ثبت نام

تبلیغ یار

آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده !

tabliqyar1

5 راه ساده اما مهم  و اصلی بازاریابی اینترنتی

برنامه های بازاریابی خود را به طور خاص تجزیه و تحلیل و تنظیم کنید؛ تست به شما کمک می کند بهترین روش هایی را برای تاکتیک های بازاریابی فردی که استفاده می کنید، تعیین کنید.یکی از رایج ترین روش های بازاریابی تاکتیک ها، ایمیل است، درست است که ایمیل یکی از ابزارهای بازاریابی است که بسیاری از گزینه های تست را ارائه می دهد، شما می توانید خطوط موضوع، پیام، هدف، پیشنهادات، قالب بندی را امتحان کنید – امکانات بی پایان هستند، اما ایمیل تنها چیزی نیست که شما می توانید آزمایش کنید، این تنها چیزی نیست که شما باید آزمایش کنید.
برای راهنمایی شما در تست بازاریابی، در اینجا لیستی از تکنیک های بازاریابی دیگر است که می توانید آزمایش کنید، آنها را می توانید تست کنید و ببینید از چه معیارهایی برای سنجش نتایج آنها استفاده کنید.

آزمون بازاریابی

1: بازاریابی ایمیل

اگر من ایمیل را در این فهرست ذکر نکنم ، فراموش خواهم کرد، اگرچه احتمالا رایج‌ترین ابزار بازاریابی اینترنتی است، اما احتمالا بسیاری بین شما وجود دارند که هیچ گونه آزمون ایمیلی انجام نمی‌دهند، شاید ندانید که باید چه چیزی را امتحان کنید و یا نمی‌دانید چگونه شروع کنید.

آزمایش:

خطوط موضوع: چند خط سوژه را انتخاب کرده و یک تست ساده A / B را بر روی بخش کوچکی از حضار خود اجرا کنید تا ببینید کدام یک بهتر عمل می‌کند، سپس از خط موضوع برد برای اکثر ارسال استفاده کنید، خطوط مورد پسند با بیشترین آرا را برای همه ارسال کنید.

پیام: پیام ها را تست کنید، آیا یک صدا یا پیام بهتر از دیگری کار می‌کند.

هدف قرار دادن: تقسیم کردن پایگاه ‌داده خود و تست کردن پیغام‌های مختلف، پیشنهادها و غیره در بخش‌های مختلف و آمار جمعیتی مخاطب هدف تان.

پیشنهاد: پیشنهاد در ایمیل تان بسیار مهم است، پیشنهادهای مختلف را در بخش‌های مختلف آزمایش کنید تا ببینید کدام یک برای اعضای مختلف مخاطب هدف شما بهتر عمل می‌کند.

قالب‌بندی و صفحه‌بندی: گاهی اوقات ظاهر و احساس یک ایمیل بر موفقیت آن تاثیر می‌گذارد، با فرمت های مختلف و قالب ها و پوسته های مختلف بازی کنید.

معیارهای مورد استفاده: نرخ باز، نرخ کلیک – از طریق نرخ تبدیل، سرعت تبدیل، لینک های ایمیل

آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده !

2: بهینه سازی موتور جستجو

آزمایش:

کلمات کلیدی: کدام کلمات کلیدی چشم‌انداز شما را برای پیدا کردن شما در موتورهای جستجو استفاده می‌کنند؟ تغییرات کلید واژه‌های کلیدی را امتحان کنید تا بهترین شرایط استفاده در هنگام بهینه‌سازی وب سایت خود و محتوای خود را مشخص کنید.

هدف جابجایی: اگر یک کسب‌وکار محلی هستید، عملکرد انواع مختلف کلیدواژه هایی را تست کنید که شامل منطقه جغرافیایی که هدف قرار می دهید، باشد.

Ppc: به طور مشابه، اگر شما از تبلیغات پرداختی برای هر کلیک استفاده می کنید، تست کلمات کلیدی و صفحات فرود که با آنها مرتبط هستید، را نیز آزمایش کنید.
معیارهای استفاده: رتبه بندی کلید واژه، تعداد جستجوهای ماهانه برای کلمات کلیدی خاص، ترافیک ارگانیک، لینک های ورودی (برای PPC ترافیک پرداخت – هزینه هر کلیک)

 

آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده !

3: وبلاگ نویسی تجاری

تست:
عناوین: انواع مختلف سرفصل ها (عنوان ها و تیترهای مقالات) را امتحان کنید و در طول زمان ببینید کدام دیدگاه بیش‌ترین نظرات را به خود جلب می‌کند، اعداد در سرفصل های شما به خوبی کار می کنند؟ به چه روند دیگری توجه دارید؟

تماس تلفنی: هر پست وبلاگ که شما منتشر می‌کنید باید شامل یک تماس تلفنی باشد؛ شما هم چنین می توانید دکمه های CTA را در نوار کناری وبلاگ یا بالای صفحه انتخاب کنید. ظاهر، لمس کردن و بیان  CTA را آزمایش کنید تا تعیین کنید که کدام یک بیشترین کلیک و تبدیل را ایجاد می کند.

پیشنهاد: هم چنین پیشنهادهایی را که برای آن‌ها ایجاد می‌کنید را امتحان کنید، آیا برخی پیشنهادات خاص برای موضوعات خاص وبلاگ کار می کنند؟ آیا ebook بهتر از webinar پیشنهاد می‌دهد؟

معیارهای مورد استفاده: بازدید صفحات، کلیک، نرخ تبدیل، وبلاگ ها

 

آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده !

4: صفحات وب سایت و صفحات فرود

تست:

هدف: آیا شما از پیام های مناسب در صفحه اصلی و در سراسر وب سایت خود استفاده می کنید؟ با استفاده از روش های آزمون A / B برای تست پیام های مختلف که به افراد که جهت بازاریابی کلیدی هدف قرار می گیرند، استفاده کنید.
فراخوانی برای اقدام: هر صفحه در وب سایت شما باید یک فراخوانی به عمل داشته باشد، ظاهر و لمس CTA های مختلف را در صفحات مختلف وب آزمایش کنید.
پیشنهادات: نوع پیشنهاد نیز مهم است، عملکرد پیشنهادات مختلف در صفحات تان را تست کنید

پیشنهاد میانه ای از قبیل یک آموزش یا مشاوره رایگان ممکن است در وبلاگ شما خوب کار نکند، اما ممکن است در یک صفحه ارائه محصول مثل فروشگاه شگفت انگیز باشد.
فرم های زمینه / طول: برای صفحات فرود، تمام موارد فوق و همچنین طول فرم های خود و زمینه های آنها را بررسی کنید.
قالب بندی و چیدمان: تست های مختلف قالب بندی (به عنوان مثال عنوان ها، ترتیب آنها و غیره) را انجام دهید و صفحات اصلی تان را به طور کلی آزمایش کنید، شاید بازدیدکنندگان وب سایت شما ترجیح دهند فرم سایت در سمت چپ باشد یا شاید هم در سمت راست را ارجح بدانند.

معیارهای مورد استفاده: ترافیک، کلیک، نرخ تبدیل، هدایت مشتریان احتمالی

تأثیر شبکه های اجتماعی

5: رسانه های اجتماعی

تست:
انواع مختلفی از پست های رسانه های اجتماعی را آزمایش کنید، هنگامی که سوالات خود را ارسال می کنید، تعامل بیشتری را تجربه می کنید؟ مخاطبان درگیر می شوند؟ ارتباط با محتوا؟ نظرسنجی ها؟ موضوعات مورد بحث؟
پیشنهاد: آیا متوجه می‌شوید که انواع خاصی از پست ها در یک شبکه اجتماعی بهتر از دیگری عمل می‌کنند؟ شاید پایگاه طرفداران فیس بوک تان علاقه بیشتری به یک موضوع داشته باشد و طرفداران توئیتر شما دنبال موضوع متفاوتی هستند، به این الگوها توجه کنید و پست ها و عکس‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بر طبق آن تنظیم کنید.

زمان‌بندی: با زمان‌بندی پست‌های خود بازی کنید، آیا شما در صبح، بعد از ظهر، یا عصر، پست ارسال می کنید؟ کدام یک بیشتر جواب می دهد و مخاطبان را به تعامل وادار می کند؟ آخر هفته‌ها چطور؟

فرکانس: فرکانس‌های ارسال متفاوتی را امتحان کنید، آیا مخاطبین شما از ارسال تعداد زیادی از پست‌ها لذت می‌برند، یا اینکه با ارسال  یک یا دو پست در روز موافق اند؟

معیارهای مورد استفاده: ترافیک رسانه های اجتماعی به وبلاگ / وب سایت شما، ابزارهای ارتباطی فیس بوک ، مدیران رسانه های اجتماعی

نکته:

تست کردن به طور کل یک ابزار سنجش مناسب نیست، از آنجا که تمام مخاطبان متفاوت هستند، مهم است که هر شرکت آزمایش خود را انجام دهد تا بهترین تاکتیک‌های مربوط به استراتژی بازاریابی خاص خود را تعیین کند.

یادگیری درس‌های دیگران و فعالیت‌های بازاریابی می‌تواند به شما در مورد آنچه که می‌توانید انجام دهید، کمک کند، اما نتایج خاص سایر شرکت‌ها ممکن است برای کسب‌وکار یا مخاطب شما قابل‌استفاده نباشد، از آزمایش مداوم در بازاریابی خود برای بهینه‌سازی فرآیندهای تان استفاده کنید و بازاریابی خود را موثرتر کنید.

 

نتیجه گیری:

برای اینکه بتوانید بازاریابی اینترنتی خود را بسنجید، باید از روش های درست استفاده کنید، لزوم سنجش روش های بازاریابی این است که شما از طریق پاسخ های دریافتی از این تست ها می توانید روش های درست بازاریابی در هر یک از ابزارها را به کار گیرید تا به موفقیت دست یابید، برای نتیجه گیری بهتر کمی صبور باشید و تست ها را انجام دهید، همچنین توجه به این نکته الزامی است که ممکن است چگونگی تست ها در کسب و کارهای مختلف متفاوت باشد.

 

 

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *