ثبت نام

تعریف تقویم و سر رسید

تقویم و سررسید

تعریف تقویم و سر رسید

تقویم و سررسید شاید بهترین هدیه ای باشد که  در ابتدای عید نوروز می توانیم به دوستان واقوام خود بدهیم  حتی گاها یک تقویم و سر رسید  می تواند به عنوان هدیه ای به همکاران ومشتریان شما وسیله ای هم  به عنوان تبلیغات کسب وکار شما تلقی شود.

سر رسید چیست

سررسید وسیله ای است کتابی شکل که به صورت جدولی  همراه با تقویم سال جاری می باشد که گاها پیوستی از اطلاعاتی که در سال به وقوع پیوسته است در آن ضمیمه شده است. به زبان ساده تر سر رسید یا سال نامه همان دفترچه ای است که در آن اطلاعات روزانه خود را یادداشت می کنیم تنها تفاوت آن این است که دارای تقویم می باشد و می توانیم اطلاعات را به صورت دقیق تری در همان روزمورد نظر نکته برداری کنید . همچنین یک تقویم یا سر رسید می تواند حاوی تصیمماتی باشد که در یک سال گرفته می شود یا حاوی وقایعی باشد که در یک سال اتفاق افتاده است.  در واقع شاید بتوانیم بگوییم سر رسید به  دست آوردهای که در گذشته یا حال داشته ایم یک نگاه کلی می دهد. در گذشته که بیشتر افراد روستایی بودند معمولا سالنامه ها حاوی مواردی بودند که به اطلاعات کشاورزی اشاره داشت اما با پیشرفت صنعت معمولا این اتفاقا کم رنگ تر شدند وجای خود را به اتفاقا عظیمی که در گذشته کشور رخ داده بود دادند.

سالنامه ها هر ساله به صورت های جدید و مدرن تری چاپ می شوند  که گاها سازمان های چاپ سعی می کنند برای جذاب کردن بیشتر طراحی این سررسید ها در ان ها اطلاعات سرگرم کننده ای را برای مشتری ها قرار دهند یا طراحی تقویم ها را به صورتی انجام دهند که کارهای گرافیکی موجود در آن نسبت به گذشته بیشتر باشد در نتیجه  طرح های جدید و جذاب می توانند برای یک مخاطب سرگرم کننده تر باشند.

تقویم و سررسید

 سالنامه ها معمولا به عنوان وسایل تبلیغاتی کاربرد دارند ومعمولا توسط سازمان هایی درخواست چاپ آنها داده می شود در نتیجه متناسب با حرفه و نیاز سازمان درخواست کننده می توانند مطالب مختلفی مانند اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی وسیاسی را شامل شوند و یا می تواند ادغامی از تمامی این موضوعات باشند. در سال های اخیر معمولا سر رسید ها را با عنوانی مختلفی چاپ می کنند مانند سر رسید های ورزشی یا سر رسید های فرهنگی که نام سازمان درخواست کننده بر روی آن چاپ می شود.

معمولا سر رسید ها وسایل تبلیغاتی هستند وبه دلیل کاربردی بودن آن ها به مدت یک سال معمولا می توانند تبلیغاتی که در آنها انجام می شود تاثیر بیشتری را هم بر روی مخاطب می گذارد زیرا معمولا این مخاطب هر روز این تبلیغات را می بینند و انها را می خواند پس می تواند عاملی در ثبت تبلیغات در ذهن مخاطب باشد.

سر رسیده را معمولا بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن آنها به شکل های مختلفی طراحی می کنند. مهم ترین کاربرد تقویم وسر رسید ها ثبت وقایع در آنها می باشد که ما می خواهیم در آینده آنها را دنبال کنیم یا شروع به انجام کاری کنیم.

تقویم و سررسید

طراحی سر رسید و تقویم به عنوان یک وسیله تبلیغاتی باید خلاقانه باشد و اگر بخواهیم همیشه این لوازم را به صورت گذشته طراحی کنیم نمی توانیم تاثیرات مثبتی که ممکن است این وسایل بر ذهن مخاطب داشته باشند را اعمال کنیم. گاها به دلیل اینکه این سر رسید ها جامع تر به نظر برسند از اطلاعات مختلفی در آنها استفاده شده است وچند موضوع را پوشش می دهند.

تقویم ها بر اساس شکل واندازه ای که دارند به صورت های مختلفی هم طراحی می شوند سالنامه ها به صورت وزیری ، رقعی وپالتویی  طراحی می شوند اما در بین همه این سر رسید ها، سررسید وزیری معمولا بیشتر همه سر رسید ها کاربرد دارد و مخاطبان بیشتری دارد زیرا این سر رسید ها معمولا تعداد صفحات بیشتری دارند پس می توانند کاربردی تر باشند.

معمولا سر رسید های وزیری بیشترین وسیله مورد استفاده مدیران وکارمندان هستند پس می تواند تبلیغات موجود در آنها بیشتر هم نتیجه بخش باشد.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *