ثبت نام

تبلیغ یار

آشنایی با مزایای ویدئو مارکتینگ

مزایای ویدئو مارکتینگ

مزایای ویدئو مارکتینگ

مزایای ویدئو مارکتینگ

شاید در نگاه اول، ویدئو مارکتینگ فرایند‌ی مبهم، گران قیمت و پیچیده‌ به نظر برسد، اما واقعاً این‌طور نیست. ویدئو مارکتینگ می‌تواند به‌سادگی تصویربرداری با یک گوشی موبایل و اضافه کردن موسیقی مناسب و لوگوی شرکت باشد! بهتر است در این زمینه از تعاریف غیرضروری دوری کنیم: بازاریابی ویدئویی به معنی آن است که  ویدئو را به استراتژی بازاریابی خود اضافه نمایید تا نرخ شناخت و آگاهی از برند شما افزایش پیدا کند.

مزایای ویدئو مارکتینگ
مزایای ویدئو مارکتینگ

مزیت های  ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ یا به عبارتی بازاریابی وبدئویی مزیت های فراوانی دارد که در ادامه آنها رابرای شما بر می شماریم.

۱- افزایش نرخ تبدیل

تحقیقات زیادیوجود دارند که به رابطه‌ی مثبت ویدئو و افزایش نرخ تبدیل اشاره‌ می کنند. یک ویدئوی تبلیغاتی خوب، می تواند کاملاً مشتریان را تحت تأثیر قرار ‌دهد و حتی یک بازدیدکننده‌ی ساده را به یک لید (مخاطب بالقوه) تبدیل نماید. اگر تیم بازاریابی شما بتواند ازطریق یک فیلم یا ویدئوی تأثیرگذار، احساسات و هیجانات درستی را در بینندگان به وجود بیاورد، به معنی است که شما به  یک ابزار بازاریابی قدرتمند دست‌ یافته اید. از طرف دیگر ویدئو می‌تواند نکات آموزشی مربوط به محصول و گواهینامه‌های مرتبط  آن را بهتر به تصویر بکشد، که این کار به‌نوبه‌ی خود نرخ تبدیل را با شتاب فزاینده‌ای بالا می‌برد.

۲- ویدئو تأثیر بسیار زیادی روی کمپین‌های ایمیل مارکتینگ دارد

حجم بالای ایمیل‌های اسپم، بازاریابی ایمیلی را با چالش های جدی مواجه کرده است و برندها امروزه  به‌سختی تلاش می‌کنند تا فهرست مخاطبان را به باز کردن ایمیل‌های خود تشویق کنند. طبق آمار، اگر از واژه‌ی «ویدئو» در عنوان ایمیل‌های شرکت استفاده شده باشد، احتمال باز شدن ایمیل‌ به‌شدت افزایش پیدا می‌کند. شاید به نظرتان عجیب برسد ولی ایمیل‌هایی که حاوی ویدئو هستند، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد بیشتر از سایر ایمیل‌ها باز می‌شوند!

مزایای ویدئو مارکتینگ
مزایای ویدئو مارکتینگ

۳- موتورهای جست ‌و جو عاشق ویدئو هستند

موتورهای جست‌وجو اکثرا به‌دنبال محتوای هایی هستند که تعامل بیشتری با مخاطبان برقرار می‌ نمایند. و هیچ‌چیز به‌اندازه‌ی یک ویدئو، نمی تواند کاربران را برای مدت بیشتری در صفحه ی وب‌سایت  شما نگه ‌دارد. همچنین نباید یوتیوب را به‌عنوان دومین موتور جستجوی بزرگ بعد از گوگل، فراموش کنیم. اگر ویدئوهای بازاریابی خود را علاوه‌بر وب‌سایتتان، در یوتیوب هم آپلود کنید، شانستان بریا دیده شدن توسط موتورهای جست‌وجو دیده زیاد تر می شود. همچنین اگر ویدئو خود را در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر کنید، شانس خود برای دیده شدن را باز هم بالاتر برده اید.

۳- بهبود اعتمادسازی و اعتبار برند

داشتن ویدئو راهی فوق العاده برای ساختن «شخصیت برند» است و به شما این امکان را می‌دهد تا با بینندگان ارتباط خوبی برقرار کرده و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. ۹۰ درصد از کاربران معتقدند که ویدئوهای محصول، در فرایند‌ تصمیم‌گیری آن‌ها برای انتخاب آن مفید واقع می‌شوند.

۴- ویدئو احتمال اشتراک‌گذاری محتوا را زیاد می کند

باید این واقعیت را بپذیریم که در عصر ویدیوهای ویروسی زندگی می‌کنیم. ۹۲ در صد از مخاطبان ویدئوهای موبایلی، فیلم‌هایی را که می‌بینند، با دیگران به اشتراک می‌گذارند. این یعنی شما فرصت بسیار خوبی در اختیاردارید تا با ویدئوهای جالب و سرگرم‌کننده ی خود، همه‌چیز را در مورد شرکتتان به نمایش بگذارید.

۵- ویدئو ROI بالایی دارد

۸۳ درصد کسب‌وکارها معتقدند که ویدئو، نرخ بازگشت سرمایه‌ی فوق‌العاده‌ای دارد. هرچند ویدئو ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه تولید محتوا نیست، ولی در طول زمان ارزش و بازدهی عالی خود را به شما نشان می‌دهد. از طرف دیگر، ابزارهای آنلاین ویرایش ویدئو، دائماً در حال گسترش و بهبود عملکرد خود هستند و استفاده از آن‌ها هرروز مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود. شما در حال حاضر حتی می توانید با گوشی تلفن هوشمند خود ویدئوهای زیبایی بسازید!

مزایای ویدئو مارکتینگ
مزایای ویدئو مارکتینگ

انواع بازاریابی ویدیویی

قبل از آنکه بخواهید فیلم‌برداری را شروع کنید، باید نوع ویدیوی مدنظر خود را مشخص کنید. فهرست زیر در به شما کمک می‌کند تا انتخاب مناسبی در مورد نوع ویدئو داشته باشید:

۱- دمو

ویدئوهای دمو (Demo Videos) نشان می‌دهند که محصول شما چگونه کار می‌کند. در یک ویدئو دمو، بینندگان را در یک تور نرم‌افزاری همراهی می‌کنید و نحوه‌ی استفاده از محصول را به آنها توضیح می‌دهید.

۲- ویدئوهای برند

ویدئوهای برند معمولاً برای جزئی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگ‌تر ساخته می‌شوند و مأموریت یا محصولات و خدمات سطح بالای شرکت را به نمایش می گذارند. هدف از ویدئوهای برند، ایجاد آگاهی در مورد شرکت و جذب مخاطبان هدف است.

۳- فیلم رویدادها

اگر کسب‌وکار شما میزبان یک کنفرانس، میزگرد، حامی مالی یا هر نوع رویداد دیگری است، می‌توانید مصاحبه‌های جالبی ترتیب دهید و از آن‌ها، یا از سخنرانی‌های انجام شده تصویربرداری کنید.

مزایای ویدئو مارکتینگ
مزایای ویدئو مارکتینگ

۴- مصاحبه با کارشناس

مصاحبه با کارشناس داخلی یا رهبر فکری شرکت، یک‌ راه بسیار خوب برای جلب اعتماد و نشان دادن اعتبار برند به مخاطبان هدف است. اینفلوئنسرهای حیطه ی کاری خود را شناسایی کنید و صرف‌نظر از اینکه دیدگاه شما را به اشتراک می‌گذارند یا خیر، نظرات و مباحثات آن‌ها را به مخاطبانتان نشان دهید.

۵- ویدئوهای آموزشی

ویدئوهای آموزشی می‌توانند نکات جدیدی به مخاطبان شما یاد بدهند، یا برای دادن اطلاعات بیشتر در مورد کسب‌وکار شما ساخته شوند. علاوه بر آن تیم‌های فروش و خدمات هم در زمان کار با مشتریان، از این فیلم‌ها استفاده می نمایند. بادتان باشد که ویدئوهایی که نحوه‌ی انجام کاری را توضیح می‌دهند، به خوبی نام برند را در صنعت مربوطه ماندگار می‌کنند.

۶- ویدئوهای توضیحی

هدف این ویدیوها آن است که به مخاطبان نشان دهند چرا به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از ویدئوهای توضیحی، روی یک سفر تخیلی پرسونای خریدار متمرکز می شوند که در پی یافتن راه‌حلی برای یک مشکل است. و این شخص با خرید محصولات یا خدمات شرکت، مسئله ی پیش آمده را برطرف می‌کند.

مزایای ویدئو مارکتینگ
مزایای ویدئو مارکتینگ

۷- ویدئوهای لایو

ویدیوهای زنده یا لایو، پشت‌صحنه و چشم‌انداز خاص شرکت را به مخاطبان نشان می‌دهند. ویدئوهای لایو، نرخ و مدت تعاملات را به‌شدت افزایش می‌دهند. مدت‌زمانی‌که کاربران برای تماشای ویدیوهای لایو صرف می‌کنند، تقریبا ۸ برابر ویدئوهای عادی است.

۸- پیام‌های شخصی

ویدئو می‌تواند راه بسیار خلاقانه‌ای برای ادامه‌ی مکالمه یا پاسخ دادن به افراد (ازطریق ایمیل یا سایر کانال‌ها) باشد. شما می‌توانید با استفاده از کمک نرم‌افزارها یا ابزارهای آنلاین، توصیه‌های شخصی‌سازی‌شده را در قالب یک ویدئو آماده کنید. این ویدئو‌ها تجربه‌ای دلپذیر و منحصربه‌فرد به مخاطبان شما ارائه می‌دهند و آن‌ها را به خرید کردن از برند شما راهنمایی می نمایند.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • موسی نهاوندی ژانویه 26, 2023 :: 1:15 ق.ظ
  0 0

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • میلاد روحانی ژانویه 27, 2023 :: 10:35 ق.ظ
  0 0

  خیلی عالی بود

 • مهدی احمدیان ژانویه 28, 2023 :: 4:50 ب.ظ
  0 0

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 • عزیز مدنی ژانویه 30, 2023 :: 8:25 ق.ظ
  0 0

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 • حمید کاظمی فوریه 1, 2023 :: 9:35 ب.ظ
  0 0

  چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

 • محمدجواد آقایی فوریه 3, 2023 :: 12:40 ب.ظ
  0 0

  مطلب به درد بخوری بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *