ثبت نام

تبلیغات اینترتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی در واقع نوعی از تبلیغات است که به واسطه شبکه های ارتباطی در اینترنت انجام می شود، اغلب افراد در حوزه رسانه و تبلیغات به دلیل فراگیر بودن این نوع تبلیغات آن را پر سود ترین نوع تبلیغات می دانند، این نوع تبلیغات معمولا به وسیله نشان دادن نام وآرم های تجاری در سایت ها وسایر رسانه های مرتبط انجام می شود این مدل از تبلیغات به نحوی تا حدود زیادی باعث انتشار یک تبلیغات رسانه ی می شوند تاریخچه تبلیغات اینترنتی به سال ۱۹۹۴ بر میگردد واولین سایتی که نمایش تبلیغات اینترنتی داشت یک سایت آمریکایی به نام هات وایر بود.

تبلیغات اینترنتی سپس شروع به رشد کرد و در سال ۲۰۰۷ رشد چشمگیری را از خود نشان داد به طوریکه حجم در امد های تبلیغاتی به حدود سالانه ۲۶۷ میلیون دلار رسید که این می توانست برای کشوری مانند آمریکا سود آوری زیادی را به دنبال داشته باشد این درآمد اولین بار در سال ۱۹۹۶ رقمی نزدیک به ۱۳۰۸۷ میلیون دلار را نشان می داد. اولین اتاق گفتگوی تجاری در سال ۲۰۰۷ توسط شرکت سان میکروسیستم راه اندازی شد.

شروع روند پروسه تبلیغات در ایران پس از سال ۲۰۰۳ آغاز شد وسپس رشد مثبتی را هم نشان داد ولی بسیاری از مدیران شرکت های تبلیغاتی موافق با این مسئله نیستند که همان قدر که این تبلیغات در آمریکا واروپا رشد داشته است نتوانسته در ایران به همان میزان رشد را از خود نشان دهد.

اما اگر مدل ورود تبلیغات اینترنتی را در ایران هم بررسی کنیم متوجه می شویم که نحوه ورود این تکنولوژی به ایران مانند سایر کشور ها می باشد معمولا به دلیل اینکه این مدل از تکنولوژی در ایران دیر تر از کشور های اروپایی و امریکا بوده است رشد کند تری را هم از خود نشان می دهد. با اینکه ورود اینترنت به ایران به شکل یک سیستم تازه وارد می باشد اما به دلیل اشتیاق ایرانیان به پیشرفت این صنعت پیشرفت سریع تری را در حال حاضر از خود نشان می دهد.

تبلیغات اینترنتی

 

چرا تبلیغات اینترنتی بهتر است؟

این تبلیغ بسیار ارزان تر از سایر روش های تبلیغات می باشد به دلیل اینکه نیازی به خرید کاغذ ویا سایر مواد نمی باشد به همین دلیل اغلب مورد توجه بسیاری از مدیران شرکت های تبلیغاتی قرار گرفته است همچنین از طرفی این تبلیغات بسیار وسیع الطیف می باشد و به راحتی می تواند در یک جامعه بزرگ فراگیر شود و در نتیجه یک موفقیت بزرگ برای یک برند به حساب می آید اما تبلیغات دیگر علاوه بر پر هزینه بودن نمی تواند به این راحتی در یک جامعه پخش شوند ومعمولا نهایتا به یک شهر یا اگر پیشرفت زیادی کنند به یک کشور منتهی می شوند.

یکی دیگر از مزیت های  تبلیغات اینترنتی در نحوه انتقال سریع اطلاعات می باشد در این حالت معمولا اطلاعات به سرعت در یک جامعه منتقل می شد در نتیجه نیازی به وقت گیر بودن برای انتقال اطلاعات نیست پس می تواند در مدت زمان کمی بازدهی خوبی را برای افراد مختلف داشته باشد همچنین حق الزحمه اولیه آن بسیار کم می باشد و در نتیجه برای بسیاری از افراد که به دنبال صرف میزان کمی از حقوق برای این نوع از تبلیغات هستد بسیار می تواند کارامد باشد.

همچنین این روش تا حدود زیادی وابسته به زمان ومکان نیست شما از هر قسمت جهان می توانید در مدت کوتاهی در امد زایی داشته باشید ونیازی نیست که به یک منطقه محدود شوید این می تواند یکی از مزیت های این روش نسبت به سایر روش های تبلیغاتی موجود در جامعه می باشد .

 

 امروزه اشکال مختلفی از تبلیغات اینترنتی را می بیینم که به صورت رسانه، بنرهای تبلیغاتی و بنرهایی در رسانه های غنایی ویا نامه های که به شکل اینترنتی ارسال می شوند ویا شکلی از تبلیغات هستند که امروزه به شکل بازی های اینترنتی ارائه می  میدهند ونظر تعداد زیادی هم از مخاطبان به ویژه در گروه سنی نوجوانان وکودکان را به خود جلب کرده اند.

انواع کسب وکار اینترنتی:

یکی از مدل های کسب کار اینترنتی مبتنی بر محتوا می باشد یعنی شما بتوانید با محتوای خوب که برای یک سایت ارزشمند باشد وبتواند نظر مخاطب را جذب کند،می تواند در کسب شما موثر باشد پس قطعا می تواند یکی از بهترین راه های درامد زایی در یک جامعه باشد. با ارائه محتوای ارزشمند از طریق مدیرهای سایت ها می توانید انعطاف پذیری موارد استفاده شده در سایت ها را بالا ببرید در نتیجه این می تواند یک مزیت برای سایت شما به حساب بیایید .

تبلیغات اینترنتی

یکی دیگر از مدل های مبنتی بر استفاده در اینترنت ارائه مدل های مختلفی از کالا یا خدمات مختلف می باشد . اگر شما بتوانید مدل های مختلفی از یک محصول یا خدمات ارائه دهید در نتیجه می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید که این می تواند برای سایت شما یک امتیاز به حساب بیایید چرا که استفاده کنند از این محصولات مراجعه بیشتری را به سایت شما خواهند داشت این می تواند ارتباط مستقیمی با موفیت شرکت شما داشته باشد.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *