ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان (۷)

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان

رنگ لباس گاهی می تواند با استایل شما ظالمانه رفتار کند، ما با انتخاب رنگ نامناسب با رنگ پوست صورت و بدن از محدوده جذابیت خارج می شویم، پیدا کردن رنگ مناسب با پوست اغلب راحت است، طیف متنوعی از رنگ ها برای انتخاب موجود است.

برخی از افراد با یافتن رنگ مناسب مخالف هستند و ترجیح می دهند در هنگام خرید مدل های مختلف را با رنگ بندی های متنوع امتحان کنند تا پس از مشاهده خود در آینه اتاق پرو بهترین گزینه را انتخاب کنند، اما اگر بخواهید در وقت خود صرفه جویی کنید و با اطمینان و اعتماد به نفس برای خرید اماده شوید، این مقاله را بخوانید، ارزش آشنا شدن با چند قانون کلیدی برای انتخاب رنگ مناسب با پوستتان را دارد.

ابتدا نگاهی به ساعد خود بیندازید، برای اینکه تعیین کنید کدام رنگ ها باید هسته اصلی کمد لباس شما را تشکیل دهند، باید تعیین کنید که پوست شما رنگ پریده، متوسط، زیتونی یا تیره رنگ است، زمانی که این کار به پایان رسید، راهنمای مرحله به مرحله زیر را برای پیدا کردن رنگ مناسب البسه دنبال کنید.

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان (۳)

پوست سفید رنگ ‌پریده:

موهای قرمز، بلوند یا قهوه ای روشن دارید؟ دارای کک مک هستید؟ مداوم در آفتاب تابستان در جستجوی سایه ای می گردید؟

اگر شما دارای ویژگی های رنگ پوست سفید و روشن هستید، بیشتر رنگ ها برای شما سازگار است، در واقع رنگ ها به پوست شما رنگ می دهند.

رنگ ‌های مناسب برای پوشیدن:

رنگ‌ های تیره ‌تر مثل خاکستری، قهوه ‌ای، قرمز، سبز، آبی تیره و سایه هایی از رنگ آبی همه به خوبی با رنگ پوستتان هماهنگی دارند.

رنگ‌ هایی که باید از آن اجتناب کنید:

با توجه به روشنایی پوست شما، اگر از رنگهای نامناسب و خیلی روشن استفاده کنید ممکن است با مانند جسد شوید، و بیمار تلقی شوید (حتما شنیده اید وقتی کسی مریض می شود یا فشار او پایین می آید به او می گویند رنگ به رو نداری) بنابراین از رنگ هایی که شما را تا این حد بی رنگ و رو کنند جدا اجتناب کنید، به جای رنگ سفید، بژ روشن یا رنگ های غنی تر مثل شتری، خاکی، خاکستری و .. را انتخاب کنید.

قرمز، اگر چه برای فرد رنگ‌ پریده با گونه‌های گلگون مناسب نیست، می‌ تواند برای رنگ ‌های سفید بهتر کار کند و شما را جذاب ظاهر کند.

دنیل رون، فروشنده شخصی در سلفدریجز لندن می ‌گوید: «من توصیه می‌کنم که لباس خود را با رنگ های تیره‌ تر مثل آبی تیره، قهوه ‌ای و سیاه، که می‌توانید با رنگ‌های روشن ‌تر ترکیب کنید، قرار دهید، این فقط به این معنی است که شما باید رنگ ‌های روشن را با رنگ‌ های تیره ترکیب کنید.

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان (۴)

پوست زیتونی  متوسط:

اگر پوست زیتونی رنگ داشته باشید که در آفتاب به برنزه شدن تمایل دارد تا سرخ شدن، پس شما پوستی با عنوان رنگ گرم دارید که تمایل دارد طیف وسیعی از رنگ های خنک را با خوب درآمیزد.

رنگ ‌های مناسب برای پوشیدن:

در حالی که اغلب رنگ‌ها با یک تن رنگ متوسط به خوبی کار می ‌کنند، می ‌توانید مطمئن شوید که با انتخاب رنگ ‌های تیره تر یا روشن تر از رنگ پوست، با بهترین حالت ظاهر می شوید.

این دقیقا به چه معناست؟  اگر به عنوان مثال می خواهید رنگ ‌های خنثی روشن را انتخاب کنید و یا سایه ‌ای از ارغوانی ( مثل سرخابی) را امتحان کنید، به جای رنگ ‌های ارغوانی بهتر است رنگ‌ های بژ کمرنگ را انتخاب کنید.

به گفته رون، برای لباس های تابستانی، سعی کنید رنگ ‌های سفید رنگ را در ترکیب لباس ‌های تابستانی خود بگنجانید، با وجود اینکه سفید بودن انتخاب واضح است، سعی کنید یک لباس تونیک ظریف با یک پیراهن کتان سفید و یک جفت کفش لیمویی را امتحان کنید که رنگ پوستتان را برجسته خواهد کرد.

رنگ ‌هایی که باید از آن اجتناب کنید:

از آنجا که پوست شما به احتمال زیاد رنگ زرد یا سبز دارد، باید از پوشیدن رنگ‌ هایی که به این دو رنگ خیلی نزدیک هستند اجتناب کنید.

چیزی که شما سعی دارید در اینجا از آن اجتناب کنید رنگ هایی است که با پوست شما یکی است و ظاهری برهنه به شما می بخشد، احتمالا رنگ هایی که احتمالا به شما آسیب می رساند شامل پسته ای، خردلی، زیتونی و قهوه ای است.

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان (۲)

 

پوست تیره:

همانند آن‌ هایی که پوست متوسط دارند، افراد با پوست تیره ‌تر می ‌توانند هر رنگی را بدون ترس امتحان کنند.

رنگ ‌های مناسب برای پوشیدن:

آقایان با رنگ پوست تیره، جهان در واقع صدف شماست، رنگ پوست شما به طور کامل در موقعیت مطابقت با اکثریت وسیعی از رنگ ‌های مختلف قرار دارد، چون این رنگ پوست خطر بی رنگ شدن را مانند پوست رنگ پریده به دنبال ندارد، با اینکه هنوز هم چند توصیه پوششی برای شما وجود دارد.

رون توصیه می ‌کند: « داشتن یک مجوز برای پوشیدن رنگ‌ های روشن و شاداب مثل یشم سبز یا آبی لاجوردی عالی است، اما مراقب تعادل در رنگ لباس های مختلفی که بر تن دارید نیز باشید تا اثر رنگ مناسب حفظ شود»

رنگ ‌هایی که باید از آن اجتناب کنید:

قهوه‌ ای رنگی زیادی برای پوست شما است، همانطور که سفید باعث می شود رنگ پوست شما مناسب جلوه کند، رنگ قهوه‌ای به اندازه کافی با پوست شما همخوانی ندارد، که منجر به برجسته شدن پوست شما ‌شود.

در حالی که رنگهای سیاه و آبی تیره دو رنگ کلیدی در لباس هر مردی هستند (که اکثر لباس‌های رسمی و شرکتی نیز از این دو رنگ تشکیل می شود)، ارزشش را دارد که این دو رنگ را در حداقلی نگه دارید تا واقعا بهترین ظاهر خود را داشته باشید.

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست آقایان (۱)

جدا از اصول ذکر شده در بالا، زمان هایی که رنگهای متنوعی را امتحان می کنید، تعاریف دیگران را به خاطر بسپارید، ممکن است در برخی رنگ ها به طور ویژه ای بدرخشید پس آن را حفظ کنید.

نکته پایانی اینکه شما در انتخاب طیف وسیعی از رنگ ها مختار به انتخاب هستید، این راهنما برای تناسب رنگ ها با رنگ پوست شما تهیه شده است . الزامی در رعایت آن نیست.

رون می‌گوید: «من شخصا از یک نمودار رنگی پیروی نمی‌ کنم که نشان می ‌دهد چطور باید براساس تن رنگ پوستتان لباس بپوشید» و همیشه به مشتریان خود توصیه می‌ کنم که اگر رنگی وجود دارد که دوست دارید، بروید و با اعتماد به نفس آن را بپوشید.در آخر می گوید: « توجه به رنگ ‌هایی که با هم خوب ترکیب می شوند، ارزشمند است »

نتیجه گیری:

رنگ پوست خود را مشخص کنید، برای تشخیص بهتر رنگ پوستتان در زیر آفتاب قرار بگیرید.

زمانی که رنگ پوست خود را شناسایی کردید می توانید رنگ های مناسب البسه را انتخاب کنید.

اگر رنگ پوست سفید یا رنگ پریده ای دارید باید از رنگ های تیره و شاداب استفاده کنید تا رنگ پوستتان را نمایان کنند، بهترین گزینه رنگ قرمز است، همچنین باید از رنگ هایی که شما را محو می کنند اجتناب کنید مثل رنگ سفید، رنگ های روشن و همرنگ پوستتان شما را بیمارگونه جلوه می دهد.

اگر رنگ پوست زیتونی یا سبزه متوسط دارید، بیشتر رنگها برایتان مناسب هستند، اما از پوشیدن رنگهای متمایل به زرد و سبز اجتناب کنید.

اگر رنگ پوست تیره ای دارید، اغلب رنگها را می توانید انتخاب کنید، رنگهای روشن شما را به بهترین نحو نمایان می کند اما رنگ های مانند قهوه ای برای شما زیاد مناسب نیست.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *