ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

انواع کارت ویزیت ( به لحاظ سایز؛ جنس و بافت)

انواع کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت اولین نشان دهنده هویت شما، برندتان ، کسب و کارتان و راه های ارتباطی شما خواهد بود. بنابراین بیراهه نگفته ایم اگر عنوان کنیم که یکی از مهم ترین کارهایی که برای راه اندازی هر کسب و کاری مطرح است ، طراحی یک کارت ویزیت خلاقانه و متناسب با حرفه تان خواهد بود.

صحبت از تناسب میان کارت ویزیت با حرفه تان کردیم! بهتر  است بدانید که انتخاب درست فرمت و طرح کارت ویزیت تاثیر زیادی در معرفی هرچه بهتر محصول شما خواهد داشت. به همین خاطر به جای ریسک کردن بهتر است که به سراغ یک طراح کارت ویزیت حرفه ای و ماهر بروید و با تشریح کار خود، بهترین نتیجه را دریافت کنید.

انواع کارت ویزیت
انواع کارت ویزیت

اما انواع کارت ویزیت کدام ها هستند؟ جنس و نوع کارت ویزیت تاثیری در معرفی کسب و کارمان دارد؟ در ادامه تصمیم داریم به این سوالات پاسخ مناسبی بدهیم. با ما همراه باشید

ویژگی های کارت ویزیت موضعی استخوانی :

اندازه ی این نوع کارت معادل ۵٫۸×۸٫۹ می باشد. همان گونه که در نمونه های زیادی مشاهده کرده اید این  نوع از کارت ویزیت به صورت دورگرد بوده و ضخامت خیلی بالایی نسبت به کارت های معمولی دارد  که همین مسئله منجر به زیبایی هرچه بیشتر این نوع کارت شده است.

از دیگر  خصوصیات این کارت قابلیت ایجاد uv موضعی در دو طرف کارت در بخش های مورد نیاز شما می باشد که زیبایی این کارت را چندین  برابر خواهد کرد .

(uv موضعی یک لایه براق و برجسته بوده که در قسمت های مشخص شده در کارت شما قرار می گیرد)

ویژگی های کارت ویزیت لمینت مات و براق :

این نوع کارت دارای دو سایز ۸٫۵×۴٫۸ و ۸٫۹×۵٫۸ می باشد. همان گونه که در نمونه های موجود در اینترنت مشاهده می نمایید  این نوع از کارت ویزیت به صورت دورگرد بوده و دارای ضخامت بسیار بالایی نسبت به کارت های معمولی می باشد که همین مسئله باعث زیبایی این نوع کارت شده است.

انواع کارت ویزیت
انواع کارت ویزیت

روکش این کارت در لمینت مات، مات بوده و در لمینت براق، براق خواهد بود  و به خاطر استحکام و دوام بالای این روکش ، ماندگاری آن  نیز نسبت به کارت های دیگر خیلی بیشتر خواهد بود .

ویژگی های کارت گلاسه روکش UV:

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ می باشد. این کارت بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم واقعی چاپ شده و یک لایه UV به شکل روکش روی آن قرار خواهد گرفت .

این نوع کارت به عنوان یک کارت معمولی و با قیمتی ارزان در بازار چاپ مشهور و رایج است  و برای تیراژهای بالا مقرون به صرفه خواهد بود .

ویژگی های کارت سوسماری:

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ می باشد. روکش این کارت بافت خیلی خوبی دارد . همین مسئله ی خیلی مهم  باعث زیبایی این نوع کارت شده است. این کارت از منظر نوع بافت مثل کارت های کتان می باشد با این فرق عمده  که یک روکش مثل سلفون روی آن قرار دارد که باعث استقامت ، دوام و شفافیت بیشتر این نوع کارت از کارت های کتان می شود .

ویژگی های کارت کتان:

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ می باشد. این کارت، از جمله کارت های پر طرف دار و خیلی محبوب می باشد. دلیل و علتن اصلی علاقه مندی زیاد افراد و شرکت های مختلف به این نوع از کارت ویزیت ، بافت موجود بر روی خود  کاغذ و هم چنین مقرون به صرفه بودن آن می باشد. در صورتی که  به دنبال یک کارت شیک و مقرون به صرفه هستید ، می توانید از این نوع کارت استفاده کنید .

توجه : در کارت های کتان به خاطر وجود بافت در زمان چاپ رنگ مثل کاغذ گلاسه روی کار نمی نشیند. به همین خاطر کارهایی که زمینه های روشن و سفیدی دارند به هنگام چاپ روی کارت کتان زیبا می شوند اما کارهایی که دارای زمینه های تیره و مشکی می باشند بر روی کاغذ کتان نتیجه ی خوبی ندارند  و توصیه می شود که برای این نوع از پس زمینه ها  از دیگر انواع کارت ویزیت استفاده گردد .

 ویژگی  های کارت سلفون مات و براق :

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ می باشد. این نوع از کارت ویزیت  بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می گردد . بعد از آن  بر روی آن روکشی از سلفون مات یا براق قرار خواهد گرفت  که باعث استحکام  و مقاومت هر چه بیشتر کارت می شود. این نوع کارت از جمله کارت های مقرون به صرفه و شیک می باشد.

انواع کارت ویزیت
انواع کارت ویزیت

ویژگی های کارت موضعی سلفون:

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ می باشد. این نوع کارت بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می گردد . بعد از آن بر روی آن روکشی از سلفون مات قرار می گیرد . مسئله ی خیلی مهمی که وجود دارد این است که  خاصیتی که موجب زیبایی هر چه بیشتر این کارت می شود امکان ایجاد UV موضعی در مکان هایی از کارت که مد نظر شما است، می باشد. UV  موضعی در این نوع کارت باعث چندین برابر شدن جذابیت این نوع کارت نسبت به کارت سلفون مات شده است.

کارت ویزیت برعکس  آن که یک تبلیغ ساده و معمولی به نظر می رسد، در عین حال قادر است که  تاثیری خیلی مهم بر روی مخاطبین شما بگذارد. انتخاب نوع درست کارت با توجه به نوع فعالیت و مخاطبین شما از نکات مهم و اساسی است که باید هنگام طراحی مورد توجه قرار بگیرد

بایستی در نظر داشته باشید که چنان چه مخاطبان شما افراد یا شرکت های خاص هستند  حتما از کارت های شکیل و جذاب ( چه از نظر طرح و چه از نظر  نوع کارت )  استفاده کنید . چرا که نوع کارت شما موجب ایجاد اولین تاثیر مثبت از سوی مخاطبان نسبت به شما می گردد . به همین علت بهتر است که این تاثیر از همان لحظه اول به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. به این دسته از عزیزان  این نوع کارت ها را توصیه می کنیم: موضعی استخوانی ، لمینت مات ، لمینت براق ، شیشه ای، PVC و موضعی سلفون

در صورتی که فعالیت و کسب و کار شما به گونه ای است که مخاطبین خاصی ندارید  و یا این که استفاده شما از کارت بیش از حد معمول می باشد و می خواهید هزینه آن مقرون به صرفه باشد می توانید از کارت های شکیل و ارزان همچون : کتان ، سوسماری ، سلفون مات ، سلفون براق و … استفاده کنید .

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *