ثبت نام

طراحی کاتالوگ موفق

طراحی کاتالوگ (۳)

طراحی کاتالوگ موفق

کاتالوگ ها بخش مهمی از طرح های بازاریابی بسیاری از شرکت ها هستند و یکی از قوی ترین ابزارهای بازاریابی برای کسب اطلاعات کاربران در مورد محصولات و خدمات شما هستند، در مورد آن فکر کنید: کاتالوگ ها را از طریق پست دریافت می کنیم و آنها را در خارج از فروشگاه ها انتخاب می کنیم، آنها حتی در بسته های خرید در فروشگاه ها نیز وجود دارند، تا پس از فروش اولیه محصولات، شما را ترغیب به مشاهده و خرید دیگر محصولات کنند؛

 کاتالوگ ها برای بازاریابی کارآمد هستند، اما نه هر کاتالوگی؛ گاهی بعضی ها یک نگاه شتاب زده به کاتالوگ می اندازند، در حالی که دیگران پیش از آنکه کاتالوگ ها را به سطل بازیافت بیاندازند حتی آن را باز نمی کنند، دلیل این کار چیست؟  فقط به این دلیل که شما همه محصولات را به صورت شلوغ در کاتالوگ قرار داده اید و این برای افرارد خسته کننده است.

موضوعات مرتبط با کاتالوگ

طرح چشمگیر، طرح های هوشمندانه، تصاویر جذاب و سازمان دهی شده، گوشه های اصلی طراحی خوب کاتالوگ هستند، این واقعیت را مودر توجه قرار دهید که صنایع مختلف معمولا نیاز به رویکردهای متفاوت دارند: یک فروشگاه بزرگ کالاهای ورزشی، بسیار متفاوت تر از یک گلفروشی است.پس از کجا شروع کنید؟ بیایید به چند روش کلیدی برای شروع طراحی کاتالوگ با بهترین شیوه را نگاه کنیم.

طراحی کاتالوگ

طراحی برای مخاطبان شما

عملکرد کاتالوگ به چگونگی فروش آن وابسته است، طراحی کاتالوگ خود را به درخواست مشتری مورد نظر خود متمرکز کنید، اگر هدف شما یک مخاطب جوان باشد، آن را به طور قابل توجهی متفاوت تر از یک کاتالوگ برای افراد مسن تر طراحی کنید، اگر مخاطبان چندگانه را هدف قرار داده اید، ممکن است طرح های متعددی را برای مطابقت با سبک و خواسته های مخاطبان خود در نظر بگیرید.

اندازه و فرمت

فضای مورد نیاز برای معرفی محصولاتتان در نظر بگیرید، هنگام طراحی کاتالوگ خود اطمینان حاصل کنید که کاتالوگ را به اندازه کافی بزرگ طراحی کنید که برای نشان دادن تمام محصولات و یا توجه به مهم ترین محصولات یا خدمات کسب و کارتان کافی باشد.

تعداد صفحات، فرمت و چگونگی احساس مشتریان را در نظر بگیرید، به عنوان مثال، اگر شما در یک صنعتی مانند فروش ساعت، عطر یا آتلیه عکاسی باشید، ممکن است کاتالوگتان را با موارد کمتر در هر صفحه طراحی کنید و کیفیت و منحصر به فرد بودن آن را برجسته کنید.علاوه بر این، احتمالا از یک کاغذ با کیفیت بالاتر، کیفیت تصویر بالا، رنگهای حقیقی تر نیز استفاده خواهید کرد، شما می خواهید مشتریان خود را در طول صفحات شگفت زده کنید و آنها را به ادامه تماشا و بررسی محصولات در کاتالوگ تشویق کنید، جزئیات و داستان کسب و کار خود را نیز در نظر بگیرید.

طراحی کاتالوگ

استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر محصولات و خدمات شما هسته مرکزی کاتالوگ شما است، تصاویر باکیفیت تر از محصولات و خدمات شما بسیار ارزشمند خواهد بود، عکس های عالی از محصولات موجب افزایش یافتن جذابیت و در نهایت فروش بیشتر می شود. اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر شما با نور مناسب گرفته شده است و برای چاپ مناسب است، برای کیفیت رزولوشن تصویر توصیه می شود از ۳۰۰ dpi یا بالاتر برای همه تصاویراستفاده کنید.

تجزیه و تحلیل نتایج طراحی کاتالوگ

پس از ارائه کاتالوگ زمانی را برای بررسی و ارزیابی اینکه چه تأثیر در کسب و کار شما ایجاد کرده بگذارید:

آیا راه های ارتباطی ذکر شده در کاتالوگ برای ارتباط با مشتری مؤثر بوده است؟

آیا طراحی کاتالوگ باعث فروش و یا مانع فروش محصولات شما شد؟

پس از انتشار کاتالوگ شما به سرعت شروع به دیدن نتایج آن کردید؟

چه محصولاتی بیشتر فروش کرده اند؟ کاتالوگ ها از چه طریقی به دست مشتریان رسیده است؟

از بازاریاب خود در مورد نحوه عملکرد کاتالوگ یا برای بازخورد مشتریان سوال کنید.

همانطور که می بینید، یک کاتالوگ یک فرایند است که نیاز به زمان، تعهد، صبر و تست کردن دارد، ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما با تلاش رسیدن به موفقیت در فروش حتمی است.

بهترین روش های بازاریابی کاتالوگ

کاتالوگ ها ابزار تبلیغاتی همیشه محبوب هستند.
شرکت ها از کاتالوگ ها برای نمایش محصولات خود، معرفی خدمات و فروش استفاده می کنند، برای بسیاری از شرکت ها، بازاریابی از طریق کاتالوگ موجب فروش اصلی آنها است؛ در عصر دیجیتال ما، کاتالوگ ها همچنان یک راه موثر برای ارائه اطلاعات به مشتریان به صورت آفلاین هستند.
بازاریابی آفلاین مزایای بسیاری را ارائه می دهد، این فرصتی است که با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، بدون اینکه از رایانه، رایانه لوحی یا تلفن همراه خود استفاده کنید؛ مردم بیشتر به تبلیغات آفلاین اعتماد می کنند، شرکت هایی مانند یاهو و گوگل هر ساله در استراتژی های بازاریابی آفلاین میلیون ها دلار سرمایه گذاری می کنند.

طراحی کاتالوگ

۴ نکته برتر برای کاتالوگ موفق

۱- طراحی برای بازار هدف شما

بهترین طراحی کاتالوگ همیشه برای مخاطبان شما بسیار هدفمند خواهد بود، ارائه یک کاتالوگ که مشتریان آن را برای خواندن، مفید و لذت بخش بدانند و طراحی گرافیک خوب و چشم نوازی داشته باشد، باعث ایجاد علاقه مشتریان به خرید محصولات برند شما می شود.

راه های ارتباطی کسب و کارتان از قبیل شماره تماس، وبسایت، شبکه های اجتماعی را در کاتالوگ قرار دهید

۲- برجسته ترین محصولات شما

استراتژیکی برای انتخاب محصولات مناسب برای انتشار در کاتالوگ در نظر بگیرید، محصولات محبوب به راحتی قابل تشخیص است.
کاتالوگ شما باید از لحاظ استراتژیک طوری طراحی شود تا محصولاتی که مخاطبان بیشتری دارد و پرفروش تر و محبوبتر است در صفحات اول پوشش دهید، یا به طور خاص در پشت کاتالوگ مشخص کنید، سعی کنید طرح، اندازه تصاویر، لیست ویژگی ها، قیمت گذاری ها و اطلاعات را برای هدایت خریداران در نظر بگیرید

۳- تمرکز بیشتر بر موارد مهم

از طرح بندی کاتالوگ خود برای ایجاد یک یا دو محصول خاص و یا پیشنهاد ویژه استفاده کنید، طراحی کاتالوگ را با تاکید بر این موارد با عناصر گرافیکی و چیدمان هوشمندانه متمرکز کنید، ارائه اطلاعات اضافی را نیز ارائه دهید و قیمت گذاری را برجسته کنید.
به مخاطبان کاتالوگ خود کمک کنید به راحتی در مورد یک پیشنهاد خاص آگاه شوند و به آنها برای خرید انگیزه دهید

۴- ارائه کاتالوگ

یک کاتالوگ به خوبی طراحی شده فقط آغاز کار است، گام بعدی این است که اطمینان حاصل شود مشتریان کاتالوگ شما را به درستی دریافت می کنند.

بعضی از ایده ها برای توزیع عبارتند از:

ارسال ایمیل از کاتالوگ به مشترکین شما

قرار دادن کاتالوگ در بسته خرید مشتریان برای معرفی محصولات

ترویج کاتالوگتان در شبکه های اجتماعی

کاتالوگتان را برای دانلود یا مشاهده در وب سایتتان قرار دهید

اطمینان حاصل کنید که شما مشتریان خود را در مورد پیشنهادات ویژه با مدت محدود، حمل و نقل رایگان در صورت لزوم و محصولات جدید آگاه کنید.

نتیجه گیری:

کاتالوگ ها به عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی سنتی عالی عمل می کنند – با این حال، توزیع کاتالوگ به دلیل حذف هزینه های فوق العاده بالا در فروشگاه های آنلاین نیز گسترش یافته است. برای نتیجه گیری بهتر در این بازاریابی آفلاین نیاز به طراحی، استفاده از تصاویر مناسب و انتشار محصولات برتر و پیشنهادات ویژه دارید؛ تجزیه و تحلیل عملکرد کاتالوگ پس از ارائه آن از اهمیت بالایی برخوردار است، به دست آوردن اطلاعات از این تجزیه و تحلیل ها برای تنظیم دقیق کاتالوگ بعدی شما برای نتیجه گیری بهتر حتی در آینده موثر است.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *