ثبت نام

طراحی پوشاک

طراحی پوشاک

طراحی پوشاک

طراحی پوشاک چیست؟

طراحی لباس نوعی از هنر است که در طراحی مدل های مختلف و دیگر جزئیات مورد نیاز را به آن اضافه می کنند. این هنر شامل مراحل بسیار دقیقی است که از انتخاب یک طرح تا پایان که مدل لباس به بازار عرضه شود را شامل می شود.

طراحی پوشاک

گروه های مختلف طراحی لباس:

مجموعه دوخت سفارشی به مشتریان خاص که درخواست دوخت مدل های جدیدی را دارند مانند افراد مشهور وسلبریتی ها که نیاز به مدل های جدیدی دارند که در همایشات رسمی از ان استفاده کنند این مدل از لباس ها به تناسب نیاز یک فرد دوخته شده اند و تمام سلایق او را شامل می شوند. این گونه از لباس ها بر اساس فیمت و نوع مواد استفاده شده در آن می توانند قیمت های متفاوتی هم در طراحی داشته باشند. اینگونه لباس ها فاقد برچسب های که مختص به یک برند هم نمی باشد . معمولا این گونه طراحی ها هم مجموعه لباس هایی هستند که بسته به فصل های مختلف متفاوت می باشند. در هنر طراحی فصل ها به دو دسته فصل های گرم وفصل های سرد می باشد که در طراحی هم باید به این فصل ها توجه شود.

طراحی پوشاک

مجموعه دوخت پوشاک آماده:

مجموعه پوشاک آماده برا اساس استاندارد هایی است است که شامل تمام سلایق واندازه هایی است که گروه های مختلف جامعه می خواهند از آن استفاده کنند. این مجموعه به دلیل بکارگیری سایز های مختلف در طراحی یک لباس است برای اینکه بتوانند این مدل را به تولیدات انبوه برسانند.طراحی لباس پوشاک به دو بخش در این قسمت تقسیم می شوند :مجموعه طراح ومجموعه طراحی انبوه که معمولا مجموعه طراح دارای کیفت بالاتری می باشد و بیشتر هم از این بخش برای تبلیغات لباس ها استفاده می شود.

از مهم ترین چیزهایی که در طراحی یک لباس باید به آن توجه کنید ،نوع پارچه مصرفی می باشد در این راستا باید نوع پارچه استفاده شده با فصل و نوع سلیقه مشتری و نوع لباسی که در آن این پارچه استفاده می شود هم خوانی داشته باشد.

چاپ پارچه : در طراحی با نوع چاپ پارچه باید دقت شود معمولا نوع چاپ پارچه را بر اساس فصل مورد استفاده یک پارچه در طراحی در نظر گرفته می شود مثلا دررنگ های تیره در زمستان نسبت ه فصل های گرم کاربرد بیشتری دارند. همچنین رنگ های روشن بیشتر برای فصل های گرم استفاده می شوند.

طراحی پوشاک

تزئینات روی پارچه:

معمولا تزئینات روی پارچه مثل گلدوزی یا از اکسسوری هایی که استفاده می شود باید متناسب با مدل لباس باشند همچنین مهره دوزی های رو سطح لباس و ملیله دوزی ها از این دسته محسوب می شوند.

الگو:

الگو در واقع در ساختار وشکل واقعی لباس استفاده می شود پس می تواند جز مهم ترین بخش های طراحی یک لباس باشد . اساسا نقش قطعاتی که به هم دوخته می شوند ویک لباس را به وجود می آورند بر اساس یک الگو مشخص می شود.

از طرفی یکی دیگر از مهم ترین بخش های طراحی یک لباس اندازه گیری می باشد وبرای به دست اوردن یک مدل زیبای لباس باید اندازه گیری های آن دقیق انجام شوند.و در اخر تحقیق در مورد مد مورد پسند در یک جامعه می تواند بسیار در این راستا کارگر باشد و معمولا طراحی ا بر روی این دسته از لباس ها که بیشتر مورد قبول افراد یک جامعه است استفاده می کنند.

برای خلق یک مدل لباس نیاز به یک ایده جدید دارید تا با انواع گذشته آن تفاوت داشته باشد به همین دلیل در این راستا نیاز به بهره بردن از شناخت کامل و بهره گیری از قدرت خلاقیت است معمولا کسانی که در صنعت طراحی لباس کار می کنند باید افراد خلاقی باشند تا نمونه کارهای جدیدی را ارائه دهند که با در نظر گیری تمامی جوانب دوخت یک لباس باشد. داشتن ایده های جدید مهم ترین بخش در طراحی یک لباس به شمار می آید معمولا این افراد برای خلق یک ایده جدید به مدتی زمان نیاز دارند. ایده گیری با تمرکز ودید همه جانبه به اطراف ایجاد می شود. معمولا طراحان ابتدا هدف خود را مشخص می کنند وسپس به طراحی یک مدل لباس می پردازند.

طراحی پوشاک

یکی از مهم ترین ایده ها در طراحی یک لباس رنگ آن است به دلیل اینکه در ابتدا باید بدانید که شناخت رنگ ها به چه صورتی است وکدام رنگ مکمل رنگ دیگری باشد .از طرفی رنگ های گرم معمولا برای فصول گرم استفاده بیشتری دارند مثلا رنگ نارنجی رنگی است که معمولا در فصل هایی مثل تابستان استفاده می شود ورنگ های مانند رنگ سبز یشمی به عنوان یک رنگ سرد بیشر در فصول سرد کاربرد دارد .از طرفیبای بدانید که کدام دو رنگ می توانند در کنار هم مکمل یکدیگر باشند یا کدامدو رنگ می توانند متضاد هم باشند ودر طراحی یک لباس بیشتر به چشم بیایند مثلا رنگ سیاه وسفید می توانند مکمل همدیگر باشد وهمچنین متضاد هم هستند پس می توان گفت این دو رنگ در کنار هم یک ایده خوب برای طراحان به شمار می آیند.

چه کسی طراحی لباس را اختراع کرد؟

اولین فردی که در زمینه طراحی لباس کار کرده است فردی به نام چارلز فردریک ورث می باشد که در قرن نوزده میلادی میزیست است. او ابتدا مکانی به نام خانه طراحی را در پاریس راه اندازی کرد وسپس مدل های لباس او توسط خیاط ناشناس دوخته شد ووارد بازار گردید این فرد به طور ناخواسته اولین پایه گذار مد در جهان بود.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *