ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام ۴

بازاریابی دیجیتال در شبکه های اجتماعی مخصوصا برای کسب و کارهای کوچک بسیار حائز اهمیت است. بازاریابی دیجیتال می تواند سهم بزرگی در افزایش فروش داشته باشد از این رو این مقاله به بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام خواهد پرداخت. اگر شما نیز می خواهید در مورد نحوه ی بازاریابی در شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله تبلیغ یار را همراهی کنید.

نحوی بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام

واضح است که تنها درست کردن یک صفحه در اینستاگرام و انتخاب تصاویر از محصولات و تلاش برای معرفی آن ها نمی تواند کافی باشد. شما نیاز به استراتژی های مختلف برای موفق شدن دارید. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان است و در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد و هرروز بیش از ۹۵ میلیون عکس به اشتراک گذاشته می‌شود. بازاریابان باید از Instagram به‌عنوان یک مکان اصلی برای رسیدن به مخاطبان مناسب و ایجاد اعتبار نام تجاری مثبت استفاده کنند. اما چگونه می توان این روند را به درستی طی کرد؟

روش های اولیه برای بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام

در این بخش روش های اولیه ای که می تواند به شما کمک کند را برخواهیم شمرد سپس در بخش بعدی به توصیف مختصر هر یک از این بخش ها خواهیم پرداخت.

 • تولید عکس های متنوع و با کیفیت
 • تولید فیلم های خلاقانه
 • استوری ها حائز اهمیت هستند
 • از طریق لایو با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید
 • برگزاری مسابقات مختلف در اینستگرام
 • هشتگ ها را فراموش نکنید
 • تگ کردن افراد خاص
 • اطلاعات پروفایل بیزنسی خود را کامل کنید.
 • افزایش ارتباط با خاطبین از طریق کامنت ها
 • نظرخواهی از مخاطبین
 • مخاطبان را کنجکاو کنید
 • ارائه کپن های فروش
 • و …

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: تولید عکس های متنوع و با کیفیت

شما باید عکس‌های متنوع و جذاب درعین‌حال منحصربه‌فرد تولید کنید. کیفیت تصاویر بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید که علاوه بر منحصر به فرد بودن،  کیفیت تصاویر بالا باشد. به این نکته توجه کنید که منحصربه‌فرد بودن عکس‌های شما، نشان از خاص بودن پیج شما است. حواستان باشد که اکثر مردم، متن‌های طولانی را نمی‌خوانند پس شما باید متن‌هایتان را خلاصه کنید به عبارت دیگر از تکنیک های فشرده سازی محتوا استفاده کنید.

توضیحات مربوط به محصولاتتان را می توانید به صورت مرتبط زیر هم قرار دهید تا خواننده هنگام مطالعه آن گیج نشود. علاوه بر آن بهتر است تصاویری که از محصولات و خدمات خود قرار می دهید شامل هر دو جزئیات و کلیات باشد. به عنوان مثال اگر صفحه شما تبلیغ کننده یک برند لباس است بهتر است از نمای کلی آن لباس و از جنس پارچه و نوع دوخت تصاویری را در البوم عکس خود قرار دهید. این کار به اطمینان سازی در مشتریان کمک بسزایی خواهد کرد.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: تولید فیلم های خلاقانه

علاوه بر اینکه خودتان می توانید از نحوهی تولید مصولاتتان فیلم تهیه کنید تا کاربران در جریان جزئیات کار شما قرار گیرند، می توانید از فالئورهایتان بخواهید تا تصاویری برای شما هنگام استفاده از محصولاتتان ارسال کنند و از کنار هم قرار دادن این تصاویر فیلم هایی را طراحی کنید. این کار نه تنها به افزایش ارتباط با مخاطبان کمک می کند بلکه شانسی خلاقانه برای برندسازی بیشتر و شناخت بیشتر توسط مخاطبان را فراهم می اورد.

بیش از ۷۰ درصد از مخاطبان اینستاگرام، صفحه‌ی اینستاگرام را به‌قصد دیدن فیلم‌های جذاب باز می‌کنند که این فیلم جذاب برای هر شخص با ویژگی‌های اخلاقی خاص خود، متفاوت است. شما باید مخاطبان خاص خود را پیدا کنید و برای آن‌ها فیلم‌های جذاب بسازید تا فالوور همیشگی پیج شما بشوند پس کلیپ سازی را فراموش نکنید.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: استوری ها

به همین دلیل داشتن استراتژی صریح برای استوری اینستاگرام، بسیار مهم است. وقت خود را صرف ایجاد یک استراتژی برای استوری‌های خود کنید، این کار باعث می‌شود که یک نقشه راه برای تولید محتوایی داشته باشید که فالوئرهای شما را به تعامل وامی‌دارد.

استراتژی شما ممکن است شامل لیستی از انواع محتواهایی باشد که می‌خواهید به اشتراک بگذارید؛ مثل پست‌های بلاگ، نکات جذاب و موارد دیگر. در استراتژی شما زمان هر نوع محتوا نیز مشخص می‌شود. پس از مشخص شدن نوع محتوا، می‌توانید از ویژگی‌های استوری مانند استیکرها و نظرسنجی‌ها برای تشویق مخاطبین خود استفاده کنید. آلبوم‌های هایلایت یک راه مناسب برای یکپارچه کردن محتوای وبلاگ و دیگر ویژگی‌های اینستاگرام هستند.

اگر افراد با استوری‌های شما ارتباط برقرار نکنند، ممکن است به این دلیل باشد که بازار را با پیام‌های بیش از حد، اشباع کرده باشید، یا پیام شما منحصربه‌فرد نبوده و یا مخاطب شما آن را جذاب نمی‌بیند. در این مقاله شش نکته ارائه می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند تا محتوایی تولید کنید که مخاطبان جذب آن‌ها شوند.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: لایوها

لایوها یکی از ابزارهایی هستند که می تواند کمک کننده باشد. شما می توانید از:

 • چالش هایی که با آن دست و پنجه نرم می کنید.
 • موفقیت ها و جایزه ها
 • شکست ها و تلاش ها
 • پاسخگویی به سوال ها
 • و …

با مخاطبان خود لایو داشته باشید. این کار به افزایش ارتباط با مخاطبان کمک می کند. از آنها بخواهید سوال هایشان را از شما بپرسند، آنها را در جریان چالش هایی که با آن روبرو هستید و زحماتی که میکشید قرار دهید. این کار به آنها فرصت درک کردن بهتر شرایط و همدردی را خواهد داد وتاثیر مثبتی بر روی مخاطبان خواهد گذاشت.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: برگزاری مسابقات مختلف

اکثر مخاطبان علاقه‌ی بسیار زیادی دارند که در مسابقات مختلف شرکت کنند و این مختص اینستاگرام نیست. شرکت در مسابقات مجازی می تواند برای افراد کم اعتماد به نفس نیز شانس برنده شدن را داشته باشد. از این رو افرادی که در این مسابقات شرکت می کنند بیشتر هستند. اما دقت کنید که این قرعه کشی ها نباید دروغین باشد زیرا اعتماد مخاطبین را بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد برد.

 • مسابقه را طراحی کنید
 • از مخاطبان بخواهید با کامنت شما را همراهی کنند
 • مسابقه تان را استوری کنید
 • از روند مسابقه لایو تهیه کنید
 • مخاطبان را با گذاشتن چند جایزه در میانه زمان سورپرایز کنید.
 • از آنها بخواهید با هشتگ های مختلف شما را همراهی کنند.
 • در اخر اسامی برنده شدگان را در صفحه و استوری خود اعلام کنید و با آنها تماس بگیرید.
 • و ….

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: هشتگ ها

در زیر عکس ها یا فیلم هایی که به اشتراک می گذارید حداکثر از ۳ هشتگ که می دانید کاربران اغلب آن ها را جستجو می کنند، بگذارید. اکثر کاربران می دانند که برای جستجو کردن یک مطلب نیاز دارند تا هشتگ مربوط به آن مطلب را جستجو کنند.

هنگامی که کاربری یک عبارت  را در بخش جستجوی اینستاگرام تایپ می کند، لیستی ازاکانت ها و یا هشتگ هایی که با عنوان جستجو شده مرتبط هستند برای وی نمایش داده می شوند. اگر کسب و کار شما مرتبط با موضوعی که کاربر جستجو کرده است، باشد و شما در صفحه ی اینستاگرام خود پستی با هشتگ مشابه داشته باشید، این پست برای کاربر نمایش داده می شود و به احتمال زیاد اگر کیفیت پُست و صفحه تان مطلوب و کاربر پسندانه باشد، این کاربر شما را دنبال خواهد کرد.

CHIANG MAI THAILAND – JULY 18 2016: A Women hand holding LG G4 with new logo of instagram application. Instagram is largest and most popular photograph social networking.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: تگ کردن افراد خاص

تصاویری که نشان می دهند افراد مشهور با خوشنودی از محصولاتتان استفاده می کنند را در پیج خود منتشر کنید. (البته اگر مشتریان معروف خود را می شناسید و به آن ها دسترسی دارید!)

این افراد می توانند:

 • اینفلونسرها
 • سلبریتی ها
 • رستوران ها و کافی شاپ های معروف
 • صفحات مربوط به برندهای مختلف شناخته شده
 • و هر فرد یا مکان شناخته شده

باشد. به عبارتی شما می توانید از اعتبار دیگر افراد برای افزایش اعتبار خود میان مردم استفاده نمایید.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: تکمیل اطلاعات مربوط به پروفایل

یکی از مهم ترین قسمت در بازاریابی اینستاگرام بیو است، بیو را می توان هویت کار شما دانست و مخاطب با دیدن بیو شما تصمیم می گیرید که دکمه فالو را بزند یا نه!! پس باید یک بیو حرفه ای طراحی کنید. شما در این بخش نه تنها باید اطلاعات کامل مربوط به کسب و کار خود را بگذارید بلکه باید آدرس تلگرام و سایت خود را نیز قرار دهید. این کار برای افزایش اعتبار و اعتماد میان مخاطبان به شما کمک خواهد کرد.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: افزایش اعتبار با مخاطبین

شما می توانید با استفاده از روش های مختلف با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید.

 • ارائه پاسخ در کامنت ها
 • ارائه جواب به سوالات مخاطبن در استوری ها
 • نظر خواهی از مخاطبان
 • و …

می تواند به افزایش ارتباط با مخاطبان کمک کند. این صمیمیت به شما در برخورداری از نظرات آن ها و افزایش فروشتان کمک بسزایی خواهد نمود.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام: ارائه کپن های فروش

 فرض کنیم می‌خواهید برای اعضای اینستاگرام خود یک فروش ویژه بگذارید و ۲۰ درصد تخفیف بدهید. اعلام این موضوع که محصولات ۲۰ درصد تخفیف دارند جذابیت چندانی ایجاد نمی‌کند. بهترین کار آن است که یک کوپن تخفیف ۲۰ درصدی به صورت کاملا انحصاری در اختیار دنبال‌کنندگان شما در اینستاگرام قرار دهید. در سایت و جاهای دیگر هیچ صحبتی از این تخفیف نکنید.

ارائه این تخفیفات باعث می شود تا مخاطبان شما، به مشتریان شما تبدیل شوند و بر روی میزان فروش شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

جمع بندی

بیش از ۵۰۰ میلیون نفر روزانه از استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند و آمار نشان می‌دهند که میزان تعاملات کاربران در اینستاگرام بسیار زیاد است. به همین دلیل بازاریابی اینترنتی در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک می تواند موثر واقع شود. در این پست تبلیغ یار به بررسی تاثیر و نحوه ی تبلیغات در اینستاگرام پرداخت. اگر میخواهید به صورت تخصصی تر با روش های افزایش فالئورها و افزایش سود آشنا شوید در پست های آینده تبلیغ یار را همراهی کنید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *