ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

اهمیت لوگو برای برند های کوچک

اهمیت لوگو

اهمیت لوگو

اهمیت لوگو 

تاثیرگذاری و جلب توجه مشتریان در مراحل اولیه ی راه اندازی کسب و کار موضوعی است که اهمیت زیادی دارد. برندینگ فرصتی برای موفقیت در این زمینه است که متاسفانه گاهی از اوقات به فراموشی سپرده شده و آنچنان که باید به آن توجه نمی گردد. خیلی از کسب و کارهای کوچک لوگو های ضعیفی دارند، به این معنی که تاثیر لوگوی آنها یا خنثی است و یا در برخی از شرایط حتی منفی بوده  و از وعده ها و شعار های برند  دور است. اگر که کسب و کار شما در اقلیت قرار دارد و عملا یک بیزنس نوپا است، اما برند قدرتمندی دارد، می توانید مطمئن باشید که از سایرین متمایز شده اید.

اهمیت لوگو
اهمیت لوگو

یک برند قدرتمند مشتریانی را که هیچ شناخت  یا تجربه ای درمورد شرکت شما ندارند تحت تاثیر قرار می دهد و این ذهنیت را در آنان ایجاد می نماید که شما قرار است محصولات یا خدمات فوق العاده ای به آنها ارائه کنید.

بدون داشتن لوگوی قدرتمند یا طراحی خوب فرصت اثبات کیفیت به مشتریان را از دست خواهید داد. اگر هویت بصری برندینگ شما گواه فعالیت های شما نباشد، مشتریان رقبا را به شما ترجیح خواهند داد.

به برندتان توجه کنید

توجه یعنی که باید لوگویی را انتخاب کنید که به بهترین شکل برند شما را به نمایش بگذارد. راه اندازی و رونق گرفتن کسب و کار دشوار است. باید با دقت و هوشیاری تمام از منابع در دسترستان استفاده کنید.وقتی می خواهید در مورد نحوه سرمایه گذاری روی زمان، انرژی و سرمایه تصمیمی بگیرید،  به یاد داشته باشید که در بازار امروز هیچ کم کاری ای برای برندیگ تجارتتان جایز نیست .

در ادامه با اشاره نکاتی مهم شمارا راهنمایی می کنیم تا بدانید که چگونه باید یک لوگوی خوب برای برندخود طراحی کنید.

اهمیت لوگو
اهمیت لوگو
  1. متفاوت باشید

اول از همه مطمئن شوید که لوگوی شما ساده و قابل فهم است، چراکه در مراحل کنونی برند شما شناخته شده نیست و به همین خاطر ممکن است مردم ارتباطی بین نام برند و محصولات و خدمات شما برقرار نکنند.

در ابتدای راه برخلاف کمپانی های بزرگ بودجه تبلیغاتی زیادی در اختیار شما قرار ندارد تا با استفاده از آن بتوانید  به مشتریان جهت درک کسب و کارتان کمک کنید.  در اول راه بهتر است زیاد شلوغش نکنید، بدانید که همیشه راه تغییر و بهتر کردن لوگو باز است.

مختصر بگوییم،  لوگوی باید هویت شرکت شما را به مخاطب منتقل کند و تاثیر مثبت بر روی روی ذهن او بگذارد.

برای کسب و کار های کوچک، سرعت از هر چیزی مهم تر است. در جاییکه مخاطبان به دنبال لوگوهای محبوب خود می گردند، لوگوی برند شما باید بتواند درکوتاه ترین زمان تاثیر مثبت هرچند کوچکی روی ذهن مخاطب بگذارد.

اهمیت لوگو
اهمیت لوگو
  1. تایپوگرافی هماهنگ با کسب و کار

عموم کسب و کارهای کوچک بر پایه دو عنصر اصلی ساخته شده اند: عناصر تایپوگرافیکی و عنصر گرافیکی یا آیکونیک . این فاکتورها برای بسیاری از طراحی های لوگو یک ساختار پایه را شکل می دهند.

در کنار عنصر گرافیکی یا آیکون شرکت، اما تایپوگرافی به کار گرفته شده در طراحی لوگو نیز مهمترین انتخابی است که طراح باید در موردش تصمیم بگیرد. تایپوگرافی اطلاعات زیادی درمورد به برند در اختیار مخاطب قرار می دهد، به همین دلیل باید با گرافیک لوگو هم خوانی داشته باشد.

  1. انتخاب رنگ ها

برخی از صنایع خاص رنگ های منحصر به فرد خود  را دارند که آنها را از بقیه متمایز می کند. برای مثال شرکت های تولیدکننده ی لوازم سرمایشی و گرمایشی اغلب ازرنگ های آبی و قرمز را برای برندینگ خود استفاده می کنند.

سعی کنید فکر و ایده ی متفاوتی داشته باشید، انتخاب های معمول رنگی رقبارا بررسیکنید و سعی کنید با حفظ تم مشابه که به مخاطب نشان دهد شما در چه زمینه ای کار میکنید،انتخاب رنگی متفاوتی داشته باشید.

اهمیت لوگو
اهمیت لوگو
  1. نحوه استفاده از لوگو

از ساخت لوگویی که نیاز به توضیح اضافه داشته باشد اجتناب کنید. لوگو باید به شکلی طراحی شود که در سریع ترین زمان به صورتی کارآمد پیام مورد نظر را به بازدیدکننده منتقل کند.

یک راه حل ساده برای این کار نادیده گرفتن حروف و تمرکز روی گرافیک لوگو است. آیا لوگو شماایده ای مرتبط با هویت کسب و کار شما را به مخاطب منتقل می نماید؟ در حالت های گوناگون چگونه به نظر می رسد؟ فرمت های مختلف چه تاثیری بر نمایش آن خواهد داشت؟ آیا کانال های بازاریابی ای وجود دارن که در آینده بخواهید از آنها استفاده کنید؟

قبل از آنکه طراحی لوگوی خود را نهایی کنید حتما این نکته ها را مد نظر قرار دهید:

کارت ویزیت:  لوگوی شما بر روی کارت چگونه به نظر می رسد؟ متفاوت عمل کنید، به استفاده از کارت های دورو و گوشه های منحنی و یا استفاده از کاغذهای خاص فکر کنید.

علامت: نگذارید مشخصه های لوگو برای تناسب با فضای در دسترس تغییر کنید. هرچند ممکن است دیگران زیاد روی اینکه پافشاری کنند.

یونیفرم: کارمندان شما در واقع نمایندگان برند شما بهحساب می آیند، در نتیجه باید مطمئن شوید که آنها منظم و حرفه ای لباس پوشیده اند و با رنگ های برند یکپارچگی دارند.

طراحی وب: یکپارچگی طراحی لوگو و وب سایت با برندینگ اهمیت زیادی دارد. باید تلاش کنید تا وعده های برند به وضوح و به طور کامل مشخص و اعلام شوند.

شبکه های اجتماعی: لوگوی را در پروفایل ها تغییر داده و با استفاده از بستر کانال های شبکه های اجتماعی ، ظاهر جدید خود را به کاربران اعلام نمایید.

اهمیت لوگو
اهمیت لوگو
  1. یک طراح متخصص استخدام کنید

موفقیت شما به کارآیی برندینگ شما بستگی دارد، خیلی از کسب و کارها دنبال گزینه هایی میگردند که کمترین هزینه را دارند. این به دلیل آن است که  ارزش برندینگ و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار خود را درک نکرده اند.

مهم ترین بخش برندینگ یک ارتباط آزادانه بین استراتژیست برند و مشتری است. یک شرکت معتبر را برای این کار انتخاب کنید تا بتوانید به طور مستقیم با کسی که برند شما را توسعه می بخشد صحبت کنید. ضروری است تا از بابت اصالت تمامی کارهای هنری خلق شده از سوی آن فرد مطمئن شوید، چرا که کپی برداری از کلیپ آرت های دیگر به هیچ وجه درست نیست . همچنین شرکتی را انتخاب کنید که درک کاملی از تمامی برنامه های آینده ی شما داشته باشد.

اهمیت لوگو
اهمیت لوگو
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *