ثبت نام

تبلیغ یار

فراموشی بازار سنتی فروش !

tabliqyar47

آینده تجارت الکترونیک چگونه است ؟

خرده فروشی در فروشگاه هنوز حرف اول فروش را دارد، اما آماری از خرید آنلاین وجود دارد که نشان می دهد آینده تجارت الکترونیک با رشد سریع در حال افزایش است. در زمان نه چندان دوری فروش آنلاین بر خرید از فروشگاه خرده فروشی برای محصولات و صنایع خاصی غلبه خواهد کرد و این بدین معناست که آینده خوبی برای تجارت الکترونیک در راه است.

یکی از راه های جذب مشتری به خرید آنلاین، بازگو کردن مزایای این نوع خرید کردن است، اگر کسی تجربه خوبی از تجارت الکترونیک کسب کند پس از آن سعی بر خرید آنلاین خواهد کرد.برندها باید بر نیازها و خواسته های متفاوتی که مشتریان دارند توجه کنند.نیاز یابی مشتریان روند پیش بینی خوبی برای کمک به توسعه استراتژی بازاریابی محصولات است، این درک واقعی نیاز مصرف کنندگان است که به رشد مارک ها کمک می کند و سودآور است.

 در اینجا یک لیست کوتاه از مزایای و چالش های تجربه خریدار در فروشگاه و خرید آنلاین تهیه شده است:

مزایای خرید از فروشگاه سنتی و فیزیکی:

1: قابلیت لمس کردن و مشاهده و بررسی حضوری محصول
2: هیچ هزینه حمل و نقلی ندارد

چالش های خرید در فروشگاه:

1: اقلام خارج از بورس
2: گاهی بعضی از فروشگاه ها در ناحیه های شلوغ شهر واقع شده اند و پارکینگ موجود نمی باشد.
3: زمان بیشتری را باید سپری کنیم تا جنس مورد نظر را پیدا کنیم.

مزایای خرید از فروشگاه آنلاین:

1: سهولت در سفارش کالا
2: سهولت در جستجو و مقایسه محصولات در فروشگاه های آنلاین

چالش های خرید از فروشگاه آنلاین

1: در بعض از فروشگاه های آنلاین سیاست بازگشت محصول سخت است.
2: گاهی تأخیر در زمان سفارش کالا وجود دارد.

آینده تجارت الکترونیک و فراموشی بازار فروش سنتی

 برتری خرید از فروشگاه های اینترنتی

اگر چه توانایی لمس کردن و تجربه محصولات در فروشگاه یکی از بزرگترین جذابیت های خرید برای مشتریان است، اما سهولت در حمل و نقل و ارائه کالا با مارک های متنوع، این مزیت رقابتی را برای فروشگاه های آنلاین ایجاد کرده است. در این قسمت به ویژگی های خرید اینترنتی پرداخته شده است:

مشاهده اطلاعات کامل محصول

شرکت هایی که فروشگاه آنلاین دارند همچنین تصاویر محصولات را با عکس های 360 درجه ارائه می دهند که مشتری دید وسیعی از تمام زوایای محصولات داشته باشد.

تصاویر با کیفیت بالا به مشتری این امکان را می دهد که ظاهر محصولات را نیز مورد بازاریابی قرار دهد و فروشنده نیز از طریق ارسال دیدگاه های مشتری سلایق آنها را بشناسد و مورد ملاحظ قرار دهد.

تهیه کردن ویژگی های منحصر بفرد محصول و قرار دادن آن در فروشگاه اینترنتی نیز از عواملی است که کاربران را در انتخاب و خرید محصول مصمم می کند.

اهمیت خدمات به مشتری

خدمات دهی به مشتری پس از خرید متوقف نمی شود، خدمات پس از فروش عامل مهمی برای بسیاری از برند های تجاری است که وفاداری مصرف کننده را در پی دارد.

گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات از ویژگی هایی است که مشتری به آن اهمیت ویژه ای می دهد و هر محصولی که دارای گارانتی بلند مدت تری باشد برای مشتری دارای جذابیت بیشتری است.

آینده تجارت الکترونیک و فراموشی بازار فروش سنتی

تخفیف فروشگاه آنلاین در ایام مناسبتی

فروش محصولات در فروشگاه های اینترنتی در ایام مناسبتی و اعیاد بیشتر است، زیرا معمولا در این روزها فروشندگان تخفیفاتی را برای کاربران در نظر می گیرند که باعث جذب مشتری می شود، زیرا خرید محصولات در این مدت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

استفاده از دیدگاه ها و تجارب مشتریان

در فروشگاه های اینترنتی معمولا قسمتی برای درج نظرات مشتریان تعبیه شده است، که کاربر می تواند با دیدن دیدگاه خریدارانی که تجریه خرید محصول را داشته اند استفاده کند، در این صورت تردید انتخاب محصول از بین می رود و می تواند با جمع بندی نظرات دیگر کاربران تصمیم خود را نهایی کند.

تنوع محصولات

معمولا در فروشگاه های اینترنتی محصولات با برندهای مختلف ارائه می شود، که کاربر می تواند محصولات را انتخاب کرده و با یکدیگر مقایسه کند تا بتواند آنچه را که مورد نیاز دارد خرید کند.

آینده تجارت الکترونیک و فراموشی بازار فروش سنتی

صرفه جویی در زمان

یکی از ویژگی های مهم دیگر خرید از فروشگاه های اینترنتی این است که دیگر نیازی به صرف زمان زیاد برای رفتن به مراکز خرید و فروشگاه ها را ندارید، کافی است با گوشی یا رایانه خود سایت اینترنتی مناسب با محصول مورد نظر خود را باز کنید.
جامعه مدرن برای پایه اقدام فوری طراحی شده است و مردم امروزه در جستجوی اقداماتی برای صرفه جویی در زمان هستند، مثلا برای اقدام به سفر کافی است گوشی خود را بردارید و در عرض چند دقیقه بلیط خود را در سایت های خدمات مسافرتی تهیه کنید و هتل محل اقامت را نیز به سهولت از همین طریق تهیه کرده و راهی سفر شوید.

 

خرید هدیه از فروشگاه اینترنتی

ممکن است قصد داشته باشید برای دوست یا عزیزی هدیه ای تدارک ببینید و این دوست در منطقه دوری زندگی می کند، خرید از فروشگاه اینترنتی به شما این امکان را می دهد که محصول را خرید کرده و در فیلد آدرس دهی، آدرس دوست خود را وارد کنید تا با بسته بندی ویژه ای که فروشگاه های اینترنتی تدارک می بینند محصول خریداری را با خیال راحت هدیه دهید.

بن خرید و کارت هدیه برای مشتریان وفادار

برخی از فروشگاه های اینترنتی برای مشتریان وفادار خود طرح های تشویقی را در نظر می گیرند که باعث می شود مشتریان تجربیات خرید بهتری داشته باشند، در این طرح معمولا بن تخفیفاتی برای مشتری در نظر گرفته می شود یا اینکه اشانتیون هایی همراه خرید به شما ارائه می شود.

این استراتژی نیز موجبات جذب مشتری به خرید از فروشگاه اینترنتی را فراهم می کند.

هزینه حمل و نقل رقابتی

تحویل شبانه روزی محصولات در طی زمان کوتاه که معمولا مدت حداکثر آن هفت روز می باشد و هزینه های پایین حمل و نقل محصولات توسط مصرف کنندگان ارزیابی می شود.

برخی از برندهای تجاری محصولات خود را به رایگان تحویل مشتری می دهند که بسیار ترغیب کننده است و هم چنین برخی دیگر از فروشگاه های مبلغ حداقلی را برای خرید مشتری در نظر می گیرند که اگر مشتری تا این میزان از فروشگاه خریداری کند هزینه حمل و نقل برای کاربر رایگان خواهد بود که این نیز از استراتژی های مفید در راه فروش بیشتر است.برای مثال امروزه فروشگاه های مواد غذایی محلی تحویل رایگان برای فروش محصولات خود دارند که باعث می شود مشتری در صورت نیاز در هر ساعت از شبانه روز با فروشگاه تماس گرفته و مواد غذایی مورد نیاز خود را درب منزل تحویل بگیرد.

داشتن یک فروشگاه اینترنتی برای فروش آنلاین محصولات یک نیاز حیاتی در زمان حال است، در آینده ای نه چندان دور، خرید از فروشگاه های اینترنتی رتبه اول خرید را خواهد داشت بنابراین لازم است نیازهای مصرف کننده پاسخ داده شود، ارائه خدماتی مانند تنوع محصولات، تنوع در برندهای مختلف از محصول، بسته بندی های شکیل محصول، خدمات بازگشت کالا در صورت نارضایتی، هزینه های رایگان حمل و نقل و … از طرح هایی است که امروزه فروشگاه های اینترنتی در نظر گرفته اند؛  برای ورود به این عرصه نیاز است استراتژی برای رقابت در نظر گرفته شود زیرا این فروشگاه ها هر روزه در حال پیشرفت و خدمات دهی هر چه با کیفیت تر به مشتریان هستند بنابراین برای ورود به این عرصه نیازمند نوآوری هستید و بدون طرح ریزی و هدف نمی توانید در این میدان موفق ظاهر شوید.

متشکریم که در هنگام کپی مطلب به حقوق ما نیز احترام میگذارید.

حق نشر تبلیغ یار

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *