ثبت نام

چگونه لوگو را طراحی کنیم؟

tabliqyar-1766

چگونه لوگو را طراحی کنیم؟

طراحی لوگو یک لوگوی عالی چیزی بیش از تصاویر و کلمات است، یک لوگوی خوب داستانی درباره شرکت شما تعریف می ‌کند – شما که هستید، چه کار می‌ کنید و چه چیزی را ارائه می دهید، این سوالاتی است که از یک قطعه هنری بپرسم،خوشبختانه شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید، مراحل زیر شما را با طریقه فرآیند طراحی یک لوگو که شما را در بازار به موفقیت می رساند، راهنمایی می کند.

  1. ایده پردازی در طراحی لوگو

عملکرد اولیه را مشخص کنید، لوگو، نشان تجاری شما را از طریق استفاده از شکل، فونت ها، رنگ و تصویر نشان می ‌دهد، روشن کردن اینکه چرا به یک لوگو نیاز دارید می‌ تواند طراحی شما را هدایت کند.

تحسین را افزایش دهید؛ آیا شرکت شما در یک زمین با تعداد زیادی بازیکن دیگر رقابت می‌کنید؟ داشتن یک لوگوی قوی می ‌تواند به مشتریان کمک کند به راحتی برند شما را در بین رقبا بشناسند.

یادآوری ایجاد کنید؛ مصرف کنندگان با با دیدن لوگو راحت ‌تر از نام تجاری می‌ توانند، محصولات و خدمات شما را به یاد بیاورند، در طول زمان، مشتری ها به واسطه ارتباط با لوگوی شما به سراغتان می آیند.

چگونه طراحی لوگو کنیم؟

ایجاد اعتماد؛ بخشی از ایجاد و نگهداری مشتری براساس تمایل آن‌ ها به اعتماد به شما است، یک لوگو که صداقت شما را منتقل می ‌کند می ‌تواند به راحتی به مشتریان کمک کند.

بهبود تعریف؛ اگر مشتریان در حال حاضر تاثیر خوبی از کسب ‌و کار شما دارند، می ‌توانید با ایجاد یک لوگو با ظاهر خوب که به هوشمندی و یا سادگی موثر آن توجه می ‌شود، به بهبود تعریف خود بپردازید.

  1. در طراحی لوگو درباره بازار هدف خود فکر کنید

مهم است که مشخص کنید مشتری چه کسی است و به وسیله آن ظاهر لوگوتان را سفارشی ‌کنید تا به کسانی که از خدمات شما استفاده می‌ کنند، جلب توجه کند .

یک لوگو برای یک مغازه گل‌ فروشی می ‌تواند یک فونت خیالی و یک طرح رنگ روشن را در خود بگنجاند؛ این کار برای یک گاراژ تعمیر خودرو مناسب نیست.

یک نماد برای یک شرکت قانونی که خدمات حقوقی را ارائه می دهد باید انسجام داشته باشد و با استحکام ارتباط برقرار کند؛ نه لزوما نگاهی که به خوبی برای شرکت تولید کننده کار می‌کند.

  1. تصمیم بگیرید که آیا نام شرکت را در طراحی لوگو وارد کنید یا نه.

 البته، شما می‌ خواهید برای کسب و کارتان به رسمیت شناخته شوید، اما ثبت نام شرکت در طراحی لوگو ممکن است همیشه یک ایده خوب نباشد.

اگر این نام به طور منطقی متمایز است اما هنوز یک کلمه خانگی نیست و یا اگر سرمایه بازاریابی شما محدود است و هدف شما ایجاد شناخت نام است، این نام را ذکر کنید.

چگونه طراحی لوگو کنیم؟

اگر بیش از حد عمومی است نام را ذکر نکنید، اگر خیلی طولانی است، خوب ترجمه نمی ‌شود،  اگر این یک بررسی باشد و یا فاقد شخصیت باشد، اگر می‌خواهید لوگو را روی یک محصول قرار دهید، مانند یک کیف دستی.

به تمام راه ‌هایی که برای استفاده از لوگو برنامه‌ریزی می ‌کنید، فکر کنید، تصویر کوچک‌ ترین اندازه ‌ای که ممکن است نیاز باشد را تصور کنید؛ اگر نام شرکت زمانی قابل خواندن نباشد که لوگو اندازه کوچکی دارد، بهتر است آن را از طراحی خارج کنید.

  1. الگوی رنگ کمپانی را در طراحی لوگو دنبال کنید

اگر شرکت شما قبلا استفاده از رنگ ‌های خاص را در بیلبوردها، تبلیغات و مواد دیگر ایجاد کرده ‌است، مهم است که آن رنگ ‌ها در لوگو منعکس شوند.

استفاده سازگار از رنگ‌ ها، آشنایی را ایجاد می ‌کند، شما می ‌خواهید که مشتریان بتوانند لوگویتان را با شرکت پیوند دهند.

اگر شرکت شما خودش را با رنگ ‌های خاص تبلیغ می کند، مردم یک ارتباط ناخودآگاه با این رنگ ‌ها ایجاد خواهند کرد، برای مثال، طرح رنگ  wikiHow’s سبز است.

اگر هنوز یک طرح رنگ مشخص برای کسب‌ و کار خود ندارید، برخی تحقیقات در مورد روان ‌شناسی رنگ ‌ها انجام دهید تا بتوانید به طور مناسب رنگی را انتخاب کنید، برای مثال قرمز دلالت بر قدرت، اشتیاق، انرژی و اعتماد دارد اما می ‌تواند خطر را نیز نشان دهد.

نارنجی: نارنجی بسیار کمتر از قرمز استفاده می شود؛ این یک رنگ پر جنب و جوش، روح بخش و سرزنده و فان است.
زرد: اگر شما می خواهید در دسترس و دوستانه و شاد به نظر برسید.

سبز: سبز بسیار متنوع است و می تواند برای هر نام تجاری واقعا کار کند مخصوصا برای افرادی که می خواهند اتصال به طبیعت را نمایش دهند.

آبی: آبی یک انتخاب بسیار کلاسیک و رایج است و نماد اعتماد و بلوغ است.
بنفش: بنفش می تواند بلیط شما برای لوکس بودن باشد، بنفش می تواند مرموز، عجیب و غریب یا زنانه باشد.

صورتی: اگر شرکت شما محصولات و خدماتی را برای دختران ارائه می دهد، هیچ چیز بهتر از صورتی کار نمی کند، صورتی می تواند لوگوی شما را جوان و زنانه نشان دهد.

قهوه ای: ممکن است در ابتدا انتخاب این رنگ عجیب و غریب باشد، اما برای لوگو های ناهموار و مردانه بسیار مناسب است، این می تواند نام تجاریتان را به صورت دست ساز، منحصر به فرد و سالم نگاه دارد.

سیاه: اگر شما به دنبال یک نگاه براق، مدرن و لوکس، هستید انتخاب سیاه و سفید یک انتخاب عالی است، اگر می خواهید لوگوی خود را ساده نگه دارید، لوگوی سیاه و سفید مینیمال بسیار عالی عمل می کند.

سفید: شما می خواهید لوگویتان تمیز، مدرن، جوان و اقتصادی به نظر برسد، از رنگ سفید با ترکیب رنگ های دیگر به صورت هوشمندانه بهره بگیرید.

خاکستری: خاکستری رنگ نهایی است اگر شما می خواهید بالغ، کلاسیک و جدی به نظر برسید.

چگونه طراحی لوگو کنیم؟

۵. از دیگران الهام بگیرید اما از لوگوهای های موفق کپی نکنید

در حالی که ممکن است برای ایجاد لوگویی که شبیه به لوگوی شرکت مورد علاقه شما باشد وسوسه شوید، به یاد داشته باشید که این کار یک پیغام ناخواسته به مخاطبین شما ارسال خواهد کرد – که شما تنبل و ناامید کننده هستید.

 به لوگو های دیگر رقبا نگاه کنید،  از خود بپرسید چرا برخی از آنها را دوست دارید و از برخی دیگر از آن ‌ها خوشتان نمی‌ آید؟

مراقب باشید با نگاه کردن به مثال‌ های خیلی زیاد دچار سر در گمی نشوید – ۱۰ یا ۱۲ نمونه کافی است تا به شما ایده کاری که باید انجام دهید و یا از آن اجتناب کنید را بدهد.

یک لوگوی موفقیت ‌آمیز باید ساده، به یاد ماندنی، ماندگار و مناسب باشد، این اهداف را به عنوان اهداف خود در نظر بگیرید.

اگر برای ایده‌ ها تلاش می ‌کنید، سعی کنید از کلمات کلیدی مختلف برای انجام جستجوهای آنلاین استفاده کنید و یا از یک فرهنگ لغات برای انتقال تفکر خود در برخی از جهات جدید استفاده کنید.

بسیار خوب؛ طرح کلی را شرح دهد و با آن ‌ها بازی کنید، کلمات کلیدی را در فونت ‌های مختلف بنویسید، ببینید که آیا یک ایده بصری در ذهنتان جرقه می‌ زند یا نه.

آن را ساده نگه دارید؛ طراحی یک نشانه از تمرین در خودداری است، در حالی که ممکن است سعی کنید تعداد زیادی از پیام ‌ها را با طراحی خود منتقل کنید، سعی کنید آن را ساده نگه دارید و موفقیت لوگو را خراب کنید.

از تعداد زیاد رنگ‌ ها، فونت ‌های متعدد و تصاویر لایه ‌ای اجتناب کنید، یک لوگوی گیج‌ کننده و درهم ریختخ وشلوغ یک پیام روشن را منتقل نخواهد کرد.

اگر عناصر بصری زیادی در لوگو وجود داشته باشد، برای مشتری فرآیند دشوار خواهد بود، آن‌ ها نمی ‌دانند به کجا نگاه کنند و طرح چه معنایی دارد.

چگونه طراحی لوگو کنیم؟

به طور عملی، یک لوگوی ساده برای تولید آسان ‌تر و ارزان ‌تر است، از آنجا که لوگوی شما ممکن است در انواع مختلفی از اقلام مورد نظر ظاهر شود (محصولات تبلیغاتی، کاتالوگ ها، کیسه های خرید از نمایندگی ها و…)  بنابراین سادگی می‌تواند در هزینه های شما در طولانی ‌مدت صرفه‌ جویی کند.

نتیجه گیری:

ایده ها را بررسی کنید، لوگویی را که مناسب با تجارتتان است را طراحی کنید، از رنگ مناسب با کسب و کار استفاده کنید، سادگی را نیز در نظر بگیرید اگر قرار است استفاده بیشماری از لوگو در طرح های بازاریابی داشته باشید زیرا این روش مقرون به صرفه خواهد بود.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *