ثبت نام

لایو اکشن چیست ؟

لایو اکشن

لایو اکشن چیست

در عصر کنونی که به روزگار سرعت و تکنولوژی مشهور شده است ، هر روزه  شاهد پدید آمدن انواع و اقسام تکنیک های تولید فیلم و تصاویر متحرک می باشیم که جهت ساختن نوع خاصی از فیلم ها به کار می آید. یکی از تازه ترین شکل های تولید محتوا به شکل  فیلم، لایو اکشن است . در این مطلب تصمیم  داریم تکنیک لایو اکشن و کاربرد های آن را به شکل مختصر بررسی کنیم.با ما همراه باشید

لایو اکشن
لایو اکشن

فیلم، سرگرم کننده ترین اختراع بشر!

تلوزیون، سریال، سینما و به شکل کلی فیلم از هرنوع آن ، از نخستین روزهای پدید آمدنشان به یکی از جذاب ترین ساخته های دست بشر تبدیل شده اند . از هنگام اولین فیلم های ساخته شده که صامت، سیاه و سفید و خیلی کوتاه و البته غیرداستانی بودند تا به کنون که صنعت فیلم سازی پیشرفت های بسیار چشم گیری داشته است، طرفداران سینما در کل دنیا بخشی از زمان خود را با آن سپری می کنند . وجود تلویزیون در هر خانه ای، گسترش سینما و فضاهای پخش فیلم در شهرهای مختلف دنیا ، تولید روزانه انواع فیلم ها و تیزرها و … همه و همه شاهدی است بر علاقه ی بیش از حد انسان به این اختراع فوق العاده!!

صنعت سینما و فیلم سازی به تدریج بیشتر و بیشتر در زندگی روتین انسان ها نفوذ کرد. به شکلی که در حال حاضر تلویزیون نخستین وسیله سرگرمی و اوقات فراغت انسان به حساب می آید. علاوه بر این ، در حال حاضر از فیلم و فیلم سازی جهت نیل به اهداف گوناگونی مانند ساخت مستند، تبلیغات، محتوای آموزشی و غیره هم استفاده می گردد. در نهایت همه ی این مسائل موجب شد تا فعالیت های زیادی در رابطه با تغییرات و پیشرفت تکنولوژی این حیطه، انجام گیرد . در ادامه به یکی از به روز ترین مباحث تولید تصاویر متحرک خواهیم پرداخت .

 

لایو اکشن چیست؟و چه کاربردی دارد؟

بیشتر مواقع در روند معمول تولید محتوای تصویری، اقدامات زنده (live action) وجود دارد، ولی تعریف تخصصی این اصطلاح غیر رایج است و غالباً با انیمیشن اشتباه گرفته می شود. با این وجود زمانی که تصاویر متحرک به عنوان یک بازی ویدیویی در نظر گرفته می شوند یا هنگامی که کاری با اقتباس از یک کارتون تولید می گردد، تفاوت میان لایو اکشن و انیمیشن مشخص تر و بارز تر می شود .

لایو اکشن به زبان ساده، شکلی از سینماتوگرافی است که به جای به کار گیری انیمیشن و تصاویر متحرک در ساخت فیلم، از بازیگران واقعی استفاده می کند . طبق تعریف دیکشنری کمبریج، در مبحث فیلم و سینما به آن گروه از کارهایی که شامل افراد یا حیوانات واقعی می باشد  و در آن ها خبری از مدل ها و تصاویر نقاشی شده یا کامپیوتری نخواهد بود ، لایو اکشن (live action) گفته می شود. قابل توجه است که به جهت ساخت یک فرم متحرک خاص و ویژه ، می توان live action را با انیمیشن ترکیب کرد.

لایو اکشن چیست؟و چه کاربردی دارد؟
لایو اکشن چیست؟و چه کاربردی دارد؟

کاربرد لایو اکشن

لایو اکشن ها جهت توسعه فیلم ها، بازی های ویدیویی و دیگر رسانه های تصویری استفاده می گردند . از حائز اهمیت ترین موارد کاربرد لایو اکشن می توان به تولید تیزرهای تبلیغاتی اشاره کرد که در حال حاضر یکی از موثرترین شیوه های بازاریابی است . در دنیای کنونی که همه چیز در هر نقطه ای در دسترس می باشد ، سفارش یک تیزر تبلیغاتی کار خیلی ساده و راحتی است که با یک تماس با شرکت های تبلیغاتی، ممکن خواهد بود . اما آن چیزی که یک کار فوق العاده  را از کارهای معمولی متمایز می کند، استفاده از روش های به روز و خلاقانه در تولید تیزر می باشد .

ساخت تیزر تبلیغاتی در فرم live action توسط طراحان حرفه ای به شما در معرفی بهتر و شاخص تر محصولتان  به بازار هدف کمک خواهد کرد. گروه تبلیغاتی ما با اشراف کامل بر کلیه ی جوانب ساخت محتوای تبلیغاتی با بازده بالا، تیزری متناسب با احتیاج  مشتریان طراحی و تولید خواهد کرد .

 در هر پروژه تیم حرفه ای ما ، بعد از مذاکره و مشورت با سفارش دهندگان فیلمنامه ای ویژه و منحصر به فرد و البته  مرتبط با خدمات مورد نظر طراحی خواهند کرد . بعد از مرحله ی سناریو، مراحل ساخت، ضبط و تدوین تیزر لایو اکشن صورت می گیرد . در کلیه ی مراحل تولید تیزر مشتریان عزیز بر شیوه ی انجام کار نظارت داشته و کار ساخت تیزر بر اساس سلیقه ی وی پیش خواهد رفت.جهت ارتباط با ما ، می توانید به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

کاربرد لایو اکشن
کاربرد لایو اکشن

فرق لایو اکشن و انیمیشن در چیست

اساساً توضیح تخصصی فرق لایو اکشن و انیمیشن کار ساده و راحتی نیست. ولی  ما تصمیم داریم در این قسمت فرق میان این دو را به شکل خلاصه شرح دهیم.

در پروسه ی تولید فیلم، هر یک از فرم های لایو اکشن و انیمیشن منافع و معایب منحصر به فرد خود را دارند. در لایو اکشن بر عکس انیمیشن، استفاده از بازیگران و هم چنین ابزار و لوازم جانبی، فیلم را شخصی سازی و تا حد  ممکن نزدیک به واقعیت خواهد کرد . تنها ایراد لایو اکشن بودجه ی لازم  جهت  اجرای آن می باشد . از سوی دیگر، انیمیشن در تحقق ایده های انتزاعی خیلی فوق العاده عمل می کند. چالش برانگیزترین نکته در خصوص انیمیشن، زمان طولانی تولید آن است.

منافع و معایب لایو اکشن چیست

  1. انسان سازی و شخصی می باشد .
  2. لایو اکشن نشان می دهد که اقدامات در عمل چگونه انجام خواهند شد .
  3. تولید لایو اکشن (با وجود محدودیت هایش) با سرعت بیشتری انجام می شود .
  4. تغییر روند ساخت در لایو اکشن دشوار تر است.

منافع و معایب انیمیشن چیست

  1. انیمیشن ساده سازی و تلطیف شده است.
  2. در پیاده سازی ایده های خلاقانه موفق تر است.
  3. عوش کردن روند ساخت در تولید انیمیشن ساده تر است.
  4. پروسه ی ایجاد یک انیمیشن (با انعطاف پذیری بالا) آهسته تر پیش می رود .

در نهایت به منظور جمع بندی این مطلب ، چیزی که واضح است این است که لایو اکشن به هیچ وجه انیمیشن نیست ولی فیلم (با معنای عمومی فیلم) هم نیست.

نوع مشخص و ویژه ای از سینماتوگرافی است که ترکیبی از این دو را ارائه می کند.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *