ثبت نام

تبلیغ یار

با انواع تبلیغات چاپی آشنا شوید

انواع تبلیغات چاپی

انواع تبلیغات چاپی

انواع تبلیغات چاپی

یکی از مهمترین حوزه های فعالیت متخصصین گرافیک ، طراحی و ساخت قالب بندی هایی برای تبلیغات چاپی است.طراحی تبلیغات برای معرفی و بازاریابی محصولات و خدمات کسب و کارها، از روش های مختلفی صورت می گیرد که یکی از آنها، چاپ و تکثیر آگهی است. خواه جهت بازاریابی منتشر شده باشند یا جهت معرفی و اطلاع رسانی، تبلیغات چاپی معمولا شامل دو حوزه هستند: یکی تبلیغات چاپ شده در مطبوعات، و دیگریرتبلیغات چاپی غیر مطبوعاتی.
به تبلیغاتی که برای چاپ در روزنامه ها، مجلات، فصلنامه ها، و … طراحی می شوند، تبلیغات چاپی مطبوعاتی گفته می شود در حالی که چاپ کاتالوگ، بروشور، پوستر، کارت پستال و ست اوراق اداری و … تبلیغات چاپی غیر مطبوعاتی به حساب می آیند. تبلیغات چاپی، اصول مشخصی دارد که در صورت رعایت نکردن آنها نمی توان انتظار داشت فروش مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورند. این در حالی است که آگهی های چاپی خود می توانند هدف های متفاوتی داشته باشند، مثل معرفی محصول، معرفی شرکت، یا فروش مستقیم کالا.
در ادامه به معرفی انواع تبلیعات چاپی می پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی

مهمترین انواع تبلیغات چاپی

مطبوعات

به آن دسته از تبلیغات و آگهی هایی که در روزنامه ها و سایر نشریات منتشر می گردند، تبلیغات چاپی مطبوعاتی گفته می شود. مخاطبان این آگهی ها، همان خوانندگان و مخاطبان آن روزنامه یا نشریه ای می باشند که تبلیغ در آن چاپ شده. از جمله مزایای چاپ آگهی در مطبوعات نسبت به سایر رسانه ها، این است که مخاطب مطبوعات معمولا با آرامش بیشتری به خواندن آگهی می پردازد و به نوعی مخاطب خاص آن تبلیغ محسوب می شود. از طرف دیگر اعتبار آن نشریه باعث می شود تا خود به خود محصولی که تبلیغش در آن است هم معتبر شود.
روزنامه ها با سرعت بیشتری نسبت به مجله ورق زده و خوانده می شوند و معمولا در آخر روز دور انداخته می شوند، اما مجلات ممکن است تا مدت ها نگهداری شوند و حتی در کلکسیون های شخصی هم نگهداری شوند.
بنابراین از میان تبلیغات چاپی در مطبوعات، آگهی دادن در مجلات نسبت به روزنامه ها، تاثیر بیشتری دارد. علاوه بر دلیل مذکور، باید اضافه کرد مخاطب مجله ممکن است بارها و بارها به صفحات قبلی باز گردد و نشریه را چندین بار ورق بزند و در هر نوبت از این ورق زدن ها، آگهی شما را بارها و بارها ببیند. این یعنی به تبع ماندگاری تبلیغ شما در ذهن مخاطب بیشتر می گردد.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی

کاتالوگ

کاتالوگ یعنی مجموعه ای گردآوری شده از محصولات یا خدمات مورد ارائه توسط یک شرکت یا یک موسسه با ذکر ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات. کاتالوگ ها در واقع برای اشخاصی که رابط میان تولید کننده و مصرف کننده هستند، تهیه می شود. این اشخاص خریداران عمده یا کسانی هستند که نقش مثلا فروشنده یا مغازه دار، نقش واسطه میان ارائه دهنده خدمات و گیرنده خدمات مانند شرکت های مخابراتی و …را بر عهده دارند. کاتالوگ های چاپ شده برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا موسسات، تهیه می شوند و حاوی اطلاعاتی هستند که عموما فقط به درد آنها می خورد . لازم نیست این اطلاعات برای مصرف کننده معنی و مفهوم خاصی داشته باشد.
طراحی و چاپ کاتالوگ ها معمولا گران است. به همین دلیل به تعداد مورد نیاز و محدود ، به تعداد خریداران و عرضه کنندگان عمده ای که شرکت با آنها کار می کند، تهیه و چاپ می شوند. همچنین در چاپ آنها از کاغذهای ضخیم استفاده می شود و اندازه ، سایز و تعداد برگ های آن به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی

بروشور

بروشور برگه ای شامل مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد ویژگی ها و فواید یک محصول، عملکردهای احتمالی آن، نحوه مصرف، قیمت آن، تنوع رنگی موجود و… ، و مجموعا شامل اطلاعاتی است که برای مصرف کننده مفید بوده و برای انتخاب محصول توسط او در برگه درج می شود. چاپ معمولا ارزان است و در اندازه های مختلف و بسته به سلیقه فرد چاپ می شوند. تیراژ آنها هم بالاست، چون قرار است میان مصرف کنندگان بی شماری توزیع گردد. وزن کاغذ آنها می تواند به دلخواه سفرش دهنده انتخاب شود، اما معمولا با گرم پایین چاپ می شوند تا هم ارزانتر تمام شوند هم خواندن آن ها برای مصرف کننده ساده تر گردد.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی

پوستر

پوستر تلفیقی از هنر گرافیک و هنر تبلیغات است، هرچند که این دو همواره به صورت موازی و در کنار هم، حرکت کرده اند و مکمل یکدیگر محسوب می شوند. پوسترها طرح های گرافیکی هستند که به منظور تبلیغات، طراحی و منتشر می گردند. در یک تعریف جزئی تر باید گفت که پوسترها در واقع برای اطلاع رسانی مطلب، رویداد یا موضوعات خاصی در زمان و مکان خاصی طراحی و به کار برده می شوند. اثر پوستر ها معمولا گذرا و ناماندگا است، چون یک نوع تبلیغ مناسبتی است و عملا تاریخ انتقضا دارد. مخاطبین پوسترها عامه مردم هستند؛ و هر پوستر طیف و گستره فراوانی از جمعیت را، مخاطب خود قرار می دهد. طراحی پوستر از تصور طراح آغاز می شود و تا ساختن تصاویر، فرم ها و رنگ و خطوط در آن ادامه پیدا می کند.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی

کارت پستال

کارت پستال ها یا همان پست کارت ها یک قطعه مستطیل شکل از کاغذی ضخیم یا مقوای نازک هستند که در یک طرف آنها تصویر و در طرف دیگر نوشته ای قرار دارد. این قطعات چاپی کوچک بدون نیاز به پاکت پست می شوند و هزینه پستی آنها هم از ارسال نامه ارزان تر است . برای زمانی طولانی کارت پستال ها در یک لت تهیه می شدند اما امروزه کارت پستال های دو لتی که تا شدو هستند و در پاکت جای می گیرند نیز طرفدار بسیار زیادی دارند.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی

اوراق اداری

به مجموعه ای از برگه یا کاغذهایی که در امور اداری و پرسنلی یک شرکت یا سازمان برای فعالیت های رسمی یا غیر رسمی، استفاده می شود، اوراق اداری می گویند. به دلایل زیبایی شناختی و هماهنگی هرچه بیشتر اوراق اداری سازمان با برند آن، بهتراست این اوراق به یکدیگر شبیه و متناسب با هم طراحی و چاپ شوند. به همین دلیل هم اصطلاحا به آنها “ست اوراق” گفته می شود.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • پرویز علیپور ژانویه 29, 2023 :: 6:50 ق.ظ
  0 0

  شادکام و سلامت باشید

 • خلیل یوسفی ژانویه 29, 2023 :: 11:50 ق.ظ
  0 0

  aaaaliii bood

 • رحیم حقیقی ژانویه 30, 2023 :: 3:10 ب.ظ
  0 0

  آدرس دفترتون کجاست

 • یعقوب اسماعیلی ژانویه 31, 2023 :: 10:50 ب.ظ
  0 0

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 • جواد محرابی فوریه 1, 2023 :: 6:30 ب.ظ
  0 0

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 • ناصر زنگنه فوریه 3, 2023 :: 12:30 ق.ظ
  0 0

  سایتتون محشرههههه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *