ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

اصول SEO: عبارت جستجو چیست؟

عبارت جستجو در SEO

شما احتمالاً روزانه ده‌ها کوئری را در موتور جستجوی محبوب خود می‌بینید؛ اما آیا تابه‌حال به اهمیت این کوئری ها توجه کرده‌اید؟ پیدا کردن آنچه مردم در اینترنت جستجو می‌کنند یکی از نکات کلیدی SEO است. در این مقاله قصد داریم شما را با اصول سرچ کردن و عبارت جستجو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

عبارت جستجو (Search term) چیست؟

عبارت جستجو یا کوئری جستجو، کلمه یا عبارتی است که افراد برای جستجو در اینترنت وارد موتورهای جستجو می‌کنند. عبارت جستجو می‌تواند یک کامه تنها مثلاً (جاروبرقی)، یک عبارت مثلاً (خرید جاروبرقی کم‌صدا) یا حتی یک سؤال کامل مثلاً (ویژگی‌های جاروبرقی خوب چیست؟) باشد. دقت داشته باشید که هر فرد می‌تواند عبارت یا کوئری منحصربه‌فرد خودش را داشته باشد، بنابراین هر ۵ نفری که به دنبال موضوع یکسانی هستند ممکن است از ۵ عبارت جستجوی کاملاً متفاوت استفاده کنند.

هدف جستجو (Search intent)

ممکن است در عین واحد چند نفر عبارت جستجوی یکسانی را در موتورهای جستجو وارد کنند اما هدف آن‌ها متفاوت باشد. مهم است که بدانیم هدفمان از جستجو چیست؟ می‌خواهیم به چه چیزی برسیم یا چه چیزی را پیدا کنیم؟

ممکن است فردی در گوگل چنین سرچ کند: (چگونه می‌توانم به فرزندم زبان آموزش دهم؟) و به دنبال اطلاعات باشد، درحالی‌که شخص دیگری که کلمه (Tabliqyar) را جستجو کرده می‌خواهد به Tabliqyar.com هدایت شود و فرد دیگری که عبارت (خرید جاروبرقی بی‌صدا) را سرچ کرده، به دنبال خرید جاروبرقی در آینده‌ای نزدیک باشد.

اگر صفحه‌ای که فردی در نتایج جستجو بر آن کلیک می‌کند با هدف او مطابقت نداشته باشد، احتمالاً به عقب برگشته و به دنبال صفحه‌ای می‌گردد که با هدف او متناسب باشد.

عبارت جستجو و کلیدواژه کانونی: تفاوت آن‌ها چیست؟

یکی از تفاوت‌های بزرگ کوئری جستجو و کلیدواژه کانونی (کلمه کلیدی) می‌تواند این باشد که: شما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد پیدا کردن کلمه کلیدی کرده‌اید اما اکثر افراد برای عبارت جستجو، عبارتی را که به پاسخش نیاز دارند سرچ می‌کنند و از رقابت شدید بین وب‌سایت‌ها آگاه نیستند. در یک جهان ایده آل، عبارت جستجویی که توسط بازدیدکنندگان واردشده، همان کلمه کلیدی هدف شماست و صفحه بهینه شما باید با هدف جستجوی بازدیدکنندگان وب‌سایت مطابقت داشته باشد؛ اما همان‌طور که قبلاً ذکر شد، عبارت‌های جستجویی که هر کاربر سرچ می‌کند می‌تواند هدف‌های مختلفی داشته باشد؛ بنابراین باید در مورد آنچه کاربران در زندگی واقعی خود انجام می‌دهند فکر کرده و کلمه کلیدی ایده آل را از آن بیرون بکشید.

موتورهای جستجو و عبارت‌های جستجو

کمک به کاربران

موتورهای جستجو به چند طریق به کاربران خود کمک می‌کنند آنچه به دنبالش می‌گردند را پیدا کنند:

آن‌ها قابلیت تکمیل خودکار دارند: هنگامی‌که شما شروع به تایپ کردن یک کوئری می‌کنید، پیشنهاد‌هایی همانند شکل زیر به‌صورت پاپ آپ برای شما لیست می‌شود.

عبارت جستجو

اگر یک کوئری بسیار مشابه با عبارت جستجویی باشد که دیگر افراد سرچ کرده‌اند، موتورهای جستجو نتایج کوئری های مشابه را نیز نمایش می‌دهند.

عبارت جستجو در SEO

 

 

 

خوب است که از این موضوع آگاهی داشته باشید و در مورد نحوه تأثیرگذاری آن بر جستجوهای مربوط به وب‌سایتتان فکر کنید.

جستجوهای پیشرفته

موتورهای جستجو امکان سرچ های پیشرفته را نیز به شما می‌دهند به این معنی که شما می‌توانید بدون کمک از عبارت‌های خودکار، کوئری موردنظر خود را سرچ کنید. تنها بخش کمی از کاربران از ویژگی جستجوی پیشرفته استفاده می‌کنند. با استفاده از بخش جستجوی پیشرفته می‌توانید به یک کاربر حرفه‌ای تبدیل شوید.

نتیجه‌گیری

بااینکه بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما همان‌طور که دیدیم عبارت‌های جستجو بیشتر از آنچه هستند که شما انتظار دارید. دفعه بعد که عبارت جستجو را در گوگل وارد کردید، در مورد اهمیت آن فکر کنید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *