ثبت نام

۱۰ نکته کاربردی درباره تولید محتوای کاربرپسند

تولید محتوای کاربرپسند

همانند تمام نوشته‌های دیگر، تولید محتوای کاربرپسند نیز نیاز به مهارت دارد. برای اینکه خواننده را به خواندن علاقه‌مند کنید، باید در مورد ساختار مقاله خود فکر کنید و مقاله جذابی بنویسید. شما با ارائه عنوان‌ها، زیر عنوان‌ها و پاراگراف‌های مناسب به خوانندگان کمک می‌کنید مفهوم اصلی مقاله شما را بهتر درک کنند. اگر مردم مقاله‌ای را درک کرده و دوست داشته باشند، سریعاً آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و این باعث افزایش و بهبود رتبه‌بندی شما می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید رتبه‌بندی وب‌سایت خود را بهبود ببخشید مقاله‌هایی را بنویسید که کاربرپسند باشد. با این ۱۰ نکته کاربردی در خصوص تولید محتوای کاربرپسند شروع کنید!

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، در مورد کلمه کلیدی تحقیق کنید.

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، باید در مورد کلمه کلیدی تحقیق کنید. اگر می‌خواهید بر نتایج جستجو چیره شوید، باید بدانید کاربران چه کلماتی را بیشتر جستجو می‌کنند. آن‌وقت خواهید دانست در مورد چه موضوعی بنویسید و از چه کلمه کلیدی استفاده کنید.

اجازه دهید با برخی از نکات نوشتاری شروع کنیم.

نکات نوشتاری کاربردی در خصوص تولید محتوای کاربرپسند

تولید محتوای کاربرپسند

 

مهم‌تر از همه، تولید محتوای شما باید یک نوشتار خوب باشد! بسیاری از وبلاگ نویسان هنگام نوشتن یک محتوای جدید، شروع به تایپ کردن جملاتی می‌کنند که به ذهنشان می‌رسد. این کار در مورد افرادی خوب جواب می‌دهد که استعداد ذاتی نوشتن داشته باشند، ممکن است وبلاگ نویسان دیگر به کمک نیاز داشته باشند. من به‌شخصه هنگام وبلاگ نویسی از “قوانین ” زیر پیروی می‌کنم.

۱٫ قبل از نوشتن فکر کنید.

در مورد موضوعی که می‌خواهید بنویسید خوب فکر کنید. قصد دارید چه پیامی را به خواننده برسانید یا دوست دارید به کدام پرسشش پاسخ دهید؟ هدف مقاله شما چیست؟ دوست دارید هنگامی‌که خواننده به انتهای مطلب رسید چه حسی را به او منتقل کرده باشید؟ قبل از شروع به تولید محتوا، پاسخ این سؤالات را برای خود روشن کنید.

۲٫ برای محتوای خود یک ساختار ایجاد کنید.

محتوای خود را با ایجاد یک ساختار واضح شروع کنید. ساختار هر محتوا باید موارد زیر را دربرداشته باشد:

  • مقدمه‌ای که موضوع شما را معرفی کند.
  • ساختار اصلی که پیام اصلی نوشته شما را منتقل می‌کند.
  • نتیجه‌گیری که باید مهم‌ترین ایده‌های محتوا را خلاصه کند.

تمام چیزهایی را که می‌خواهید به خواننده بگویید در این سه بخش بنویسید.

۳٫ از پاراگراف‌ها استفاده کنید.

همه از پاراگراف‌ها استفاده می‌کنند اما تنها عده کمی از آن‌ها به‌خوبی استفاده می‌کنند. هر جمله جدید را در خط جدیدی شروع نکنید، تنها به این دلیل که خوب به نظر برسد. برای شروع یک پاراگراف جدید، باید دلیل منطقی داشته باشید. هر پاراگراف باید دربردارنده ایده یا موضوع جدیدی باشد. از خودتان بپرسید ایده اصلی هر پاراگراف چیست. شما باید قادر باشید ایده اصلی را تنها در یک جمله خلاصه کنید. اگر به جملات بیشتری نیاز داشتید لازم است از پاراگراف‌های بیشتری استفاده کنید.

۴٫ از عنوان‌ها (تیترها) استفاده کنید.

عنوان‌ها کل نوشته را می‌سازند، بنابراین از آن‌ها استفاده کنید. آن‌ها نه‌تنها برای خواننده بلکه برای SEO نیز بسیار مهم هستند. عنوان‌ها به گوگل کمک می‌کنند تا موضوعات اصلی محتواهای بلند را درک کنند و در رتبه‌بندی وب‌سایت بسیار مؤثرند. اگر می‌خواهید خوانندگان از طریق مقالات شما به پاسخ آنچه به دنبالش هستند برسند، باید برای کمک به آن‌ها از زیر عنوان‌ها استفاده کرده و ساختار مقالات خود را طبقه‌بندی کنید. مطمئن شوید که در برخی از زیر عنوان‌ها از کلمات کلیدی استفاده کرده‌اید، اما نه در همه آن‌ها، زیرا استفاده بیش‌ازحد از آن متن را متزلزل و غیرطبیعی جلوه می‌دهد.

۵٫ از کلمات سیگنال (Signal words) استفاده کنید.

کلمات سیگنال به تولید محتوای کاربرپسند کمک کرده و باعث می‌شوند خوانندگان ایده‌های اصلی متن شما را بهتر درک کنند. برای مثال، سه دلیل وجود دارد برای اینکه مردم محصولات شما را بخرند. برای این منظور شما باید از کلمات سیگنال استفاده کنید مانند: “اول‌ازهمه “، “دوما اینکه ” و ” درنهایت “. هم‌چنین کلماتی مانند “بااین‌حال “، “مطمئناً ” و “درواقع ” سیگنال واضحی را به خوانندگان شما منتقل می‌کنند. بعد از کلمات سیگنالی مانند “بنابراین ” و “درنتیجه ” خوانندگان با یک متن نتیجه‌گیری مواجه می‌شوند. کلمات سیگنال برای افزودن ساختار به متن شما بسیار مهم هستند.

۶٫ اجازه دهید افراد دیگر محتوای شما را بخوانند.

قبل از انتشار محتوای خود، اجازه دهید فرد دیگری آن را بخواند. از او بپرسید که آیا مفهوم اصلی محتوای شما را درک کرده و از او بخواهید اشتباهات دستوری متن شما را اصلاح کند.

۷٫ طول مقاله خود را بهینه کنید.

مقاله شما باید حداقل ۳۰۰ کلمه داشته باشد. گوگل مقالات طولانی و بلند را دوست دارد اما اگر مقاله شما خیلی طولانی بوده و خواندن آن آسان نباشد، خواننده را از خواندن بازمی‌دارد. تنها اگر به مهارت‌های کامل نویسندگی دست‌یافتید، شروع به نوشتن مقالات طولانی کنید.

۸٫ لینک دادن به محتوای قبلی

اگر در حال نوشتن محتوایی هستید که قبلاً مشابه اش را نوشته‌اید، حتماً این دو پست را به هم مرتبط کنید. این کار باعث قوی‌تر شدن محتوای شما خواهد شد. همچنین ساختار لینک شما برای رتبه‌بندی گوگل بسیار مهم است و این کار خوانندگان را علاقه‌مند به خواندن پست‌های مرتبط می‌کند.

۹٫ به‌طور منظم محتوا اضافه کنید.

به‌طور منظم محتوای جدیدی را به وب‌سایت خود اضافه کنید تا به گوگل بگویید وب‌سایت شما زنده است. اگر وب‌سایت شما فعال نباشد، گوگل مطالب شما را کمتر ایندکس می‌کند و این امر در رتبه‌بندی وب‌سایت شما نزد گوگل اثر منفی دارد؛ اما این امر به معنی منتشر کردن محتوای بی‌کیفیت نیست. مقالات آموزنده و خوبی را بنویسید که متناسب با هدف جستجوی افراد باشد و با تولید محتوای کاربرپسند خو بگیرید.

۱۰٫ از پلاگین Yoast SEO استفاده کنید.

تولید محتوای کاربرپسند

استفاده از پلاگین Yoast SEO به تولید محتوای کاربرپسند کمک شایانی می‌کند. با انتخاب کلمه کلیدی شروع کنید زیرا کلمه کلیدی مهم‌ترین عبارت جستجویی است که کاربران از آن برای پیدا کردن صفحه شما استفاده می‌کنند. سپس بررسی‌هایی را انجام می‌دهد تا ببیند محتوای شما بهینه است یا خیر:

  • این پلاگین محتوای شما را بررسی می‌کند تا ببیند آیا از کلمات کلیدی در جای مناسب مانند عنوان، توضیح متا، تگ Alt و URL استفاده کرده‌اید یا خیر.
  • Yoast SEO خوانایی محتوای شما را بررسی می‌کند. آیا جملات یا پاراگراف‌های شما خیلی طولانی هستند؟ آیا از کلمات ترانزیشن (Transition Words) استفاده کرده‌اید؟
  • Yoast SEO لینک‌های داخلی و خارجی و عکس‌ها را بررسی می‌کند. SEO Premium پیشنهاد‌هایی را در خصوص لینک‌هایی از وب‌سایت شما که به محتوای جدید نوشته‌شده مرتبط اند ارائه می‌دهد.
  • Yoast SEO هم‌چنین محاسبه می‌کند که باید به چه میزان یا چند بار از کلمه کلیدی در طول مقاله استفاده کنید.
  • هم‌چنین اگر از همین کلمه کلیدی در یکی دیگر از مقالاتتان استفاده کرده باشید Yoast SEO این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد تا از رقابت با خودتان بپرهیزید.

نتیجه‌گیری

امروزه محتوای باکیفیت پادشاهی می‌کند و محتوای خوب منجر به لینک‌ها، به اشتراک‌گذاری‌ها، توییت ها و افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما می‌شود. البته همیشه موارد دیگری نیز وجود دارد که برای تولید محتوای کاربرپسند می‌توانید استفاده کنید، اما آنچه اهمیت دارد نوشتن محتواهای خیلی خیلی خوب است!

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *