ثبت نام

Url مناسب سئو چه ویژگی‌هایی دارد؟

Url مناسب سئو

انتخاب Url مناسب سئو موضوعی بسیار بحث‌برانگیز است. Url مناسب سئو چه ویژگی‌های دارد؟ این Url باید بلند باشد یا کوتاه؟ آیا Url باید حاوی کلمه کلیدی باشد؟

در این مقاله از tabliqyar.com قصد داریم در خصوص Url های مناسب سئو بحث کنیم. در ابتدا، لازم است به شما بگویم Url هر وب‌سایت با وب‌سایت دیگر تفاوت دارد. در این مقاله، در مورد این تفاوت‌ها نیز کمی با شما بحث خواهم کرد.

قوانین اساسی برای انتخاب Url مناسب سئو

مهم نیست چه وب‌سایتی دارید، چند قانون اساسی وجود دارد که در مورد همه وب‌سایت‌ها صدق می‌کند.

۱٫مهم‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید این است که Url شما باید متمرکزشده باشد. در Url های خود از حروف اضافه‌ای مانند “یک”، “از”، “و” و غیره استفاده نکنید. در ۹۹% از موارد، این کلمات هیچ ارزشی برای Url شما ندارند. در صورت امکان، بهتر است Url های شما شامل فعل نیز نباشد. بهتر است از فعل‌هایی مانند “هستند”، “دارند” و غیره استفاده نکنید.

۲٫طول Url فاکتور چندان مهمی نیست؛ اما بهتر است Url هایتان را تا حد امکان کوتاه انتخاب کنید. این درست نیست که بگوییم گوگل Url های طولانی را دوست ندارد، اما مسلماً روی Url های کوتاه‌تر بیشتر تمرکز می‌کند. به خاطر داشته باشید اگر در سایت خود از بردکرامب (BreadCrumb) استفاده می‌کنید، در SERPs بعد از Url اصلی ظاهر می‌شود.

۳٫طول Url از یک نظر خیلی مهم نیست: گوگل آنچه را که فکر می‌کند برای کاربر مهم است نمایش می‌دهد.

۴٫از آندرلاین (underscores) استفاده نکنید؛ زیرا در آدرس صفحه تأثیری ندارد و کلمات را چسبیده به هم نشان می‌دهد؛ بنابراین گوگل نمی‌تواند آن را شناسایی کند. بهتر است از dash استفاده کنید.

Url مناسب سئو

انتخاب  Url مناسب سئو، بسته به نوع وب‌سایت متفاوت است. نوع سایت خود را انتخاب کنید تا اطلاعاتی را که لازم است اعمال نمایید.

وب‌سایت‌های شرکتی

فروشگاه‌های آنلاین

وبلاگ‌ها یا سایت‌های خبری

Url مناسب سئو برای وب‌سایت شرکت

اگر وب‌سایت شما اطلاعاتی در مورد شرکت یا خدمات شرکت ارائه می‌دهد، بدون توجه به تعداد صفحاتی که دارید، در صورت امکان بهتر است کوتاه‌ترین Url را انتخاب کنید.

http://example.com/contact/
http://example.com/about-us/

Url مناسب سئو برای فروشگاه آنلاین

اگر وب‌سایت شما یک فروشگاه آنلاین است، دو راه پیش رو دارید:

http://example.com/product-name/
http://example.com/category-name/product-name/

برخی از سیستم‌های مدیریت محتوا (مانند مجنتو) هر دو را ایجاد می‌کنند. در این حالت، از rel=canonical استفاده کنید تا به گوگل بفهمانید می‌خواهید یکی از آن‌ها در گوگل ظاهر شود.

Url مناسب سئو برای وبلاگ‌ها یا سایت‌های خبری

اگر وب‌سایت شما یک وبلاگ یا وب‌سایت خبری است، روش‌های زیادی برای ایجاد Url وجود دارد. روش‌هایی از قبیل:

http://example.com/post-title/

اگر سایت شما به‌طورکلی یک انسجام قوی داشته باشد، می‌توانید برای ایجاد Url مناسب، به‌عنوان پست اکتفا کنید. انسجام، موضوع اصلی وب‌سایت شما را به گوگل نشان می‌دهد، بنابراین لازم نیست آن را در Url اضافه کنید.

http://example.com/category-name/post-title/

درصورتی‌که وب‌سایت شما یک وب‌سایت خبری است و شما در مورد موضوعات مختلف نوشته‌اید، اضافه کردن موضوع (به‌عنوان‌مثال یک نام دسته)، کاربر روشن خواهد کرد که صفحه شما دقیقاً در مورد چه چیزی است. این مورد کمی مشابه انتخاب Url مناسب برای فروشگاه آنلاین است که در بالا شرح داده شد.

http://example.com/mm/dd/yyyy/post-title/

اگر وب‌سایت شما حاوی اخبار روز است و اخبار دارای تاریخ هستند، این تاریخ‌ها را حتماً در Url قید کنید. اگر فردی به دنبال آخرین اخبار در مورد محصولات اپل باشد، وجود تاریخ در Url نشان می‌دهد که آیا این صفحه در مورد امسال است یا خیر. تنها درصورتی‌که وجود تاریخ در کار شما مهم است، آن را در Url قید کنید.

نتیجه‌گیری

هیچ روشی برای ایجاد بهترین Url از نظر سئو وجود ندارد. این موضوع به نوع وب‌سایتی که دارید بستگی دارد. بخصوص اینکه در مورد وبلاگ‌ها یا سایت‌های خبری گزینه‌های متعددی پیش روی شماست. مهم‌ترین موضوع این است که آدرس‌های اینترنتی شما باید متمرکزشده باشند. علاوه بر این، لازم است مطمئن شوید که Url شما حاوی تمام اطلاعات مهم در مورد صفحه موردنظر باشد.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *