ثبت نام

تقویم رومیزی

تقویم رومیزی

تقویم رومیزی چیست وچه کاربردی دارد

تقویم رومیزی یکی از وسایلی است که به عنوان یکی از جدید ترین ابزار های تبریک به مشتری ها وکارمندان داده می شود. تقویم های رومیزی انواع مختلفی دارند معمولا تقویم های رومیزی با طراحی خاص برای مدیران می باشد وتقویم های ساده تر برای ارباب رجوع و کارمندان می باشد. نوع دیگری از تقویم ها دیواری هستند و برای نصب به دیوار ساخته شده اند و معمولا نسبت به سایر تقویم ها قیمت پایین تری دارند . تقویم های دیواری معمولا به دو صورت چاپ می شوند تقویم های دیواری حصیری و  تقویم های دیواری مقوایی . قیمت این تقویم ها معمولا نسبت به کاغذها و کارهای گرافیکی که بر روی آن ها انجام می شود در نظر می گیرند زیرا معمولا این تقویم ها نیاز به استفاده از دوخت یا جلد خاص که بر روی آن تزئیناتی انجام شود را ندارند.

معمولا تقویم های رومیزی ارزان از برگ های کمتری تشکیل شده اند و معمولا این صفحات از برگ های کوچک A3می باشند به همین دلیل اکثرا قیمت بسیار پایین تری نسبت به سایر تقویم ها دارند.

در اوایل سال معمولا تقویم های رومیزی به عنوان رسانه های تبلیغاتی مطرح می شوند وکاربرد های بیشتری را نسبت به بقیه روزهای سال پیدا می کنند.

تقویم رومیزی

 تقویم را در واقع به محاسبه یک زمان خاص در یک سال یا یک دوره می گویند. در حال حاضر تقویم های رومیزی را به شیوه های گوناگونی تنظیم می کنند که گاها این تقویم ها یا از نوع تقویم های هجری هستند یا  تقویم های قمری ومیلادی هستند. در اکثر تقویم های رومیزی تمام این تاریخ ها در کنار هم اورده می شود تا بتوانیم به درستی تبدیل تاریخ را انجام دهیم.

تقویم های رومیزی یک ابزار ارتباطی ارزان قیمت محسوب می شوند که می توانید به وسیله آن ها به راحتی مطالب آموزشی، فرهنگی وتبلیغی خود را نشر دهید و نیاز به استفاده از بنر های بزرگ وگران قیمت برای انتشار اطلاعات تبلیغاتی شما نمی باشد. الیته نا گفته نماند که تقویم های رومیزی نمی توانند به اندازه سایر اطلاعات تبلیغاتی مانند استفاده از بنر ها یا استفاده از رادیو تلویزیون برای شما مخاطب جمع کنند در واقع با بهترین تقویم های رومیزی تنها تعداد اندکی از مشتری ها یا سایر افرادی که با شما کار می کنند را می توانید از محتوای کاری شما مطلع کنند که این نمی تواند برای شما چندان سود اور باشد بهتر است که ابتدا مخاطبان خود را از طریق رادیو وتلویزیون جمع کنید وسپس به عنوان هدایای نوروزی از این تقویم های تبلیغاتی استفاده کنید.

بهترین تقویم های رومیزی تقویم هایی هستند که بتوانند مخاطب شما را تا حدود زیادی قانع کنند که فعالیت و محصولات شما در میان رغبای دیگر برجسته می باشد. برای این کار نیاز دارید که ابتدا یک طراحی گرافیکی زیبا از محصولات و کارهای خود را در یک تقویم ها نمایش دهید. برای این کار باید از روش های خلاقانه زیادی استفاده کنید از آنجا که اکثر شرکت ها از تقویم های رومیزی استفاده می کنند بیشتر طرح ها تا کنون استفاده شده است و به همین دلیل برای طراحی یک طرح جدید تقویم رومیزی نیاز است که زمان زیادی را فکر کنید تا بتوانید یک ایده ترکیبی و خلاقانه را ایجاد کنید.

تقویم رومیزی

در حال حاضر تقوم های جدید دیگری به بازار اماده اند که در قالب اسباب بازی می باشند یا تقویم رومیزی منشی و حتی تقویم هایی که از انواع مدل های غذا در آنها استفاده شده است. تا کنون این تقویم ها می تواند ایده های جالبی برای طراحی یک تقویم رومیزی باشند. در طراحی همین تقویم ها هم با ایده های جالب گاها کارهای مانند طراحی سنتی تقویم های رومیزی به عنوان هدیه های رسمی در اوایل عید نوروز می تواند نسب به سایر ایده ها یک ایده جدید باشد. امرزوه تقویم ها از حالت چاپی فراتر رفته اند به شکل های مختلفی مانند تقویم های انلاین یا تقویم های دیجیتالی در امده اند از این ایده هم می توانند در مقیاس کوچک تر برای طراحی تقویم های رومیزی استفاده کنند . بهره گیری از بسیاری از تقویم های رومیزی مبنی بر گرافیک اطلاع رسان می باشد. گاها شاید بتوان گفت تقویم های گرافیکی و خلاقانه می تواند در روحیه مشتری ها ومخاطبان آن نسبت به نمونه های ساده تر تاثیرات بیشتری را بگذارد .

تقویم های رومیزی امروزه در اندازه های مختلفی مانند تقویم رومیزی تک برگ ، تقویم رومیزی چهار برگ وتقویم رومیزی دوازده برگ طراحی می شوند معمولا سعی می شود برای ارزان تر شدن کار و سبک بودن آن از تعداد کمتری برگ در تقویم های رومیزی استفاده میشود. ابعاد کاغذ های تقویم رومیزی بیشتر از کاغذ های a5 می باشد که نسبت به سایر نمونه های تقویم رومیزی می تواند ظاهر زیبا تر وجمع وجور تری را به تقویم بدهد. همچنین  نمونه های تقویم رومیزی که از ۱۲ عدد برگ استفاده می شود می توانند کار های گرافیکی وطرح فصل ها را زیبا تر ترسیم کنند اما در نمونه های که  تعداد بسیار کمی برگ استفاده می شود منطقه زیادی برای ترسیم کارهای گرافیکی باقی نمی ماند در نتیجه معمولا این تقویم ها هم ارزان تر هستند ولی تاثیراتی را که تقویم های رومیزی ۱۲ برگ می توانند در ذهن مخاطب داشته باشد را ندارند.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *