ثبت نام

چگونگی طراحی لوگو قسمت اول

logo-desing-tabliqyar (1)

آموزش چگونگی طراحی لوگو

چگونه یک لوگو را در ۵ مرحله طراحی کنیم؟

موارد زیر را مطالعه و بررسی کنید:

 1. درک کنید که چرا به یک لوگو نیاز دارید
 2. پیش از شروع طراحی لوگو برنامه ‌ریزی کنید
 3. هویت برند خود را مشخص کنید
 4. الهام بخشی خود را پیدا کنید
 5. فضای رقابتی را بررسی کنید
 6. لوگورا طراحی کنید
 7. سبک طراحی خود را انتخاب کنید
 8. نوع درست لوگو را پیدا کنید
 9. توجه به رنگ
 10. تایپوگرافی صحیح را انتخاب کنید
 11. گشت و گذار در فرآیند طراحی
 12. با طراح خود ارتباط برقرار کنید
 13. گزینه‌ های لوگوی خود را ارزیابی کنید
 14. از لوگو استفاده کنید

چرا به یک لوگو نیاز دارید؟ و چرا باید ایده ال باشد؟

شما سعی دارید مشتریان درست را جذب کنید و آن ‌ها را به خاطر عشق به برند خود دنبال رو قرار دهید، پس لوگوی خود را تصویر ایده آل برای تجارت قرار دهید، این چیزی است که مردم را وادار می کند تا علاقه مند شوند و سعی کنند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند.

لوگو تاثیر بزرگی بر روی اولین تاثیری که کسب ‌و کار شما دارد خواهد داشت: لوگو به مشتریان شما اطلاعات درباره برندتان می ‌دهد و به آن‌ ها اجازه می ‌دهد بدانند که آیا این شرکت برای خرید آن ‌ها مناسب است یا نه.

چون لوگو بخش مهمی از نام تجاری شما است، باید مطمئن شوید که طراحی لوگو به خوبی انجام شده ‌است؛ مشتریان شما به وبسایت تان، بسته‌ بندی تان و بیزینس کارتتان نگاه می کنند، یک طراحی لوگوی بزرگ و حرفه ‌ای نه تنها قدرت برقراری ارتباط با مشتریان شما را دارد، این کار تاثیر خوبی بر روی فضای رقابتی شما نیز خواهد داشت.

چگونگی طراحی لوگو قسمت اول

پیش از شروع طراحی لوگو برنامه ‌ریزی کنید

شخصیت برند خود را مشخص کنید

شما می ‌خواهید لوگو با شخصیت برند شما ارتباط برقرار کند و برای انجام این کار، ابتدا باید بدانید شخصیت اصلی برند شما چیست، زمانی که یک ایده روشن از آنچه که شما را منحصر به فرد می ‌کند و موضوع برندتان داشته باشید، برای شما آسان ‌تر خواهد بود که انتخاب ‌های طراحی را تکمیل کرده و تصویر را کامل کنید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که می‌توانید از خودتان بپرسید تا به هویت برند خود برسید:

 1. چرا ما این تجارت را شروع کردیم؟
 2. باورها و ارزش‌ هایی که برای ما به عنوان یک شرکت مهم هستند چیست؟
 3. آیا ما از دیگران بهتر عمل می‌کنیم؟
 4. چه چیزی ما را خاص می ‌سازد؟
 5. اگر ما بتوانیم برند خود را در سه کلمه توصیف کنیم، آن‌ کلمات چه خواهند بود؟

پیدا کردن الهام

سخت ‌ترین بخش فرآیند طراحی لوگو می ‌تواند جستجو برای الهام بخشی باشد، خوشبختانه ما چند نکته برای شما داریم که این کار را واقعا آسان می‌ کند.

شاید شما یک فرد مفهومی هستید و دوست دارید با جمع ‌آوری نظرات شفاهی شروع کنید، یک جلسه طوفان فکری مناسب می‌ تواند دقیقا همان چیزی باشد که برای رسیدن به آن نیاز دارید و احساس می‌ کنید که سعی دارید به آن دست یابید، در اینجا سه مرحله وجود دارد که به شما در جلب ایده‌ های خلاقانه کمک می ‌کند:

 1. از قوانین طوفان فکری پیروی کنید: ایده پردازی برای استخراج همه ایده ‌ها از ذهن، (حتی آن‌ هایی که واقعا بد هستند) و نوشتن آن ‌ها است، حتی یک ایده وحشتناک می‌ تواند جرقه ای ذهنی برای راه حل هوشمندانه ایجاد کند.
 2. به مخاطبین خود فکر کنید: لیستی از کلماتی را تهیه کنید که برند شما را توصیف می‌ کنند و چگونه می ‌خواهید آن را درک کنند، مانند یک فرد در جمعیت شناختی مورد نظر خود فکر کنید و همیشه به یاد داشته باشید که چه چیزی برای آن‌ ها مهم است.
 3. همه افراد درگیر را پیدا کنید: یک طوفان فکری یک فرد خوب است، اما تنها تنوع باعث می‌شود که جادو اتفاق بیفتد، افرادی را از هر بخش یا حتی دوستان و شرکای تجاری وارد میدان کنید، هر چه چشم اندازهای بیشتری داشته باشیم، می توانیم به زودتر الهام بخشی مناسب را دریافت کنیم.

چگونگی طراحی لوگو قسمت اول

وقتی بحث درباره لوگو شروع می ‌شود، از فکر کردن به خارج از چارچوب و کمی متفاوت بودن نترسید، ببینید چگونه لوگوها با ترکیب جذاب و شیرین ایده ها که لزوما آن را با کسب و کار پیوند می دهد ایجاد می گردند.

 فضای رقابتی را بررسی کنید

بهترین مکان برای دست یافتن به ایده‌ها رقیب تان است، بررسی کنید که چه چیزی در حال حاضر وجود دارد، چه کاری برای مخاطبین شما خوب عمل می‌کند و از چه چیزی باید اجتناب کنید، در حالی که به آرامی به سایر کسب و کارهای دیگر فکر می ‌کنید، به این فکر کنید که چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند و چگونه می ‌توانید بر این تفاوت ‌ها در طراحی لوگو تاکید کنید.

حتما خودتان را از رقیب خود متمایز کنید، اگر همه کسب و کارهای دیگر در صنعت شما به حالت تک ‌رنگ در لوگوی خود پیش می روند، شاید شما باید کمی رنگ بیشتر در نظر بگیرید تا برجسته شوید، اگر لوگوی دیگر رقبا از نوع سنتی باشد، شاید یک لوگوی جالب و مدرن توجه ها را به خود جلب کند.

طراحی لوگو

حالا که ایده روشنی از برند خود دارید و احساس خوبی دارید، زمان آن رسیده که مفهوم آن را به طراحی تبدیل کنید، المان‌های مختلفی وجود دارند که در اینجا نمایش داده می ‌شوند، از رنگ ‌ها، شکل‌ ها و گرافیک تا تایپوگرافی، در هر یک از مولفه‌ ها دقت کنید تا نتیجه مثبتی را دریافت کنید.

چگونگی طراحی لوگو قسمت اول

سبک طراحی خود را انتخاب کنید

زمانی که به لوگو فکر می ‌کنید، اولین کاری که شما می ‌خواهید انجام دهید این است که یک طراحی زیبا و مناسب برای برند خود انتخاب کنید، هیچ سبکی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد، تنها چیزی خوب است همانی است که برای برند شما بهتر است.

 • کلاسیک
 • مدرن و مینیمالیستی
 • سرگرم کننده و دمدمی
 • دست ساز

نوع درست لوگو را پیدا کنید

علاوه بر سبک کلی، می توانید از سبک های بالا برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید، شما باید طراحی را انتخاب کنید که با نوع کسب و کار شما مناسب باشد، مثلا لوگویی که برای یک رستوران طراحی می شود با لوگوی جواهر فروشی کاملا متفاوت است. هم چنین می توانید از تلفیق چندین طراحی لوگویی منحصر بفرد ایجاد کنید.

هدایت فرآیند طراحی لوگو

حالا که تمام نقاط سبک لازم را در نظر گرفته ‌اید، آماده اید که شروع به طراحی کنید، راه ‌های زیادی برای دریافت لوگو وجود دارد، بنابراین باید توجه داشته باشید که کدام یک برای شما مناسب‌ تر است، آژانس طراحی گرافیک، سپردن طراحی لوگو به صورت پروژه ای به دست یک گرافیست حرفه ای، معمولا قیمت ها و کیفیت های مختلفی وجود دارند و هر گزینه ای مزایا و معایب خود را دارد، با توجه به نیازهای خودتان می توانید بهترین روش را اتخاذ کنید.

از لوگو استفاده کنید

لوگوی شما آماده است قدم بعدی چیست؟ حالا می توانید در تمامی ابزارهای بازاریابی از آن استفاده کنید، بر روی کارت ویزیت خود آن را ثبت کنید، در نقطه ایدر دیدرس در کاتالوگ ها و بروشورهایتان آن را نمایش دهید، هم چنین از لوگو در بازاریابی آنلاین بهره بگیرید، تصویر لوگو بر روی پروفایل اکانت های شبکه های اجتماعی، ثبت آن در وبسایت و … نیز الزامی می باشد.

نتیجه گیری:

زمانی که لوگوی خود را دارید، یک پایه ایده ‌آل برای تمام موارد نیازهای کسب ‌و کار خود ایجاد کرده ‌اید، چه بیزینس، طراحی بسته ‌بندی و یا طراحی وب؛ با تنظیم سبک، پالت رنگ، فونت و ظاهر کلی احساس می کنید که لوگوی شما نقطه شروع برای برند گذاری است و طراح شما قادر خواهد بود یک ظاهر یکپارچه برای شما ایجاد کند و کسب ‌و کار شما آماده است که دنیای جدیدی را به دنیا نشان دهد.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *