اینترنت کدام ها هستند؟تبلیغات در فضای مجازی

امروزه در جامعه ی کنونی ما کاربران اینترنتی دیگر فقط نوجوانان و جوانان نیستند، بلکه فعالین بازاری و سرمایه گذارانی که سرمایه های کلانی در اختیار دارند را هم می توان در فضاهای گوناگون اینترنتی دید.تبلیغات در فضای مجازی

کسانی که می توانند نقش یک مشتری پر سود را بازی کنند هم معمولا  از اینترنت برای کار های روزمره خود استفاده می کنند. نسلی که در زمان تحصیلش با اینترنت آشنا شده اکنون وارد بازار کار شده است و درصد بسیار زیادی  از سرمایه های کشور را در دست دارد.

این افراد و این نسل که می دانند اینترنت می تواند چه ابزار پر قدرتی باشد از آن به صورت روزانه استفاده می کنند. وقتی که از آنها آخرین قیمت هرچیزی را می پرسید سریع آن را از اینترنت چک می کنند. امروزه دیگر تلفن و موبایل تنها راه و  وسیله های ارتباطی مقتدر ، مثل سابق نیستند.

فضای پیامرسان ها و به طور کلی اینترنت تقریبا امروزه به مهمترین راه ارتباطی تبدیل شده. چراکه ازطریق آن علاوه بر متن و صدا می توانید تصویر و ویدئو هم جا به جا کنید.بازیگر جدید و پر قدرتی آمده که نه تنها کارا تر است بلکه جذابیت بیشتری هم دارد.تبلیغات در فضای مجازی

امروزه متخصصین در هر رشته وقتی می خواهند یک منبع سریع برای پاسخ سوالات خود پیدا کنند اولین چیزی که به ذهنشان می رسد جستجو در گوگل است.

تبلیغات در فضای مجازی

اینترنت فقط برای سرگرمی و تفریح نیست

امروزه بسیاری از مشاغل به فضای مجازی وابسته اند و مرتب شغل های جدیدی در این فضا  ایجاد می شوند که به کمک اینترنت پا گرفته اند.

در دنیای امروز نمی توان پیشرفت علمی قابل توجهی را بدون وجود اینترنت برای هیچ کشوری متصور شد. دقیقا به همین دلیل هم هست که سرعت اتصال به اینترنت دانشگاه ها در اعتبار آنها یک فاکتور مثبت در نظر گرفته می شود.تبلیغات در فضای مجازی

تازه گرایش بیش از پیش نسل جدید به اینترنت را هم به آن اضافه کنید، می بینید که مخاطبین اینترنت روز به روز در حال زیاد شدن هستند. و هر جا که مخاطب افزایش پیدا می کند طبیعتا بازار پر سود تبلیغات هم پا به  عرصه می گذارد.  بازاری که متاسفانه( یا خوشبختانه!)هنوز در ایران خیلی جدی گرفته نشده است ولی با توجه به مزایای آن و ارزانی فوق العاده اش می تواند بسیار جذاب باشد و پتانسیل خیلی زیادی هم دارد.

روش های تبلیغاتی موثر در اینترنت کدامند؟

ابتدا باید در مورد ترافیک سایت مورد نظر اطلاعات زیادی داشته باشیم. سایت های مختلف در مورد تعداد مخاطبان خود اطلاعاتی را اعلام می کنند که تحلیل درست آن ها، می تواند شما را به انجام تبلیغ در سایت مورد نظر متقاعد یا از انجام آن، منصرف کند.تبلیغات در فضای مجازی

در ادامه ی این بخش، روشهای تبلیغاتی در اینترنت را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.تبلیغات در فضای مجازی

برای تبلیغات آنلاین، ترافیک سایت اهمیت زیادی دارد. تعداد مخاطبان یک سایت را می توان از ترافیک آن سایت متوجه شد.تبلیغات در فضای مجازی

هر چقدر یک سایت پر مخاطب تر باشد، محبوبیت آن برای کاربران اینترنتی بیش تر خواهد بود. سایتی که بیننده بیش تری داشته باشد، بیش تر توسط کاربران بازدید می شود و معمولا این سایت ها، از حجم آگهی های آنلاین زیادی هم در کنار مطالب خود برخوردار هستند.

تبلیغات در فضای مجازی

بخش بسیار زیادی از  در آمد هنگفت فعالان کسب و کار های اینترنتی و حتی کارآفرینان دیجیتال را تبلیغات اینترنتی تامین می کند.

تبلیغات در وب سایت، می تواند یکی از برگ های برنده فعالان درزمینه ی کسب و کار دیجیتالی به شمار رود و برد و موفقیت بالایی برای آگهی دهنده به همراه داشته باشد. تفاوت تبلیغات اینترنتی و تبلیغات سنتی، در سهولت و سود بالای آن می باشد. تبلیغات اینترنتی می تواند ظرف چند ثانیه، میلیون ها نفر را در سراسرجهان با مفهوم یا محصول مدنظر شما آشنا کرده و آنها را برای تهیه اش ترغیب کند.

امری که برای تبلیغات سنتی هیچ گاه قابل تصور نبوده. با فضای در دسترس امروز باید به تبلیغات اینترنتی بیش از پیش بها داد و نسب به اهمیت اثربخش آن آگاهی بیشتری کسب کرد.

تبلیغات بنری از طریق تبادل لینک

یکی از کم خرج ترین و به صرفه ترین راه های معرفی یک پرتال در سایت های اینترنتی تبادل لینک است. از طریق تبادل لینک، در واقع صاحبان پرتال ها و وبلاگ ها، می توانند در آدرس های اینترنتی مختلف، آدرس دامنه یا سایت خود را ثبت یا تبلیغ کنند.

معمولا این ثبت ها، دائمی یا طولانی مدت خواهند بود و همانند دو روش قبلی، بر اساس توافق زمانی و مالی مدون صورت نمی گیرد.

مزایای تبادل لینک عبارتند از:

  • تبادل لینک سبب می شود تا پرتال شما در سایت های مختلف به نمایش در آید.
  • امکان کلیک خوری آن توسط کاربرانی با سلیقه ها ،اطلاعات و علایق مختلف افزایش پیدا کند.
  • خیلی از آدرس های وب سایت های مختلف، از طریق موتورهای جست و جو و به صورت تصادفی برای کاربران به نمایش در می آیند. بنابراین در چنین بستری، حضور لینک شما در آدرس تصادفی سایتی که در آن تبلیغ کرده اید، شانس شما برای افزایش بازدید کاربران تازه وارد را بیشتر می کند.

بنابراین به هر اندازه که می توانید در هر تعدادی صفحه ی اینترنتی خوب که به دستتان می آید، لینک خود را معرفی کنید و اطلاعات پرتال خود را در آن جا ثبت نمایید. در رقابت با رقبای بیزنسی این کار سود و فایده ی زیادی برای شما خواهد داشت.

تبلیغات در فضای مجازی

علاوه بر این، موتورهای جست وجو مانند گوگل به پرتال هایی که لینک آن ها در سایت های مختلف قرار گرفته است، توجه زیادی دارند و به همین خاطر تبلیغ کردن در سایت های مختلف و گوناگون، در ارتقای رتبه سایت شما در نتایج اعلامی موتورهای جست و جو، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

خبرنامه های تبلیغاتی، و یا تبلیغ در خبرنامه های اینترنتی که از طریق پست الکترونیکی یا ایمیل به نشانی هزاران مخاطب تعیین شده ارسال می شود نیز، یکی از راه های تبلیغات در فضای مجازی و در بستر اینترنت می باشد.

در این نوع از تبلیغات الکترونیکی، آگهی دهنده می تواند تبلیغ خود را داخل خبرنامه بگذارد و خودش را معرفی نماید.تبلیغات در فضای مجازی

اهمیت این نوع تبلیغ نسبت به شیوه ها دیگر این است که به دلیل ارسال خبرنامه به طیف خاصی از مخاطبان که معمولا مخاطبان ثابت چنین خبرنامه هایی در فضای مجازی هستند، شانس دیده شدن آگهی و کلیک خوردن آن، افزایش می یابد. به عبارت دیگر مخاطب هدف شما در این نوع تبلیغات دقیقتر ارزیابی شده و شانس فعال بودن مخاطبی که تبلیغ را از این طریق دریافت می کند بیشتر است.

هر اندازه بتوانید آگهی های خلاقانه و متناسب با کارکرد خبرنامه های اینترنتی تولید کنید، شانس کلیلک خوردن آگهی شما افزایش پیدا می کند.

تبلیغات متنی در وب سایت ها یکی از بهترین روشهای تبلیغاتی

این روش از تبلیغات در فضای مجازی یکی از روشهای تبلیغاتی عالی برای کسانی است که یک وب سایت اینترنتی دارند و می خواهند رتبه یا جایگاه نمایش آن را در گوگل ارتقا دهند و ترافیک بیشتری هم به سمت وب سایت خود هدایت کنند.

این روش تبلیغاتی به این صورت است که در یک وب سایت پر بازدید با رتبه ی متوسط یا بالاتر، یک لینک متنی قرار داده می شود. این متن یا عنوان لینکش اهمییت بسیار زیادی دارد.

عبارت جذابی که برای عنوان لینک خود انتخاب می کنید در میزان کلیکی که آن لینک می خورد بسیار موثر است. نکته ی مهم این است که این عبارت نباید گمراه کننده و دورغین باشد چون اعتبار شما را لکه دار می کند. یادتان نرود که هدف از تبلیغات در وهله ی اول کسب اعتبار است.

تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات متنی یکی از ارزانترین روشهای تبلیغاتی در اینترنت به شما ر می روند اما برای موثر بودن باید به صورت طولانی مدت روی آن سرمایه گذاری کنید.

نکته دیگر اینکه در این روش تبلیغاتی نباید فقط روی یک وب سایت تکیه کنید بلکه باید در وب سایت های بیشتری لینک متنی داشته باشید.

الگوریتم های گوگل مرتبا و هرچند وقت یکبار دائما در حال تغییرند و جای رتبه ها مدام عوض می شود. به همین خاطر بهتر است همه ی هزینه ی خود را یکجا صرف سایت های متعدد نکنید و این نوع تبلیغات را با سرمایه گذاری آهسته و پیوسته به انجام برسانید

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده از زمان همه گیر شدن فیس بوک شروع شد.

در این نوع از تبلیغات در فضای مجازی، با پرداخت هزینه‌‌ای مشخص، پست شما برای کاربرانی که شما را فالو یا دنبال نکرده‌اند در صفحه Home و یا News Feed شان به حالت های مختلف نمایش داده می‌شود.

این نوع تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف با استفاده از اطلاعاتی که هر کاربر به شبکه اجتماعی که عضو آن است می‌دهد انجام می شود؛ از جمله سن، جنسیت، محل زندگی و محل تحصیل و حتی صفحه هایی که معمولا دنبال می‌کند. به این معنی که شبکه های اجتماعی بر اساس اطلاعات کاربران تحلیلی کلی از اینکه این تبلیغ را به چه کسانی ارائه بدهد خواهد داشت.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی می‌تواند از جمله روش‌های تبلیغاتی موثر با دقت بسیار بالا باشد.

تبلیغات در فضای مجازی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *