ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

انواع تبلیغات تجاری در بازار ایران

تبلیغات تجاری

انواع تبلیغات تجاری در بازار ایران

همانطور که می دانید تبلیغات یکی از زمینه های اولیه تجارت محسوب می شود.  تبلیغات به دو دسته تبلیغات سنتی و تبلیغات مدرن تقسیم می شوند. که هر کدام از انها در گذشته و در حال حاضر تاثیرات خاص خود را بر روی مخاطب اعمال می کند. تبلیغات تجاری در واقع نوع خاصی از تبلیغات ترغیب کننده می باشد یعنی با استفاده از راهکار های کوچک شما را به خرید در زمینه های تجاری ترغیب می کنند.

تبلیغات تجاری چگونه آغاز می شود؟

امروزه در ایران هر کسی که شروع به انجام یک استارت آپ جدید می کند اولین مسئله ای که به ذهن او می رسد این است که باید در این مسیر برای معرفی کسب وکار خود به عموم مردم از تبلیغات استفاده کند بیشتر تبلیغات زمینه جذابیت را برای مردم ایفا می کنند، به خصوص در امور تجاری که نیاز دارید مردم به فکر خرید بیشتر یا استفاده بیشتر از یک خدمات باشند تبلیغات تجاری بی شک یکی از بهترین راه ها ترغیب به سمت استفاده از یک کالا هستند.

زمانی که یک روش تبلیغات بتواند بهینه عمل کند مردم را به سمت خرید بیشتر و افزایش درآمد یک زمینه شغلی راهنمایی می کند. تبلیغات در زمینه های تجاری می تواند از روش های دیگر معرفی کالا یا خدمات به صرفه تر باشد. به صرفه تر بودن یعنی چه؟ یعنی اینکه از راهی استفاده کنید که بتواند در عین حال که کارایی و بازدهی بالاتری دارد برای مردم مفید تر باشد و هزینه های کمتری را شامل شود تبلیغات در زمینه های تجاری دقیقا یکی از همان راه ها می باشد.

انواع تبلیغات تجاری

طرح های تجاری یا همان بیزینس پلن ها به ما کمک می کند که از تبلیغات هم به نحوه درستی استفاده کنیم توجه کنید که اگر از یک مسیر تبلیغاتی نتوانید به درستی استفاده کنید نه تنها نمی تواند برای شما سود اور باشد بلکه تا حدودی هم به ضرر شما خواهد شد زیرا هزینه های را که صرف آن کرده اید به الواقع در این شرایط از بین می روند. برای اینکه بتوانید برای یک مت طولانی از یک پلن تبلیغاتی استفاده کنید باید راه های استفاده درست یافتن  روش تبلیغاتی متناسب با نوع بیزینس را یاد بگیرید. یکی از این راه های این است که شما بتوانید در مدت طولانی برای یکی از روش های تبلیغاتی هزینه کمی را به مرور انجام دهید در حالی که این روش در طولانی مدت بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. همچنین کسب وکار در زمینه های مختلف به صورتی است که نقاط بازدهی برای هر زمینه متفاوت خواهد بود. این به این منظور است که شما نمی توانید در یک مدت زمان کوتاه با یک روش تبلغاتی به  ک نتیجه سود آور بزرگ برسید بلکه بی شک تبلیغات در طولانی مدت می تواند بر طیف وسیعی از مشتریان شما اثر گذار باشد.

معمولا در کسب وکار های کوچک که با سرمایه گذاری های کم شروع می شود انتظار داریم که زودتر هم به سود برسیم زیرا در این کسب وکار ها معمولا گردش مالی زیادی نداریم اما در کسب و کارهای بزرگ ممکن است که دیرتر به سود برسیم اما این میزان سود بسیار بیشتر از سرمایه گذاری های کوچک خواهد بود.

 بی شک تبلیغات در این زمینه ها هم متفاوت خواهد بود چون معمولا در کسب وکار های کوچک شخص پول زیادی برای سرمایه گذاری در این زمینه ها ندارد و انتظار دارد که با سرمایه های کوچک در زمینه های تبلیغات بتواند در زمان کوتاهی به سود های کوچک برسد در حالی که در سرمایه گذاری های بزرگ معمولا انگیزه ها بزرگ تر می شود پس در مسیر تبلیغات هم هزینه های بیشتری صرف می شود این تبلیغات در زمان کوتاهی نمی تواند طیف وسیعی را شامل کند اما در مدت زمان طولانی بی شک طیف وسیعی از مردم یک ناحیه را به سمت خرید آن کالا یا خدمات تجاری جذب می کند.

انواع تبلیغات تجاری

 

انواع تبلیغات تجاری در بازار ایران

تبلیغات تجاری سنتی غیر اینترنتی

یکی از روش های تبلیغات تجاری، سنتی و غیر اینترنتی است. این روش کمتر به روش های امروزی نزدیک است. از این روش ها می توان به چند مورد اشاره کرد. اکثرا این روش های تبلیغاتی قدمت بسیار زیادی دارند و تقریبا در حدود ۱۰۰ سال است که از این روش های تبلیغاتی در ایران استفاده می شود:

 • چاپ بروشور و کاتالوگ های تبلیغاتی، تراکت و ست هدیه تبلیغاتی
 • درج آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار ومجله های تبلیغاتی
 • تبلیغات در بیلبورد های شهر و بنرهای تبلیغاتی
 • طراحی غرفه های تبلیغاتی در نمایشگاه ها
 • بازاریابی تلفنی در بسیاری از شهرها

انواع تبلیغات تجاری

تبلیغات مدرن و تبلیغات تجاری اینترنتی

یکی دیگر از راه های مختلف در تبلیغات تجاری، تبلیغات مدرن و تبلیغات اینترنتی است. این تبلیغات یک از زمینه های تبلیغات مدرن محسوب می شود همچنین در تبلیغات اینترنتی می توان به تبلیغات موبایلی و پیامک های تبلیغاتی هم اشاره کرد همه این زمینه های تبلیغاتی جز تبلیغات مدرن محسوب می شوند و تقریبا از اواخر قرن ۱۹ پا به صنعت تبلیغات تجاری گذاشتند از جمله روش های تبلیغاتی می توان به روش های زیر اشاره کرد:

 • طراحی سایت های اینترنتی مناسب با هر کسب وکار
 • سئو و بهینه سازی محتوای هر سایت متناسب با معیار های سئو گوگل
 • تبلیغات بنری و تبلیغات کلیکی در سایت های تبلیغاتی تا حدود زیادی بازدید های یک سایت را بالا تر می برد
 • استفاده از تبلیغات بازی های رایانه ای در سایت های مختلف
 • انتشار ریپورتاژ در آگهی های مختلف و سایت های پربازدید
 • تبلیغاتی موبایلی شامل اپلیکیشن های موبایل و پیامک های موبایلی
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند واتس اپ، تلگرام و اینستاگرام
 • درج آگهی در اپلیکیشن های موبایلی و نیازمندی های دیوار

بهترین راه برای اینکه شما بدانید که کدام روش تبلیغاتی برای شما  بهتر می باشد این است که ابتدا باید هزینه های هر کدام از روش های تبلیغاتی تجاری را برآورد کند بی شک تبلیغات اینترنتی تا حدود زیادی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی ارزان تر می باشد همچنین این تبلیغات تا حدود زیادی تعداد بیشتری از مردم یک جامعه را شامل می شود و می توان از این تبلیغات حتی به عنوان تبلیغات فرا مرزی تجاری هم استفاده کرد.

 همانطور که می بینید بسیاری از برند های معروف به همین روش در دنیا معروف شدند در حالی که استفاده از روش های غیر اینترنتی نهایتا می توند در یک ایالت یا یک کشور موثر باشد و نمی تواند به تمام دنیا سرایت کند. البته مشاوره با افراد با تجربه هم می تواند تا حدود زیادی روش تبلیغاتی مورد نظر شما را بیشتر آشکار کند اینکه شما چقدر هزینه می خواهید انجام دهید و به دنبال سود آوری در چه مدت زمانی هستید می تواند در این میان بسیار مورد اهمیت باشد.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *