ثبت نام

نکات طلایی بازاریابی از زبان پدر تبلیغات دنیا

نکات طلایی بازاریابی (۵)

نکات طلایی بازاریابی از زبان پدر تبلیغات دنیا

نظریه بازاریابی از ۱۰ سال پیش توسط فردی به نام دیوید آگلیوی تغییر کرد. این فرد را پدر تبلیغات دنیا می دانند. با اینکه حدود ۱۵ سال است که از زمان مرگ این فرد می گذرد باز هم ایده های این فرد قابل استفاده می باشد. هنوز هم بسیاری از ایده های دیوید آگلیوی برای بازار یابی استفاده می شود. ایده های این فرد در سال ۱۹۴۸ ساخته شد که بسیار هم سودمند بودند و امروز هم تقریبا به اندازه گذشته این ایده ها سودمند هستند.

نکات طلایی بازاریابی (۴)

یعنی تقریبا ایده های خلاقانه یک فرد در این زمینه های تبلیغات و بازاریابی بسیار نوین است که می تواند در طول زمان هم از آن ها استفاده شود و از دل این ایده ها ایده های نوین دیگری را استخراج کرد. سبک وسیاق این فرد به ((مد من )) معروف است . این سبک تا کنون پر طرفدار ترین سبک تبلیغاتی بوده است. اما این سبک ها شامل مقداری بار مالی می شوند به همین عنوان امروزه بسیاری از شرکت ها توصیه های او را چندان جدی نمی گیرند.

در ادامه این مقاله به چند توصیه این مرد بزرگ تبلیغات اشاره می کنیم که از پر طرفدارترین توصیه های تبلیغاتی بوده است.

مشتری کودن نیست، با او مثل همسرتان برخورد کنید

یکی از زمینه های که باید در زمان تبلیغات به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که مشتری کودن نیست پس در تبلیغات و بازاریابی خود دقت کنید و به دنبال تقلب نباشید. با ایده های مشتری پسند جلو نروید و پس از مدتی مشخص شود که شما هرگز درمورد این ایده ها سخن درستی نگفته اید در نتیجه پس از مدتی مشتری از ایده های شما نا امید می شود و احساس می کند که در کار شما ریا و دورویی بیشتر دیده می شود.

امروزه مثل گذشته نیست که بسیاری از مشتری ها متوجه تقلب نشوند و لوازم ارتباطی زیادی نباشد. این افراد اغلب هر روز باهوش تر می شوند.با وجود اینترنت و وسایل ارتباطی نوین هر روزه تبلیغات زمینه های جدید تری به خود می گیرند و افراد بیشتری را به سمت خود جذب می کنند.

 به این مسئله توجه کنید که همانطور که همسر شما به زودی متوجه می شود که شما تقلب می کنید مشتری ها هم به همین شکل هستند و به زودی متوجه می شوند پس با مشتری خود مثل همسرتان برخورد کنید و به دنبال تقلب در کار تبلیغات و بازار یابی نباشید.

نکات طلایی بازاریابی (۶)

 

هر چقدر تبلیغات اطلاعات مفیدتری داشته باشد قانع کننده تر است

به این مطلب فکر کنید که تنها به دنبال راه کار برای جلب مشتری نباشید بلکه سعی کنید با اطلاعات مفید و علمی به دنبال قانع کدن مشتری ها باشید. هر چقدر اطلاعتی که به مشتری ها می دهید. علمی تر باشد برای آنها قانع کننده تر است. بلاگ ها و شبکه های مجازی امروزه اطلاعت زیادی را به مشتری ها در مورد زمینه های مختلف می دهد. می توانید برای پیش زمینه تبلیغات خود از این وبلاگ ها یا سایت ها استفاده کنید. در هر صورت سعی کنید که قبل از شروع یک تبلیغ اطلاعات کافی در زمینه های مختلف را داشته باشید.

عنوان برگ برنده شماست، از عنوان مشتری پسند استفاده کنید

به این موضوع توجه کنید که عنوان برگه برنده ای برای تبلیغات است در نتیجه باید از عنوانی استفاده کنید که مشتری پسند باشد و تنها یک عنوان ساده نباشد. بهترین عنوان ها عناوینی هستند که ذهن مشتری را به سمت جستجوکردن سوق می دهند و در واقع عنوان های نیستند که تمام اطلاعات را یکباره به مشتری ها بدهد. برای این کار هم نیاز دارید که بر روی عنوان مورد نظرچند وقتی فکر کنید تا یک عنوان خوب را کشف کنید.

عنوان های ویژه و سرراست به افزایش فروش شما کمک بسیار زیادی می کند. با اینکه اهمیت عناورین را در روزنامه ها و وبلاگ ها می بینیم گاها فراموش می کنیم که خود ما به آنها توجه کنیم.

بازار یابی سرگرمی نیست بلکه وسیله ای برای انتقال اطلاعات است

به این موضوع توجه کنید که بازاریابی برای شما به عنوان یک سرگرمی تلقی نمی شود و وسیله ای برای سرگرم کردن مشتری ها به کالا و خدمات شما هم نیست بلکه باید شیوه شما به صورتی باشد که وسیله ای برای انتقال اطلاعات تلقی شود. در نتیجه با اطلاعات کافی که شما در اختیار مشتری ها قرار می دهید آنها را جذب می کنید که بیشتر به سمت کالا و خدمات شما بیایند و زمینه های قانع کننده بیشتری را به مشتری های شما می دهد. با توجه به پژوهش های متعددی که انجام شده است نظریه های زیادی عقیده آگیلوی را تایید کرده اند. این عقده به ((کلوپ اصلاح یک دلاری)) معروف است. این یک مثال موفق در زمنه های بازاریابی است و بسیاری از کسب و کار ها هم بر این اصطلاح استوار شده اند. با صرف چند دلار یک اصطلاح به صورت عالی داشته باشد. تبلیغات بازرگانی زمینه های فوق العاده ای دارند.

نکات طلایی بازاریابی (۱)

 یک تبلیغات فوق العاده می تواند به راحتی زمینه های کسب وکار موفق تری را برای شما ایجاد کند. بعضی از برند های هزینه های هنگفتی را برای تبلیغات انجام می دهند در حالی که هیچ گاه بر روی عملکرد اصلی یعنی سود آوری به وسیله تبلیغات تمرکز ندارند و در این کار خلاقیت به خرج نمی دهند. آنها فکر می کنند که با صرفا تبلیغات می توانند بازار را قبضه کنند در حالی که اصلا اینگونه نیست. در طول چند سال این اصطلاح آگیلوی ارزش ۱۲۰ میلیون دلاری پیدا کرد. این فرد می گوید: آنچه که می گویند از اینکه چگونه می گویند مهم تر است.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *