ثبت نام

تبلیغ یار

اتوماسیون بازاریابی چه کمکی به شما می کند؟

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی : حتما به عنوان یک بازاریاب می‌دانید که امروزه همگام بودن با مشتری ها چقدر سخت است. آنها تحقیقات جامعی روی بیشتر خریدهایشان انجام می‌دهند و از برند ها انتظار دارند که بتوانند به آنها در هر مرحله از خرید کمک کنند.
این امر شاید در وهله ی اول یک هدف دور از دسترس به نظر برسد، اما بعضی از همان پیشرفت های تکنولوژیکی که به این مصرف کنندگان و متقاضیان عجول قدرت می‌دهد، می تواند به بازاریابان هم کمک کنند.
اتوماسیون بازاریابی یک ابزار است که می تواند تلاش های شما برای برآوردن انتظارات مشتریان را سرعت ببخشد. اتوماسیون بازاریابی می‌تواند به ایجاد کمپین های بازاریابی خودکار در هر مقیاسی، کمک کند تا پاسخ های مناسب را به مشتری مناسب، در زمان مناسب، و با قیمت مناسب بدهد و آنها را راضی کند و نتایجی در کسب و کار ایجاد کند که مطلوب کسب و کار است.
در ادامه با ما همراه باشید تا با قوانین کلی که اتوماسیون بازاریابی که کسب و کار شما بهبود می بخشند آشنا شوید.

اتوماسیون بازاریابی
اتوماسیون بازاریابی

برای رشد کردن بهینه سازی کنید، نه برای کارایی

کسب و کار های برتر، برای رشدِ سودآوری سازوکار بازاریابی خود را بهینه سازی می‌کنند و دیدگاهی جامع از بازاریابیِ خود را دارند. در حالی که دیگران چنان سرگرم افزایش کارایی شده اند که هدف کلی را از یاد برده اند.
برای مثال، با تمرکز روی سودآوری طولانی مدت به جای بازگشت سرمایه در کوتاه مدت، شرکت HomeAway توانست به طور چشمگیری در کسب و کار خود تغییر ایجاد کند و درآمد سال ۲۰۱۷ را تا ۱۱۵% نسبت به سال قبل افزایش دهد!
به عنوان مثالی دیگر، کمپانی گوگل با شرکت های خدمات مالی با کارایی بالا همکاری کرد که کار این شرکت ها بهینه سازی خرید محصولات به صورت های آنلاین، تلفنی یا شخصی است، در حالی که دیگر شرکت ها فقط درخواست های اطلاعات آنلاین را بهینه سازی می کردند. یک الگوریتم اتوماسیون بازاریابی که محصولات واقعی خریداری شده در هر کانال فروش را بهینه سازی می کند، تراکنش های فروش بسیار بیشتری را مدیریت می کند، تا الگوریتمی که بهینه سازی را فقط برای درخواست اطلاعات آنلاین انجام می‌دهد.

اتوماسیون بازاریابی
اتوماسیون بازاریابی

بهترین مشتری ها را بدست آورید

احتمالا اطلاعاتی در مورد اصل پارتو دارید و می‌دانید که ۸۰% سود شرکت شما تنها از ۲۰% مشتریان تان حاصل می شود. با این حال، بسیاری از بازاریابان در به دنبال پیدا کردن مشتری های جدید هستند و کمپین‌های تبلیغاتی یکسانی برای همه آنها می سازند. این در حالی است که بازاریابانِ برتر از اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌کنند تا بودجه بیشتری را به بازاریابی مشتریانِ با ارزش‌تر اختصاص دهند و بودجه کمتر را برای جذب افرادی که مشتری شدنشان فقط یک احتمال آنهم در بلند ندت است نگه می دارند.
برای مثال، کمپانی گوگل با یک شرکت مسافرتی همکاری نزدیکی داشت و یادگرفت که بهترین مشتریانِ او، همیشه کسانی نبودند که گرانترین سفرها را می خریدند، بلکه مشتریانی بودند که در بلند مدت چندین بار سفر می کردند. این شرکت تمرکز خود را روی این مشتری ها با ارزش گذاشت، نه روی بازگشت سرمایه در کوتاه مدت. درنتیجه مشتری هایی را به دست آورد که به رشدِ کسب و کارش در طول زمان، کمک می کنند و با استفاده از اتوماسیون بازاریابی توانست رضایتمندی بیشتری در آنها به وجود بیاورد و آنها را مشتری دائمی خود بکند. این یعنی سود تضمین شده.

اتوماسیون بازاریابی
اتوماسیون بازاریابی

از مشتری های کنونی خود درآمد بیشتری کسب کنید

بازاریابان برتر روی افزایش ارزش طول عمر مشتری هم (CLV) تمرکز دارند. با کسب درآمد بیشتری که در طول زمان از هر مشتری دریافت می کنند، کسب و کار ها می توانند در بلند مدت سرمایه گذای بیشتری هم روی جذب مشتری های جدید بکنند. تنها با این شیوه است که یک کسب و کار می تواند مشتریان بیشتری نسبت به رقبای خود بدست بیاورد.
با استفاده از اتوماسیون بازاریابی ، بازاریابان می توانند ارزش طول عمر مشتری را با افزایش فروش متقابل و کاهش انصراف او افزایش دهند. بازاریابان پیش بینی می کنند که برای فروش متقابل هر مشتری احتمالا در وهله بعدی کدام یک از محصولات را خریداری می کند تا از طریق اتوماسیون بازاریابی ، آن محصول را به طور فعال به او عرضه کنند. برای کاهش انصراف یا صرف نظر مشتری از خرید، با استفاده از اتوماسیون بازاریابی ، مشتریان با ارزش بالا و در معرض خطر انصراف را شناسایی کرده و تلاش می کنند آنها را با پیشنهادات منحصر به فرد حفظ نمایند.

اتوماسیون بازاریابی
اتوماسیون بازاریابی

خلاقیت داشته باشید

در جهانی که بازاریابیِ آنلاین، اتوماتیک می شود، قدرت نام تجاری شما، شخصی سازی تبلیغات های شما و ارتباط عاطفی که با مشتریان برقرار می کنید، اهمیت بیشتری پیدا می کند.
سیستمهای اتوماسیون بازاریابی به شما کمک می کنند تا مشتریتان بعد از دیدن هر تبلیغ شما با شمار زیادی از تبلیغات مرتبط دیگر رو به رو شود که حداقل یکی از آنها برایش جذاب است. مثلا به سیستم های موجود در یوتوب به عنوان مثال نگاه کنید، هر ویدئویی را که می بینید اتوماتیک وار بعد از آن می توانید با سایر ویدئو های مشابه رو به رو شوید که احتمالا محتوای مورد پسند شما را شامل می شود. یوتوب از طریق همین پیشنهادات است که حالت اعتیاد برانگیز پیدا کرده، به صورتی که خیلی ها وقتی وارد آن می شوند به این سادگی ها بیرون نمی آیند. چون مدام با ویدئو های جذاب بیشتری رو در رو می شوند.

اتوماسیون بازاریابی
اتوماسیون بازاریابی

روی تجربیات بهترِ مشتری از نسخه های موبایل سرمایه گذاری کنید

مهم نیست که تبلیغ خلاقه ی شما چقدر زیبا یا موثر باشد. اگر تجربه سایت موبایل ضعیفی داشته باشید، کاربران به مشتری شما تبدیل نخواهند شد. بازاریابان برتر، ارزشِ داشتن تجربه های سریع و بدون ایراد بستر موبایل را درک می کنند. با استفاده از اتوماسیون بازاریابی ، الگوریتم های قیمت گذاری به طور خودکار مشتریان را به سوی سایت های بهتر هدایت می کنند. سایت های موبایل ناکارآمد یک نقطه ضعف برای کسبو کار شما محسوب می شوند.
یک بازاریاب حرفه ای و به روز، تمایل دارد در این پنج قانون، بهتر از دیگر رقیبان عمل کند. تصور کنید با بازاریابی رقابت می کنید که روی بهینه ی سازی حداکثری تمرکز دارد، کسی که روی جذب بهترین مشتری ها تمرکز کرده ، کسی که پول بیشتری از هر مشتری بدست می آورد، کسی که سایت او از شما بهتر است و کسی که خلاقیت بهتری دارد. شانس اینکه بتوانید در یک حراجی آنلاین، مقابل آن بازاریاب برنده شوید چقدر است؟

اتوماسیون بازاریابی
اتوماسیون بازاریابی
تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • یعقوب گنجی ژانویه 27, 2023 :: 4:25 ق.ظ
  0 0

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • روح الله رمضانی ژانویه 29, 2023 :: 6:40 ق.ظ
  0 0

  چه سایت قشنگی دارین

 • هادی افشاری ژانویه 29, 2023 :: 7:55 ق.ظ
  0 0

  جلسه های مشاورتون واقعا تاثیر گذارند

 • احمد اصغری ژانویه 31, 2023 :: 7:00 ق.ظ
  0 0

  مرسی

 • محمدرضا یوسفی فوریه 1, 2023 :: 12:15 ب.ظ
  0 0

  علیرضا جان عالی بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *