ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

بازاریابی مدرن چیست؟ راهکار ها و روش ها

بازاریابی مدرن

بازاریابی مدرن

بازاریابی مدرن

دنیای مدرن، روش های مدرن می خواهد. در دنیایی که اینترنت و موبایل های هوشمند زندگی مردم را فراگرفته اند، در عصر ارتباطات کنونی که شیوه ی زندگی مردم تغییر کرده، طبیعی است که روش های بازاریابی هم باید رفته رفته خود را با شرایط جامعه وفق دهند. این روز ها شاید دیگر نتوان روی نتیجه بخشی و تاثیر شیوه های بازاریابی سنتی حساب چندانی باز کرد. در عوض، عصر عصر ارتباط و بازاریابی مدرن است. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر در مورد بازاریابی مدرن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

بازاریابی مدرن
بازاریابی مدرن

اهداف بازاریابی مدرن

اگر در اینترنت عبارت « اهداف بازاریابی » را جستجو گنید، شاید به چنین تعاریفی برسید:

“هدف اصلی بازاریابی، شناسایی مخاطبین هدف و نیازهای خاص مشتریان و هدایت آنها به سمت محصولات یا خدماتی برای برطرف کردن آن نیازها است.”

بازاریابی مدرن بهطور کلی دو هدف اصلی دارد:

• جذب مخاطب
• جلب اعتماد مخاطب
در مقوله جذب مخاطب ، باید کاری کرد تا مخاطبان شما را ببینند. پس شاید طراحی یک بنر تبلیغاتی، نوشتن مقالات سو شده گوگل پسند و یا ارسال یک ایمیل حرفه ای، در این دسته قرار بگیرند.
اما در مقوله جلب اعتماد ، باید با داستان هایتان، با محتواهایی که به گوش مخاطبان می رسانید، با آموزش های رایگانی که بهشان ارائه می کنید، با برخورد خوب و خدماتی حرفه ای، کاری کنید که به شما اعتماد کنند و مشتری شما بشوند.
نمی شود گفت مرحله اول جذب است و یا اعتماد سازی! در حقیقت خیلی از کارهایی که برای اعتماد سازی انجام می شوند، باعث جذب مخاطب هم خواهند شد. ولی مهم آن است که هر دو هدف، به درستی دنبال شوند تا بتوان به فروش و درآمد رسید.
اگر یک محصول عالی داشته باشید ولی در جذب مخاطبان، ضعیف عمل نمایید، به فروش خوب مدنظر دست نخواهید یافت.
همینطور اگر مخاطبین زیادی جذب کنید، ولی محصول یا خدمات شما، نتواند اعتماد آنها را جلب کند، محکوم به شکست هستید.

بازاریابی مدرن
بازاریابی مدرن

سفر بازاریاب

خب برای رفتن به سفر، باید اول بدانید که کجا می خواهید بروید. پس به یک نقشه راه را نیاز دارید. باید بدانید که همسفرهای شما چه کسانی هستند چون اگر ندانیم، مثلا ممکن است با آهنگ های داخل ماشین، آنها را آزرده کنید! یا شاید به جاهایی بروید که آنها اصلاً دوست نداشته باشند. علاوه بر آن همینطور هم باید بدانید که سفر کی شروع می شود و کی تمام خواهد شد. چقدر هزینه بر می دارد و بعد از سفر، احتمالاً به چه دستاوردهایی خواهید رسید.
بازاریابی مدرن هم مثل یک سفر است که باید به تک تک جزئیاتش توجه داشته باشید.

کجا هستید؟ چه چیزهایی دارید؟ با چه وسیله ای برید؟

به این مثال توجه کنید: من کوهنورد خوبی نیستم. ولی وقتی قرار باشد به کوه بروم، شب قبلش همه وسایل را آماده می کنم. کفش هایم را بررسی می کنم. عصای کوهنوردی ام را بر می دارم. و در آخر، آب و غذا و همه وسایل دیگر را در کوله پشتی می گذارم. علاوه بر این من می دانم که نفسم خوب است و در سربالایی های کوه، کم نخواهم آورد. ولی کفشهایم چندان مناسب برف و باران نیستند.

در سفر بازاریابی هم، باید داشته هایتان را مشخص کنید. مثلاً یک سری محصول با فلان مشخصات دارید. یک سایت دارید و در فلان رسانه های اجتماعی فعالیت می کنید. در تیم شما، صداهای خوبی برای تولید پادکست پیدا می شود ولی برای فیلمبرداری، امکانات لازم را در اختیار ندارید.
حال قرار است با این داشته ها، این سفر را شروع کنید. شاید در مسیر، نظرتان عوض شود و بخواهید شیوه عملکردتان را تغییر دهید! یا شاید امکانات جدیدی به تیمتان اضافه یا از ان کم کنید. اشکالی ندارد. آنچه مهم است، این است که شناخت نسبتاً خوبی از خودم و توانایی هایتان داشته باشید.

بازاریابی مدرن
بازاریابی مدرن

به کجا می خواهیم برویم؟

اگر ندانید کجا می خواهید بروید، هیچوقت به مقصد نخواهید رسید! در مسیر بازاریابی هم باید دقیقا بدانید که مثلاً می خواهید در فلان موضوع، حرف اول را در ایران بزنید. یا می خواهید در جستجوی یک کلمه کلیدی خاص، در صفحه اول گوگل باشید و غیره.

ما معمولا عادت داریم که بلندپروازانه و از روی خوش بینی، مقصدمان را ترسیم کنیم. ولی بهتر است با توجه به واقعیت، سوابق، داشته ها و توانایی هایمان، مقصدی را برای خودم مشخص کنیم. مقصدی که که بتوانیم با کمی تلاش رسیدن به آن برایمان غیرممکن نخواهد بود.

همسفر ها 

وقتی می خواهید یک تور تفریحی راه بیندازید، حتماً می دانید که همه آدمها همسفر شما نخواهند شد. تازه خیلی ها هم ممکن است در سفر های بعدی همراهی تان نکنند. ولی این موضوع اصلاً بد نیست. هر کسی یک علاقه ی خاص خودش را دارد.

در بازاریابی مدرن بهتر است بدانید که همه آدمهای روی زمین مخاطب شما نیستند! پس اول، دایره کسانی که فکر می کنید به شما و کسبو کارتان علاقه دارند را تعریف کنید.

مثلاً می گویید این خدمتیا محصول ، به درد مدیران خانمی می خورد که وقت کمی دارند و می خواهند خانه ای شیک و زیبا داشته باشند.
اگر این گروه هدف همراه شما شدند که چه بهتر. اگر هم نه، بررسی می کنید که مشکل از کجاست. شاید در جایی اشتباهی کرده باشید.

بازاریابی مدرن
بازاریابی مدرن

نقشه راه بازاریابی

وقتی با ماشین شخصی‌مان به سفر می رویم، بر اساس سلیقه خودمان، انتخاب می کنیم که از کدام مسیر برویم، کجاها توقف کنیم. کجا بنزین بزنیم. کجا غذا بخوریم و غیره.

در حقیقت مسیر را به بخش های مختلفی تقسیم می کنیم و در هر بخش، می دانیم که چه کارهایی باید انجام شود.

در مسیر بازاریابی مدرن هم ممکن است انتخاب کنید که مثلا از بنرهای تبلیغاتی استفاده کنید. یا شاید بخواهید ایمیل مارکتینگ را امتحان کنید و یا اینکه روی سئوی مطالب سایتتان، وقت بیشتری بگذارید.
ولی به هرحال در هر بخش، کارهایی هست که باید انجام شود. مثلاً برای بنر تبلیغاتی، درست کردن یک بنر ساده، تابع استانداردهایی است که حتما باید رعایت شود. همینطور باید بدانید که از چه نوشته ها و عناوینی برای بنرتان استفاده کنید. و در آخر، باید محل های مناسبی را برای انتشار آن انتخاب نمایید.

 

بازاریابی مدرن
بازاریابی مدرن

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *