ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

خطای ۴۰۱ در وردپرس

خطای ۴۰۱ در وردپرس

خطای ۴۰۱ در وردپرس

خطای ۴۰۱ در وردپرس

در وردپرس هم مثل دیگر سیستم ‌ها، خطاهای رایج وجود دارد و البته که راهکارهای اساسی هم برای آن در نظر گرفته شده است. خطای ۴۰۱ یکی از سخت ترین و پیچیده ترین خطاهای وردپرس می باشد که قادر است مانع از ورود شما به سایت وردپرسی گردد.

 این خطا به نام خطای بدون مجوز هم شناخته می ‌شود و برخی مواقع  یک پیام مبنی بر این که: «به دلیل گواهی غیر معتبر، دسترسی مجاز نیست» یا «مجوز موردنیاز است» به شما نشان خواهد داد . فکر می کنید چگونه می توان خطای ۴۰۱ در وردپرس را رفع کرد ؟ در این مقاله، ۶ راهکار موثر و مفید را برای رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس بخ شما می آموزیم و دلایل ایجاد خطا را هم توضیح خواهیم داد  تا چنان چه در آینده نیز به چنین مشکلی برخورد کردید، بدانید که باید چه کاری انجام داد.

خطای 401 در وردپرس
خطای ۴۰۱ در وردپرس

چگونه خطای ۴۰۱ در وردپرس را برطرف کنیم؟

بهتر است پیش از ورود به مبحث اصلی بدانیم که به چه علت  خطای ۴۰۱ در وردپرس ایجاد می شود ؟
خطای ۴۰۱ در وردپرس ممکن است توسط احراز هویت نا مناسب در زمان ارتباط با سرور میزبان وردپرس ایجاد گردد . به عنوان مثال ، در صورتی که برای فولدر ادمین وردپرس پسورد گذاشته باشید، چنان چه پسورد را وارد نکنید ، خطای ۴۰۱ را در صفحه لاگین وردپرس مشاهده خواهید کرد .
با این‌حال، احتمال دارد که این خطا را بدون داشتن پسورد هم در سایت ببینید . به عنوان مثال ، پلاگین‌های امنیتی وردپرس ممکن است بخش ادمین را در هنگام حملات سایبری BruteForce قفل کنند.

علت رایج دیگر برای این خطا فاکتورهای امنیتی است که شرکت‌های میزبانی اجرا می نمایند تا سایت وردپرسی شما را مراقبت کنند. چنان چه فعالیت صفحه لاگین سایت بیش‌ از اندازه گردد ، این خطا را خواهید دید. در هر حالت، بایستی دقیقا عامل ایجاد خطا را پیدا کرده و بررسی کنیم که به چه صورت می توان خطای ۴۰۱ در وردپرس را برطرف کرد ؟

به شکل موقت پسورد ادمین وردپرس را حذف کنید

در صورتی که سایت وردپرسی خود را با پسورد محافظت می نمایید، این راهکار شاید خطای ۴۰۱ در وردپرس را برطرف کند. به کنترل پنل میزبانی وردپرس بروید و روی آیکون «حریم خصوصی دایرکتوری» یا «دایرکتوری‌های پسورد دار» کلیک نمایید .

دایرکتوری wp-admin را انتخاب کرده و تیک جعبه «این دایرکتوری را پسورد دار کن» را بردارید و تغییرات انجام شده را ذخیره کنید . بعد از آن بازگشته و به انتهای صفحه بروید و نام کاربری دایرکتوری را هم حذف نمایید .
در صورتی که همه‌ چیز درست انجام ‌شده، قادر خواهید بود که یک نام کاربری و پسورد جدید ایجاد کنید.

کش فایروال را پاک‌کنید

در صورتی که از وردپرس ابری مثل  Sucuri یا Cloudflare استفاده می ‌کنید، خطای ۴۰۱ در وردپرس احتمالا دارد که به هنگام ارتباط فایروال با وب‌سایت ایجاد شده باشد .
چنان چه از Sucuri استفاده می ‌کنید؛ بایستی وارد داشبورد شده و در قسمت Performance به تب Clear cache بروید و دکمه Clear Cache را فشار دهید.

در صورتی که  از Cloudflare  استفاده می‌کنید؛ به داشبورد بروید و در بخش Caching دکمه Purge everything را فشار دهید تا کش به شکل کامل پاک شود.

تمام پلاگین‌های وردپرس را غیرفعال نمایید

اگر یک پلاگین به شکل خوب و درستی کار نکند، می‌تواند خطای ۴۰۱ ایجاد نماید . برای همین به طور  همه پلاگین‌ها را غیرفعال کنید تا متوجه عامل خطا گردید .

 برای این کار، در قسمت ادمین به صفحه ی پلاگین‌ها بروید یا از FTP استفاده کنید. با استفاده از کلاینت FTP وارد سایت وردپرس شوید و به فولدر /wp-content/ رفته  و فولدر پلاگین‌ها را به نام دیگری مثل  plugins.deactivated تغییر دهید. عوض کردن نام فولدر پلاگین‌ها، همه آن‌ها را غیرفعال می کند .

بعد از آن در ادمین وردپرس لاگین کنید و در صورتی که خطای ۴۰۱ را دریافت نکردید یعنی یکی از این پلاگین‌ها عامل ایجاد خطا می باشد .

خطای 401 در وردپرس
خطای ۴۰۱ در وردپرس

پس دوباره به کلاینت FTP بروید و نام فولدر پلاگین را به حالت اول بازگردانید.

در بخش ادمین وردپرس به صفحه پلاگین‌ها رفته و یکی‌ یکی آن‌ها را فعال کنید تا دوباره خطای ۴۰۱ را مشاهده کنید . در این صورت پلاگین مخرب را یافته و می ‌توانید با بخش پشتیبانی پلاگین تماس بگیرید یا یک پلاگین جایگزین پیدا نمایید . به این شکل خیلی سریع متوجه خواهید شد که چگونه خطای ۴۰۱ در وردپرس را برطرف کنید .

قالب پیش‌فرض وردپرس را فعال کنید

برخی مواقع یک ویژگی در قالب انتخابی موجب بروز خطای ۴۰۱ در وردپرس می گردد. برای این که اطمینان حاصل نمایید ، به شکل موقت قالب را به قالب پیش‌فرض وردپرس تغییر بدهید . قالب‌های پیش‌فرض توسط تیم وردپرس طراحی‌شده‌اند و در نصب اولیه ارائه می گردند .
در وهله ی اول ، به Appearance « Themes رفته و قالب پیش‌فرض را اکتیو کنید ولی در صورتی که آن را نصب نکرده‌اید، بایستی ابتدا آن را نصب و فعال کنید.
بعد از تعویض قالب، سایت را امتحان کنید. در صورتی که همه چیز خوب کار می‌ کند، خطای ۴۰۱ توسط قالب انتخابی ایجاد می‌ گردد . شما قادر هستید که این خطا را به طراح قالب گزارش کنید تا متوجه شوید چگونه خطای ۴۰۱ در وردپرس را برطرف کنیم ؟ یا این که قالب دیگری انتخاب کنید.

پسورد وردپرس را عوض کنید

در صورتی که چند لاگین ناموفق در سایت انجام گیرد ، شرکت‌ میزبانی قادراست دسترسی به ادمین سایت را به شکل موقت بلاک کند. ولی به‌ جای این که پسورد را حدس بزنید، بهتر است از گزینه بازیابی پسورد استفاده نمایید تا وردپرس یک ایمیل به همراه لینک بازیابی پسورد برای شما بفرستد . در صورتی که ایمیل را دریافت نکردید، از phpMyAdmin استفاده کنید.

با شرکت هاست خود تماس بگیرید

شرکت‌ های میزبانی غالب مواقع  لاگین‌های مشکوک را شناسایی و بلاک خواهند کرد تا از حملات سایبری پیشگیری کرده باشند. ولی چنان چه بعد از مدتی سایت به حالت اولیه بازنگشت، با میزبان خود تماس بگیرید. آن ‌ها قادر می باشند که لاگ خطاها را مشاهده و مشکل را برطرف کنند.

شما چطور؟ آیا تا به کنون برایتان پیش آمده با خطای ۴۰۱ در وردپرس مواجه شده باشید ؟ آیا می‌دانید چگونه خطای ۴۰۱ در وردپرس را رفع کنیم؟ در صورتی که به جز این ۶ گزینه‌ای که به شما گفتیم، موارد دیگری در نظر دارید، حتما از بخش دیدگاه‌ها با ما و دوستان خود درمیان بگذارید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *