ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

اهمیت تبلیغات از کجا شروع می شود؟

اهمیت تبلیغات (۱)

اهمیت تبلیغات از کجا شروع می شود؟

انسان از زمانی که چشم باز می کند به طور غریزی علاقه دارد که استعداد های خود را در معرض دید قرار دهد و برای اثبات آنها تلاش می کند. تبلیغات یکی از راه های اثبات این غریزه می باشد افراد سعی می کنند که با راه های تبلیغاتی این توانایی ها را برجسته تر نشان دهند و سعی کنند که بتواند خلاقیت های گوناگونی را در این توانایی ها پیاده کنند به همین منظور در زمینه تجارت نیز قسمت اعظمی از این توانایی ها بروز می کند  که از آنها تحت عنوان تبلیغات یاد می کنند.

اگر از نگاه فلسفی هم به ان نگاه کنید می بیند که انسان فطرتا به کمال تمایل دارد و کمال گرا می باشد پس دوست داد که توانایی های خود را نمایان کند و می خواد نشاند دهد که می تواند از بی نهایت توانایی خود استفاده کند به همین جهت در واقع تبلیغات ریشه در غریزه انسانی دارد و یک عمل منحصر به قرن جدید نمی باشد. معنای واحد در تمامی جملات تبلیغات وجود دارد در حالی که هرکدام از آنها به صورت گوناگونی نیازهای بشر را عنوان می کنند.

تبلیغات بیشتر به عنوان یک جلا دهنده عمل می کنند که زیبنده یک کالا یا خدمات می باشند. امروزه هم به همان معنا تا حدودی تبلیغات کاربرد دارد بیشتر شرکت های دنیا از تبلیغات به همین عنوان استفاده می کنند که سعی کنند در میان رقبای خود امتیاز های بیشتری را در معرض دید قرار دهند. در فرم مناسب این کلمات می توان گفت که از سایر رقبا از جایگاه بالاتری برخوردار هستند.

اهمیت تبلیغات (۶)

 

تبلیغات در فضای مجازی

یکی از راه های تبلیغات که امروزه بسیار مورد پسند واقع شده است همین تبلیغات اینترنتی می باشد که بسیاری از افراد هم به آن ها علاقه مند شده اند. اکثر افراد سعی می کنند که از تبلیغات اینترنتی به منظور بالابردن سطح خدمات و فروش خود استفاده کنند. در واقع تبلیغات اینترنتی نوعی از تبلیغات مدرن محسوب می شود. اولین بار این تبلیغات با چاپ برگه های رنگی در مجلات شروع به فعالیت کردند اما بعدا سعی کردند که زمینه فعالیت های خود را گسترده تر کنند

. تعریفی که از تبلیغات مدرن وجود دارد هیاهوی زیادی را در جامعه تبلیغات به پا کرده است. فردی به نام لاسکر به عنوان پدر تبلیغات مدرن معرفی شده است. این فرد اولین بار به عنوان یک طراح صفحات رنگی را در مجلات چاپ کرد. با پیشرفت روز افزون تبلیغات شیوه های نوین تبلیغات بیشتر مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت و لوازم تبلغاتی با طراحی نوین مانند کارت پوتال ها یا ساک های تبلیغاتی بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند.

اهمیت تبلیغات (۷)

اما در دنیای جدید هیچ چیز نمی تواند جایگزین تبلیغات اینترنتی شود زیرا هیچ راه تبلیغاتی نه به این اندازه ارزان می باشد و نه به این حد پرمخاطب است. در واقع شما با تبلیغات اینترنتی می توانید تعداد زیادی از مشتری ها را به خود جلب کنید و هم می توانید تعداد زیادی از مردم دنیا را با محصولات خود آشنا کنید.

بسیاری از برند های معروف در دنیا پس از آغاز تبلیغات مدرن توانستند به عرصه مشهورت وارد شوند. در واقع این برند ها می دانند که مشهوریت ومقبولیت خود را تا حدود زیادی مدیون وب و اینترنت هستند. گفتنی است که در یک درک ساده شیوه های مشترک تبلیغات یکی از روش های قدیمی محسوب می شود و امروزه اگر از دسته بندی ساده تبلیغات در باستان گذر کنیم به شیوه های نوین تبلیغات می رسیم.

تبلیغات قدیمی ریشه در اواخر صده نوزدهم و اوای قرن بیستم میلادی دارد. دقیقا زمان شروع کار آژانس های تبلیغاتی مصادف با شروع سال ۱۹۳۰ می باشد. پس می توان گفت که بخش عمده از تبلیغات اینترنتی با شروع این سال ها می باشد. چاپ بروشور وکاتالوگ همگی زمینه شروع این تبلیغات را فراهم کرده اند ارسال خبرنامه و کاتالوگ ها هم نوع دیگری از تبلیغات مدرن محسوب می شود. همه این ها نشان می دهد که تبلیغات اینترنتی همواره در راه پیشرفت می باشد.

اهمیت تبلیغات (۴)

راه های تبلیغات سود آور

یکی از امور اصلی که ما به دلیل آن تبلیغات انجام می دهم شروع سود آوری می باشد در نتیجه برای این امر هم باید به شیوه های نوین تبلیغات آگاهی داشته باشیم. روش های سود آور در تبلیغات بسیار اهمیت دارند یکی از این راه ها این تبلیغات سود آور این است که نمونه کار شما مشابه با سایر آژانس های تبلیغاتی نباشد یعنی باید سعی کنید که در کارهای گرافیکی تبلیغات خود نوآوری به خرج دهید تا کارهای دیگر شما شبیه به سایرین نباشد و برای خریدارها جذاب باشد. همچنین این را به خاطر داشته باشید که ماندگاری بیشتر تبلیغات به حجم اطلاعاتی که به مشتری ها انتقال می دهد بستگی دارد.

شناسایی بازار هدف شما ومشتری ها یکی دیگر از راه تبلیغات سودآور محسوب می شود. ممکن است اگر شما نتوانید بازار هدف خود را به درستی بشناسید تبلیغات برای شما زیان آور هم باشند. چه بسا هزینه های زیادی در این مسیر انجام می شود اما به دلیل اینکه نتوانستید در مسیر دستی این هزنیه های را انجام دهید برای شما زیان آور باشند.

یکی دیگر از بخش های که می تواند به شما کمک کند استفاده از تخفیفات ویژه است در حالی که کیفیت محصولات شما پایین نیاید. در زمان شروع تخفیفات شما باید سعی کنید که همان محصول یا خدمات قبلی را با همان کیفیت به مشتری ها ارائه کنید و سعی کنید با ان عمل یک بازار یابی بهینه داشته باشید. مشخص شده که تبلیغات به وسیله تخفیفات در افراد و جوامع مختلف می تواند برای یک شرکت در یک ناحیه بسیار سود آور باشد.

 

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *