ثبت نام

تبلیغات به روش مک دونالد

تبلیغات به روش مک دونالد (۱)

تبلیغات به روش مک دونالد

خیلی از ما مک دونالد را به عنوان یک برند معروف در سراسر دنیا می شناسیم و می دانیم که این برند در حال حاضر در اکثر نقاط دنیا پیشرفت کرده است و شعبه دارد. مک دونالد یکی از فست فود های مطرح در سراسر جهان است و بیشتر بر غذای کودکان تمرکز دارد و تبلیغات خود را بر این راستا متمرکز کرده است. به دلیل اینکه اکثر کودکان طرفدار این فست فود ها هستند. نوع تبلیغات این شرکت به صورت اسباب بازی است پس می تواند یک ایده جالب باشد. تمامی تبلیغاتی که این شرکت انجام می دهد به صورت اسباب بازی یا کارتون های انیمیشنی برای کودکان است. در واقع سعی این شرکت این است که با تبلیغات انیمیشنی به کودکان نزدیک تر شود.

تبلیغات به روش مک دونالد

 

تطبیق با شرایط محلی

یکی از ویژگی های که این شرکت دارد این است که به هر کشوری که وارد می شود سعی می کند خود را با شرایط محلی آن کشور تطبیق دهد. جالب است بدانید که شیوه های تبلیغاتی این شرکت هم متناسب با نوع فرهنگ آن کشور تغییر می کند و متناسب با نوع فرهنگ غذایی هر کشور تبلیغات می کنند. یکی از این سازگاری ها را در شعبه اصلی مک دونالد در هند در سال ۱۹۹۶ می بینیم. توجه به غذای مورد علاقه محلی یا تابوهای غذایی که در کشور های مختلف وجود دارد مثلا عدم استفاده از گوشت گاو یکی از ملاک های اصلی موفقیت این شرکت در تبلیغات خود بوده است. همچنین این شرکت سعی می کند که فست فود های خود را مطابق با علایق محلی تنظیم کند و در ابتدای ورود به یک کشور هزینه سرو غذا را پایین بیاورد تا به یک سودآوری چشم گیری دست پیدا کند.

تبلیغات صبحانه مک دونالد

یکی از وعده های غذایی اصلی در هر کشوری صبحانه است. بعضی از مواد غذایی که در مک دونالد برای صبحانه ها سرو می شود در رسانه های تبلیغاتی جنجال زیادی به پا کرده است. کلیپ هایی که این شرکت برای صرف صبحانه می سازد بسیار زیبا است. همچنین یکی دیگر از روند های تبلیغاتی این شرکت این است که از شبکه های اجتماعی اینترنتی برای تبلیغات خود استفاده می کند. در بسیاری از این شبکه ها با گفته صبح بخیر صبحانه را به مخاطب آنها گوشزد می کند.

تبلیغات به روش مک دونالد

 

این را دوست داری.؟

یکی از شعار هایی که در تبلیغات مک دونالد داده می شود این است؛ این را دوست داری؟ این شعار را آژانس تبلیغاتی لئوبرنت به این شرکت اختصاص داده است که اکثر تبلیغات این شرکت را مدیریت می کند. در تبلیغاتی که از جانبه این شرکت داده می شود اکثرا شعار تبلیغاتی این را دوست داری؟ داده می شود. لحن شادی که در این کلیپ داده می شود وصدای نرم وآرام یکی از مزیت های اصلی در این تبلیغات است. ضمن اینکه در اکثر این تبلیغات از انیمیشن های کارتونی زیبا استفاده می شود که نظر اکثر مخاطبان را جلب می کند.

کیفیت در تمام شعب

یکی از روش های بازاریابی در مک دونالد این است که در اکثر شعب خود کیفیت را رعایت می کند وهیچ گاه کیفیت را قربانی کمیت نمی کند. همین می تواند یکی از تاثیرات کفیت بازیابی این شرکت در سایر کشورها باشد. در بسیاری از کشور ها به دلیل محبوبیت مک دونالد ممکن است در یک محیط کوچک در حدود ۶۰ مایل مربع حدود ۱۲۰ شعبه از این شرکت وجود داشته باشد. یکی از چیزهای که در اغلب مواقع این شرکت بر روی آن تاکید دارد طعم و عطر است. کیفیت غذایی که این شرکت دارد در مقابل هزینه ای که دریافت می کنند چیزی است که اکثر مشتری ها انتظار آن را ندارند. همین می تواند عاملی در بازاریابی این شرکت شود.

تبلیغات به روش مک دونالد

 

انعطاف پذیری

چیزی است که مک دونالد بر روی آن تاکید زیادی دارد . در تمامی کشور ها براساس سلایق مردم آن بیش از بیست نوع ماده غذایی در منوی این شرکت وجود دارد در نتیجه می تواند نظر بیشتر مخاطب ها را جلب کند. در منوی این شرکت در حدود ۱۱۹ کشور ۳۰۰۰ نوع غذا وجود دارد و این یک معجزه است که شما می توانید ببینید. منوهای غذایی که از یک شرکت بیرون می آید اما شامل غذای محلی و بومی اکثر کشورها است. محصولات اصلی مانند برگرها و نوشابه ها یا سیب زمینی در تمامی شعبه ها یکسان است اما بر اساس نوع مختلف آن مثلا چیز برگر آمریکایی، جوجه رویال اینگلیسی و مک چین ها همگی با هم در کشور های مختلف متفاوت است و می توانند بر اساس مناطق جغرافیایی مختلف بومی سازی  شوند .توسعه کسب وکار چیزی است که مد نظر مدیران شرکت های مک دونالد قرار می گیرد.

فرایند کار در مک دونالد

یکی از چیزهایی که در شرکت های مک دونالد مد نظر است فرایند کار است. این شرکت از نیروی کار زیاد و قابل پیشرفت استفاده می کند. داشتن فرایند کاری کامل در این شرکت احساس می شود. شرکتی با تعداد بسیار زیادی کارمند در تمامی کشور ها نیازمند یک مدیریت کامل است. این شرکت حداقل در تمامی دنیا در حدود ۳۵۰۰۰ شعبه دارد که در هرکدام در روز در حدود۱۰۰ برگر هم اگر بفروشند درآمد آنها در حدود ۳٫۵ میلیون برگر در روز است. به همین دلیل چنین سیستم بزرگی نیازمند یک کادر مدیریتی قدرتمند است. این کادر فروش و تقاضا را در تمامی این شعب پیگیری می کند. همچنین یکی از وظایف شعب این شرکت این است که کمبود مواد اولیه را در تمامی کشور ها به مدیریت شرکت اطلاع دهند. اگر این ارتباط به درستی در تمامی شرکت ها رعایت شود کسب وکار بسیار راحت تر می شود.

 

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *