ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

اهمیت بک لینک در سئو سایت

اهمیت بک لینک در سئو

اهمیت بک لینک در سئو

اهمیت بک لینک در سئو

یکی از فاکتورهای خیلی مهم در سئو که همیشه هم مورد توجه کارشناسان سئو قرار گرفته ، بک لینک یا شبکه لینک سازی است که به مجموعه لینک ها و یا پیوندهایی می گویند که به سایت خود و یا دیگر سایت ها داده می شود.

این لینک سازی یا بک لینک ها این امکان را دارند که پیوندی به صفحات وب سایت شما و یا هر وبسایت دیگری باشد. با در نظر گرفتن این که این بک لینک ها می توانند در تعیین محبوبیت سایت شما در سئو خیلی موثر واقع شوند، شما می توانید استراتژی های بهینه سازی موتورهای جستجو SEO برای سایت خود در تولید محتوا را در نظر بگیرید.
در این مطلب تلاش کرده ایم که شما را با کانسپت شبکه لینک سازی یا بک لینک و تأثیر آن در سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو آشنا کنیم و هم چنین نحوه ی استفاده از لینک سازی یا بک لینک را در تولید محتوا تحلیل و بررسی نمایید .

اهمیت بک لینک در سئو
اهمیت بک لینک در سئو

چرا بک لینک برای ارتقای سئو مهم است

ولی حقیقتاً چرا بک لینک ها تا به این حد برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل حائز اهمیت هستند و یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی وب سایت ها نزد این موتورهای جستجو تعداد بک لینک هایی است که مربوط به صفحات وب سایت شماست.
بک لینک ها (به ویژه نوع follow آن ها که در ادامه به تفصیل توضیحشان خواهیم داد ) به نوعی اعتبار دهنده وب سایت شما می باشند . از این رو که چنان چه در وب سایتی لینکی وجود داشته باشد که به وب سایت شما پیوند شده باشد، وب سایت مذگور ، وب سایت شما را منبع و مرجع خود معرفی کرده است و گوگل شما را به عنوان یک وب سایت مرجع می شناسند و به این ترتیب بر اعتبار وب سایت شما افزوده خواهد شد . علاوه بر این، شما هم بایستی در محتوای وب سایت تان به وب سایت های معتبری لینک دهید تا گوگل متوجه شود که محتوای وب سایت شما از مرجع و منبع های معتبری سرچشمه گرفته شده است .
علاوه بر این، بک لینک ها، بر طبق انواعی که دارند لینک هایی می باشند که در نهایت به سایت شما یا سایت های دیگری هدایت خواهند شد. لینک سازی یا بک لینک از آن جایی اهمیت خیلی زیادی می یابد که در بهینه سازی موتورهای جستجو به ویژه گوگل، بک لینک سازی تحت عنوان یک ارزش اضافه برای وب سایت شما در نظر گرفته خواهد شد .
به همین ترتیب موتورهای جستجو به سایت هایی که با لینک سازی یا بک لینک های مناسب بتوانند بازدید کنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کرده و ترافیک سایت را بالا ببرند، اعتبار بیشتری می دهند و به این دلیل در صفحات جستجو شانس بیشتری برای دیده شدن نسبت به صفحاتی که لینک سازی یا بک لینک مناسبی ندارند، خواهند داشت. با توجه به تمام این نکاتی که ذکر کردیم می توان این گونه نتیجه گرفت که هر چقدر وب سایت های بیشتری به وبسایت شما تحت عنوان وبسایت مرجع و منبع لینک داده باشند ، رتبه ی شما در جستجوهای گوگل بهتر خواهدبود.
نکته ی خیلی مهم : البته باید در نظر داشته باشید که سایت هایی که به شما لینک می دهند نباید از دسته وبسایت های غیرمعتبر باشند چون ممکن است این بک لینک ها در نهایت به زیان شما تمام شود.

اهمیت بک لینک در سئو
اهمیت بک لینک در سئو

استراتژی لینک سازی یا بک لینک

استراتژی لینک سازی یا بک لینک هم اکنون یکی مهم ترین و اساسی ترین استراتژی ها در بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ است.
لینک سازی یا بک لینک قادر است که در بهبود ترافیک، رتبه و اعتبار سایت شما خیلی مهم و تاثیر گذار باشد . جهت داشتن لینک سازی یا بک لینک شما احتیاج به محتوای با کیفیت دارید، در حقیقت برای لینک سازی یا بک لینک، شما لازم است که چیزی ارشمند برای گفتن داشته باشید تا به وسیله آن قادر باشید مسیر های ارتباطی بیشتری میان سایت خودتان و دیگر وب سایت ها برای دسترسی سریع کاربران به اطلاعات بیشتر در اختیارشان قرار دهید.

اهمیت بک لینک در سئو
اهمیت بک لینک در سئو

تعیین ارزش لینک سازی یا بک لینک در گوگل

لینک سازی یا بک لینک هایی که به سمت سایت شما تارگت شده باشند از دیدگاه گوگل ارزش و اعتبارهای گوناگون و مختلفی خواهند داشت . گوگل تلاش می کند برای لینک سازی یا بک لینک المان های متنوعی در تعیین اعتبار آن وب سایت در نظر داشته باشد.
به عنوان نمونه گوگل، اعتبار دامنه Domain Authority، اعتبار صفحه Page Authority، میزان ارتباط موضوعی میان کسب و کار و وب سایت شما با سایت لینک دهنده و یا محل قرار گیری بک لینک را در نظر خواهد گرفت .
اعتبار دامنه Domain Authority به عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های ورودی و خروجی و اعتبار آن دامنه در شبکه های اجتماعی و در میان کاربران آن دامنه ربط و بستگی مستقیمی دارد .
هر اندازه Domain Authority وب سایتی که به وبسایت شما لینک می دهد بیشتر باشد، تاثیر آن بر جایگاه وب سایت شما هم بالاتر خواهد بود. به همین ترتیب در Page Authority هم هر اندازه وب سایتی که به سایت شما لینک بک می دهد ارزش Page Authority بیشتری داشته باشد؛ باعث می شود که اعتبار بیشتری هم برای سایت شما به دست آید .

اهمیت بک لینک در سئو
اهمیت بک لینک در سئو

برای این مسئله ضروری هست حتما سایت هایی که به سایت ما بک لینک می دهند را از لحاظ اعتبار Page Authority و Domain Authority تحلیل و بررسی کرد. برای انجام این کار به سادگی می توانید به وب سایت هایی مثل www.checkmoz.com مراجعه کنید .
شما حتی به عنوان صاحب یک وب سایت قادر خواهید بود که با لینک سازی داخلی در وب سایت خود اعتبار Domain Authority و Page Authority را در وب سایت خود بالا ببرید. به این ترتیب شما می توانید به هنگام محتوا نویسی درباره تاپیک های گوناگون، محتوای سایت خود را با دیگر صفحات وب سایت خود لینک داده و میان آن صفحات ارتباط موثری برقرار کنید .
در چنین شرایطی لازم است که حتما نوع لینک های داخلی را از نوع فالو انتخاب نمایید. در صورتی که قادر باشید با محتوا نویسی اصولی و صحیح ، لینک سازی یا بک لینک های داخلی خوبی هم برای خود به وجود آورید تاثیر آن را در Domain Authority و Page Authority خواهید دید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *