ثبت نام

تبلیغ یار

اهمیت ساماندهی صحیح محتوا در وب سایت

اهمیت-سامان-دهی-صحیح-محتوا-در-وب-سایت

در مرحله بعدی استفاده از یک محتوای بازاریابی آنلاین در وب سایت موضوعی که حائز اهمیت است، نحوه سامان دهی این محتوا ها در وب سایت است. در واقع مطالبی که شما در وب سایت خود ارائه می دهید باید بر اساس یک نظم و منطق مشخص در وب سایت تان مرتب شده و سامان دهی شوند.

اهمیت استفاده از این راهکار و انجام این کار نه تنها در راستای اهداف سئو شما بوده و به نفع قوانین سئو وب سایت شما خواهد بود، بلکه باعث بهبود تجربه کاربران وب سایت شما نیز می شود و به آن ها این امکان را می دهد که به راحتی مطالب مورد نظر خود را در وب سایت شما بیایند.

یکی از مواردی که در رتبه بندی گوگل برای وب سایت شما مهم است و در این جایگاه تاثیر دارد، میزان ماندن یک کاربر در وب سایت شما است. هر چه بازدید کننده وب سایت شما مدت زمان بیش تری را در سایت شما بماند، این امر از نظر گوگل به عنوان یک مشخصه مثبت در نظر گرفته شده و در نتیجه رتبه بندی سایت شما بهبود می یابد.

در واقع این بیش تر ماندن کاربران از دید گوگل به این معنی است که سایت شما به خوبی توانسته است مطالب مورد نیاز کاربران را در اختیار آن ها قرار دهد. در نتیجه گوگل شما را مستحق دریافت پاداش می داند و رتبه بندی وب سایت شما بهبود می یابد.

اهمیت-محتوا-بر-بازاریابی-آنلاین

اهمیت ارتقای تدریجی محتوای مربوط به بازاریابی آنلاین

بعد از این که سعی کردید یک محتوای سئو محور را تولید کرده و با رعایت تکرار و پخش یکنواخت کلمات کلیدی پر کاربرد آن را مطابق قوانین سئو سایت پیش ببرید، نوبت به قدم های بعدی می رسد. در این مرحله شما باید به تدریج محتواهای ارائه شده توسط سایت تان را ارتقا دهید.

این ارتقا به چه معنی است؟ در واقع ارتقای یک محتوا بر اساس سئو، خصوصا محتواهای مرتبط با بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، به معنای استفاده از راهکار هایی جهت افزایش دیده شدن محتوا است. این کار از طرق متفاوتی صورت می گیرد.

مهم ترین راهکار ارائه شده در این خصوص، لینک سازی داخلی و خارجی در محتوای ارائه شده است. منظور از لینک سازی، ایجاد پیوند هایی به سایت های خارجی و همچنین پیوند هایی به محتوا های داخلی سایت است. فرایند لینک سازی به نوبه خود مبحث گسترده و حائز اهمیت دیگری در فرایند های بازاریابی و تبلیغات آنلاین محسوب می شود.

راه دیگری که می توانید به منظور افزایش دیده شدن محتوای تازه منتشر شده خود به کار ببرید، نشر دادن آن لینک آن از طریق شبکه های اجتماعی و سایر پلتفرم های آنلاین است. با این کار باعث هر چه بیش تر دیده شدن محتوای خود می شوید.

تنبیه-گوگل

با افزایش ارزش محتوای ارائه شده، از تنبیه گوگل بگریزید

اگر تنها هدفی که از بهینه سازی یک محتوای بازاریابی آنلاین دنبال می کنید، رسیدن به قوانین سئو و بهبود رتبه بندی گوگل باشد، شما نمی توانید به صورت طولانی مدت در بین کاربران مورد تایید قرار بگیرید و ماندگار شوید.

در نتیجه نباید تنها هدف شما، افزایش ترافیک موتور های جست و جو باشد، در صورتی که محتوایی که ارائه می دهید مفهوم کمی را در بر دارد و مطالبی که ارائه می دهد به واقع کاربرد چندانی برای بازدید کننده ها و مخاطبان ندارد.

در همین زمینه، اگر هدف شما افزایش تدریجی میزان جست و جو و در ادامه افزایش بازدید کننده ها و دست یابی به مشتریان بالقوه باشد، باید محتوای سئو محور ارائه شده توسط شما دارای ارزش بسیار بالایی برای مخاطبان تان باشد.

در نتیجه معمولا سایت هایی که قوانین سئو را تنها برای افزایش نرخ کلیک استفاده می کنند، در صورتی که محتواهای دیجیتال مارکتینگ ارائه شده توسط آن ها فاقد ارزش حقیقی برای کاربران بوده و گزاف گویی دارند، ممکن است مورد تنبیه گوگل قرار بگیرد، این در حالی است که محتوا هایی دارای ارزش کاربردی برای مخاطبان می توانند شامل پاداش های گوگل شوند.

انواع-محتوا-بر-مبنای-سئو

انواع محتواهایی با مبنای سئو شامل چه مواردی هستند؟

برخی از محتواهایی که بر مبنای سئو تولید و ارائه شده اند، خصوصا محتواهای بازاریابی آنلاین، شامل یک سری صفحات برای معرفی و فروش محصولات هستند. به این صفحه ها اصطلاحا، صفحات تجارت الکترونیک نیز می گویند و توسط کسب و کار های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. این صفحات در صورتی که محتوایی سئو محور داشته باشند، میزان فرود خوبی داشته و در نتیجه نرخ تبدیل آن ها قابل قبول است.

دسته دیگری از انواع محتواهایی که بر مبنای سئو تولید و ارائه می شوند، پست های منتشر شده در وبلاگ ها هستند. این دسته از محتوا ها می توانند بیش ترین میزان جذب مخاطب را داشته باشند و معمولا این محتوا ها قابلیت دریافت لینک های بسیاری را نیز دارند.

دسته دیگری از محتواهای سئو محور، آن دسته از مطالبی است که در قالب مقاله ها، مصاحبه ها و اخبار در وب سایت ها و مجله های الکترونیکی و خبری منتشر می شوند. در این جا نیز استفاده از محتواهایی بر اساس سئو اهمیت زیادی در میزان جذب مخاطب دارد.

موارد متعدد دیگری نیز می توانند در این دسته قرار بگیرند. محتواهای عکسی، ویدئو ها شامل فیلم ها نیز می توانند گزینه مناسبی برای ارائه یک محتوا با قوانین سئو باشند. همچنین راهنما ها و فرم های موجود در وب سایت ها نیز در این دسته قرار می گیرند.

قوانین و مقررات مرتبط با سئوی محتوا بسیار گسترده تر از مواردی است که در این جا به آن اشاره شد. اما به صورت کلی با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله می توان به این نتیجه رسید که برای داشتن یک رتبه بندی خوب در موتور های جست و جو و بهینه سازی سایت بر اساس ترافیک موتور جست و جو باید محتوایی را ارائه دهید که از قوانین سئو تا جای ممکن پیروی کند.

البته در کنار ارائه یک محتوای سئو محور برای کمپین های دیجیتال مارکتینگ خود نباید از اهمیت ارزش و بار محتوا برای مخاطبان تان نیز غافل شوید، چرا که عدم رعایت این موضوع می تواند تنبیه گوگل را برای وب سایت شما به همراه داشته باشد.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • بهنام بهبهانی ژانویه 26, 2023 :: 9:50 ق.ظ
  0 0

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • رمضان مختاری ژانویه 27, 2023 :: 3:20 ق.ظ
  0 0

  مشاوره ازدواج هم هست

 • علی محمد بهمنی ژانویه 27, 2023 :: 1:45 ب.ظ
  0 0

  گل گفتید آقای دکتر دست مریضاد

 • مهرداد زمانی ژانویه 28, 2023 :: 1:10 ب.ظ
  0 0

  مطلب خوبی بود

 • محمدجواد کشاورز ژانویه 29, 2023 :: 9:50 ب.ظ
  0 0

  چقد خوبین شما

 • جمشید حیاتی ژانویه 30, 2023 :: 4:55 ق.ظ
  0 0

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *