ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

اهمیت ویدئو مارکتینگ در تبلیغات حیاتی است

اهمیت ویدئو مارکتینگ

اهمیت ویدئو مارکتینگ

اهمیت ویدئو مارکتینگ

طبق آمار معتبر منتشر شده  ۶۳% کسب و کارهای امروزی از محتوای ویدئویی برای تبلیغات خود استفاده می ‌کنند.  ۸۲% از این تعداد می‌گویند ویدئو مارکتینگ جایگاه مهمی در استراتژی‌ های تبلیغاتی آن‌ها دارد. همه ما می‌ دانیم ویدئو مارکتینگ سریعتر از آنچه که فکرش را می‌کنیم در حال پیشرفت است. به گفته ی  ۸۳% از شرکت‌ های معتبر، ویدئو مارکتینگ باعث شده تا برگشت سرمایه بهتری داشته باشند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ
اهمیت ویدئو مارکتینگ

بدون شک ویدئو مارکتینگ می ‌تواند یکی از بهترین گزینه ‌ها  برای تقویت استراتژی تبلیغاتی شما باشد. ولی اگر هنوز شک دارید و سؤال‌هایی مثل، “آیا تبلیغات ویدئویی ارزشش را دارد تا بودجه ای برای تولید آنها کنار بگذاریم؟” یا ”  آیا منابع کافی برای ساخت و استفاده از ویدئو برای تبلیغات وجود دارد ؟”  در ذهن شما هستند،  به شما توصیه می کنیم  این مقاله رو تا آخر بخوانید تا به اهمیت ویدئو مارکتینگ پی ببرید.

واقعیت این است که  بله، طبق آمارها و تجربیات شرکت ‌های بزرگ استفاده از ویدئو مارکتینگ در بازاریابی دیجیتالی در حال رشد روز افزون است و از آن طرف هم تبلیغات ویدئویی بازگشت سرمایه بالایی دارند.

در ادامه به ۵ دلیل مهم برای استفاده از ویدئو مارکتینگ خواهیم پرداخت.

  1. ویدئو مارکتینگ فروش را بالا می برد

اول از همه یادتان باشد که ویدئو مارکتینگ می‌تواند برای شما به شدت پول ‌ساز باشد. آمار نشان می‌دهند که داشتن ویدئوی تبلیغاتی در سایت نرخ فروش شما را تا  ۸۰% افزایش خواهد داد.

همچنین ویدئو می‌تواند مستقیما مخاطب شما را به مشتری تبدیل کند. تحقیقات نشان می‌دهند ۷۴% از مخاطبانی که ویدئوی معرف یک محصول یا خدمت شرکتی را مشاهده کردند آن را خریده‌اند!

پس بهتر است هرچه سریع‌تر یک ویدئوی تبلیغاتی خوب برای محصول یا خدمتتان بسازید.

اگر به این قضیه کمی فکر کنید متوجه می‌شوید که آن ‌قدرها هم موضوع عجیبی نیست،  چراکه مغز انسان غالباً درگیر حس بینایی است و اکثر اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شوند از طریق چشم وارد می شوند.

حال که متوجه شده اید عکس‌ها چقدر می‌توانند مغز مخاطب را درگیر کنند تصور کنید که تصاویر متحرک چه میزان تأثیر گذار هستند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ
اهمیت ویدئو مارکتینگ
  1. ویدئو اعتماد مخاطب را جلب می کند

اعتماد، پایه و اساس فروش موفق یک شرکت است. جلب اعتماد مشتری یکی از اهداف اصلی هر کسب و کاری است،  چراکه تمام مفهوم بازاریابی محتوا در حقیقت ایجاد اعتماد و روابط بلند مدت است. اگر چیز بیشتری از محصول یا خدمات به مشتری بدهید  و تمرکزش را از اینکه قرار است صرفا به او محصولی بفروشید یا خدماتی عرضه کنید، بردارید ، می‌توانید در دل مخاطب خود نفوذ کرده و اعتماد او را جلب کنید.

ویدئو چیزی است که همه این کارها را برای شما انجام می‌دهد، در محتوای ویدئویی احتمال اینکه احساسات مخاطب درگیر شوند بسیار بالا است.

ویدئوهای تبلیغاتی می‌ توانند گزینه ی بسیار مناسبی برای ایجاد اعتماد در مشتری  و مخاطب باشند. بعضی از مصرف کنندگان هستند که هنوز هم با شک و تردید خرید اینترنتی انجام می ‌دهند، ولی اگر باهوش باشید و برای محصول یا خدمات خود ویدئویی تأثیر گذار بسازید می ‌توانید همان مخاطب ‌های شکاک را به مشتری تبدیل نمایید. بر همین اساس هم آمار نشان می‌دهد ۵۷%  از مخاطبانی که ویدئوی تبلیغاتی از محصول یا خدماتی را مشاهده می‌ کنند آن را خریداری می نمایند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ
اهمیت ویدئو مارکتینگ
  1. گوگل عاشق ویدئو است

بودن ویدئو در سایت باعث می‌شود که بینندگان زمان بیشتری در سایت شما بمانند. از طرف دیگر هرچه مخاطبان در سایتتان بیشتر بمانند اعتماد بیشتری به شما خواهند کرد و موتورهای جست و جو به این نتیجه می‌رسند که سایت شما محتوای خوبی ارائه می ‌دهد. به گفته سایت معتبر  Moovly با داشتن ویدئو در سایت احتمال اینکه در صفحه اول سرچ گوگل باشید ۵۳ برابر خواهد شد.

اهمیت ویدئو مارکتینگ
اهمیت ویدئو مارکتینگ
  1. کاربرانموبایلی دنبال ویدئو می گردند

امروزه استفاده از موبایل و امکان بیشتر تماشای ویدئو دست به دست هم داده اند تا  ۹۰% از مصرف کنندگان، بتوانند ویدئو را روی گوشی خود ببینند. از سال ۲۰۱۳ تا به حال تعداد ویدئوهای موبایلی ۲۳۳ درصد افزایش داشته. به گفته ی سایت یوتیوب هر ساله کاربران موبایلی در حدود  ۱۰۰% افزایش پیدا می ‌کنند.

از آنجایی که بیننده‌های ویدئو روز به روز در حال افزایش هستند و از طرف دیگر دارندگان گوشی‌های هوشمند هم بیشتر می‌شوند، با داشتن یک ویدئوی خوب ، می ‌توان نتیجه گرفت که مخاطبان شما هر روز بیشتر از قبل خواهند شد.

همچنین گوگل هم اعلام می کند که کاربران ، ۲ برابر نسبت به تلویزیون و ۱٫۴ برابر نسبت به کامپیوتر، ترجیح می‌دهند ویدئوها را روی گوشی خود تماشا کنند. حال داشتن یک ویدئوی خوب تبلیغاتی که مخاطب می تواند روی گوشی خود ببیند، باعث می شود تا رابطه ی بسیار خوبی بین مخاطب و برند شما به وجود بیاید.

رشد ویدئوهای موبایلی به این معناست که برندها برای تبلیغات خود باید روی کاربران گوشی های همراه حساس تر باشند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ
اهمیت ویدئو مارکتینگ
  1. ویدئو تبلیغاتی همه چیز را توضیح میدهد

آیا در حال عرضه کردن محصول یا خدمات جدیدی هستید؟ پس ویدئویی بسازید که نشان دهد محصول یا خدمات شما چگونه کار می‌کند.

 ۹۸%  از کاربران می‌گویند برای درک بهتر محصول یا خدمات یک شرکت ویدئوی معرف آن را تماشا می‌ کنند. به خاطر همین موضوع ۴۵% از کسب و کارهایی که از ویدئو مارکتینگ استفاده می نمایند در صفحه اصلی سایتشان ویدئوی معرف دارند. تحقیقات نشان می ‌دهند که با داشتن یک ویدئوی معرف در صفحه اصلی تأثیر گذاری سایت تا ۸۳% افزایش خواهد داشت.

آیا سعی دارید تا مفهوم پیچیده ‌تری را به مخاطب انتقال دهید ؟ پس از تصاویر متحرک یا انیمیشن یا ویدئو های خلاقانه استفاده کنید. انیمیشن‌ها می‌توانند  مفاهیمی را منتقل کنند که نوشته‌ ها یا ویدیوهای زنده ممکن است نتوانند. در ضمن ساخت ویدئوهایی که یک نفر می‌نشیند و حرف می‌زند تا محصول را معرفی کند، دیگر جای خاصی را در استراتژی‌های جدید ویدئو مارکتینگ ندارد.

اهمیت ویدئو مارکتینگ
اهمیت ویدئو مارکتینگ

نکته مهم در مورد ویدئو مارکتینگ

با همه ی مزایایی که دارد یادتان باشد که تبلیغات ویدئویی امری نسبتا پر خرج است. هرچقدر که یک ویدئوی خوب می تواند به بازاریابی کسب و کار شما کمک کند، یک ویدئوی بد می تواند تصویر نامطلوبی را در ذهن مخاطب ایجاد کند که پاک کردن آن به این راحتی ها نیست.

پس اگر واقعا قصد دارید یک ویدئی تبلیغاتی از هر نوعش بسازید، اولا به یک متخصص مراجعه کنید، و دوما سعی نکنید با صرفه جویی در هزینه، تلاش کنید ویدئویتان ارزان تمام شود. یادتان باشد که هزینه در تولید ویدئو تبلیغاتی رابطه ی مستقیم با کیفیت آن دارد. پس اگر فکر می کنید هنوز از پس هزینه های یک ویدئوی خوب بر نمی آیید، اقدام به تولید نکنید.

(هرچند برخی متخصصان هستند که با هزینه های به نسبت کمتر می توانند ویدئو های خلاقانه و نسبتا کم هزینه ای برای شما بسازند.)

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *