ثبت نام

بهبود سرعت لود سایت

بهبود سرعت لود سایت

بهبود سرعت لود سایت

بهبود سرعت لود سایت

سرعت لود سایت یکی از فاکتورهای بسیار حائز اهمیت در طراحی وب سایت می باشد . در این مطلب به بیان کردن چند راهکار اساسی جهت افزایش سرعت لود سایت می پردازیم. با ما همراه باشید

سرعت سایت برای کاربران اینترنتی از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. به نحوی که تاخیر یک ثانیه ای منجر می شود به:

۱۱٪ بازدید کمتر صفحهی شما
۱۶٪ کاهش رضایت مشتری از وبسایت
۷٪ از دست دادن نرخ تبدیل

به همین خاطر نتیجه می گیریم که چند ثانیه اضافی تاثیر بسیار واضح و روشنی در جذب مخاطب برای شما به ارمغان خواهد آورد. در این مطلب تلاش خواهیم کرد که به تمامی نکاتی که موجب می شود سایت شما به سرعت لود مناسبی برسد بپردازیم.

بهبود سرعت لود سایت
بهبود سرعت لود سایت

چگونه سرعت لود سایت بر روی جذب مخاطب تاثیر می گذارد!؟

طبق گزارشات موجود تقریبا حدود  ۵۰ درصد از بازدیدکنندگان توقع دارند سایت مدنظرشان زیر ۲ ثانیه باز شود. البته در کشور عزیز ما ایران، این مسئله به سرعت اینترنت کاربران هم بستگی دارد . تقریبا از آن ۵۰ درصد ، ۴۰ درصدشان زمانی که لود سایت به ثانیه سوم می رسد و چیزی نمی بینند از وب سایت خارج شده و به سراغ سایت بعدی می روند!

این مسئله به این معنی است که چنان چه سرعت لود شما بیشتر از دو ثانیه باشد نصفی از بازدیدکنندگان سایت خود را از دست خواهید داد و این تاثیر خیلی زیادی در جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری دارد. پس بنابراین نرخ تبدیل سایت شما پایین می آید.

علاوه بر این این نکته را هم در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگانی با تجربه ی این که این سایت سرعت لود بدی دارد، نزدیک به ۸۰ درصد دیگر به آن سایت مراجعه نخواهند کرد

هم چنین در بررسی هایی که روی سایت walmart انجام شد معلوم شد به ازای هر ثانیه تاخیر ۱۶ درصد عدم رضایت به وجود می آید. در نظرسنجی این سایت از مخاطبان مشخص شد سرعت لود سریع قادر است  بیش از ۵۰ درصد افزایش اعتماد برای کاربران کنونی را برای برند به همراه داشته باشد. در نظر سنجی مشخص شده بود نزدیک به ۴۵ درصد از کاربران اینترنتی عملکرد ضعیف قسمتی از سایت را با دیگر نزدیکان و آشنایان خود نیز به اشتراک می گذارند.

با توجه به آماری که داده شد به اهمیت بالا بودن سرعت لود سایت پی بردیم. اما برای این منظور چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم. ما در این مقاله ۲ راهکار خیلی خوب را برای این معضل بزرگ مطرح کرده ایم. با ما همراه باشید.

بهبود سرعت لود سایت
بهبود سرعت لود سایت

۲ تکنیکی که سرعت لود سایتتان را بالا خواهد برد !

فاکتورها و عوامل متفاوت و مختلفی بر روی سرعت لود سایتتان تاثیر گذار خواهد بود . به همین دلیل قدم های گوناگونی جهت افزایش سرعت لود سایت بایستی برداشته شود.

نگران این نباشید که چقدر این مراحل زیاد یا سخت هستند چجرا که اصلا احتیاجی نیست همه عوامل را در یک روز انجام دهید . تنها  کافی است در یک برنامه ریزی یک ماهه تقریبا هر روز یکی از این شیوه های افزایش سرعت لود سایت را عملی کنید.

البته در صورتی که  قبلا بر روی سرعت لود سایت خود حرکتی زده اید و فعالیتی داشته اید حتما یک سری از این فاکتورها برای سایت شما انجام شده است. به همین خاطر با در نظر گرفتن کلیه این شرایط و مسائل مطلب خود را شروع می کنیم!

۱کم کردن تعداد درخواست های لود فایل

در واقع این مسئله به حداقل کردن درخواست HTTP شهرت دارد ولی  ما برای این که همه ی مخاطبین درک بهتر و واضح تری از این مسئله داشته باشند کلمه  و عبارت های سخت و دشوار را به شکل ساده تر و راحتی برایتان توضیح خواهیم داد .

یکی از فاکتورهای تاثیر گذار بر روی سرعت لود سایت ها، تعداد فایل هایی می باشد که مرورگر برای نمایش کامل سایت بایستی  آن را دانلود کند.

به هر اندازه که تعداد فایل ها بیشتر باشد، سرعت لود سایت افزایش پیدا خواهد کرد . برای دیدن تعداد فایل هایی که در یک سایت آپلود می شود (به همراه تایم بارگزاری) قادر خواهید بود که از ابزار Network در Insept مرورگر کروم استفاده نمایید .

آن وقت مشاهده خواهید کرد که مثلا بیشترین زمان لود جهت فراخوانی فایل فونت و هنگامی است که سرور به درخواست مرورگر پاسخ می دهد. شما با مشاهده این لیست در خواهید یافت که کدام فایل ها برای شما مشکل ساز شده اند  و اگر برایتان امکان داشته باشد اقدام به حذف آن ها کنید.

بهبود سرعت لود سایت
بهبود سرعت لود سایت

۲- فایل ها را یکی و فضاهای اضافی را پاک کنید

حالا که متوجه شده اید  بایستی تعداد درخواست ها را کاهش دهید می توانید در گام اول به سراغ فایل های HTML و CSS و JS بروید. تا جایی که برایتان امکان دارد فاصله ها را در این فایل ها حذف کنید(مثل اسپیس ها و اینترها تا فایل کم حجم تر گردد .)

بعد از آن تلاش کنید یک فایل css ایجاد کرده و تمامی اطلاعات داخل فایل های css را به ترتیبی که در سند HTML فراخوانی می شود در آن قرار دهید و به جای فراخوانی همه فایل ها همان یک فایل css را فراخوانی نمایید . به این صورت؛  تعداد درخواست ها تا حد خیلی زیادی کاهش پیدا می کند . همین دستورالعمل را جهت فایل های JS هم به کار بگیرید .

شاید برخی ها تصور کنند با حذف فضاهای خالی و یک فایل کردن تمامی  css ها  و js ها کد کثیف ایجاد شود و احتمال دارد که وجود این کد کثیف اثرگذاری منفی داشته باشد ، چرا که ربات های گوگل شاید بر روی تمیز بودن کدها تاکید داشته باشند!

این که ربات گوگل به خوانایی کدها اهمیت خاصی می دهد ، از اساس غلط است! شما فقط لازم است که کدها را به شکل صحیح و درستی وارد کنید. پس به همین خاطر فشرده سازی فایل ها (minify) بر روی سرعت سایت و بهتر دیده شدنش تاثیر مثبت خیلی زیادی خواهد داشت .

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از بهترین افزونه ها برای فشرده سازی فایل ها افزونه WP-Rocket است.

امیدواریم که با این راهکارهای ساده توانسته باشیم اندکی از مشکل شما را برطرف کرده باشیم.

در مقالات آینده راجع به این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *