ثبت نام

اهداف و اهمیت تبلیغات

marketran-advertising-1 (1)

تبلیغات بهترین راه برقراری ارتباط با مشتریان است.تبلیغات به اطلاع‌رسانی مشتریان درباره برند موجود در بازار و انواع محصولات مفید برای آن‌ها کمک می‌کند.تبلیغات می‌تواند هرکسی ازجمله کودکان، جوانان و افراد مسن را هدف قرار دهد.این کار با استفاده از انواع مختلف رسانه، با تکنیک‌های مختلف و روش‌های بسیار مناسب انجام می‌شود.

بیایید نگاهی به اهداف اصلی و اهمیت تبلیغات بیندازیم.

اهداف تبلیغات

چهار هدف اصلی تبلیغات عبارت‌اند از:
• امتحان
• تداوم
• تغییر برند
• بازگشت به برند

بیایید نگاهی به این انواع مختلف اهداف بیندازیم.

امتحان

شرکت‌هایی که در مرحله معرفی خود هستند به‌طورکلی برای این هدف کار می‌کنند.هدف از آزمایش آن چیزی است که شامل متقاعد کردن مشتریان برای خرید محصول جدید معرفی‌شده در بازار است.در اینجا تبلیغ‌کنندگان از تبلیغات پرزرق‌وبرقی و جذاب استفاده می‌کنند تا مشتریان نگاهی به محصولات و خدمات آن‌ها بیندازند.

تداوم

این هدف نگران حفظ مشتریان موجود برای وفاداری به محصول است.تبلیغ‌کنندگان در اینجا به‌طورکلی به افزودن چیزی جدید در محصول و تبلیغ خود ادامه می‌دهند تا مشتریان موجود محصولاتشان را خریداری کنند.

تغییر برند

این هدف اساساً برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند مشتریان رقبای خود را جذب کنند.در اینجا، تبلیغ‌کنندگان سعی می‌کنند تا مشتریان را متقاعد کنند که از برند موجود که آن‌ها برای خرید محصولات استفاده می‌کنند، تغییر برند دهند.

درواقع تغییر برند از برند رقبا به برند کسب‌وکار شما، این هدف را توجیه می‌کند.

بازگشت به برند

این هدف برای شرکت‌هایی است که خواهان بازگشت مشتریان قبلی خود هستند که به رقبای آن‌ها روی آورده‌اند.تبلیغ‌کنندگان از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا مشتریان قبلی را جذب کنند.تخفیف، تبلیغات جدید، برخی تغییرات روی بسته‌بندی نمونه‌هایی از تبلیغات برای این هدف است.

اساساً، تبلیغات یک روش بسیار هنرمندانه برای ارتباط با مشتریان است.
ویژگی‌های اصلی که فرد باید برای اهداف تبلیغاتی خود داشته باشد، مهارت‌های ارتباطی بالا و قدرت بسیار خوب و قانع‌کننده است.

اهمیت تبلیغات

اهداف و اهمیت تبلیغات3

تبلیغات نقش بسیار مهمی در عصر رقابت ایفا می‌کند.تبلیغات تنها چیزی است که برای هرکسی امروزه به یک ضرورت تبدیل‌شده است، چه تولیدکننده، تجار، یا مشتری.تبلیغات بخش مهمی در کسب‌وکار است. بیایید نگاهی به این بیندازیم که چگونه و کجا تبلیغات مهم است:

تبلیغات برای مشتریان مهم است

فقط تلویزیون یا یک روزنامه و یا یک کانال رادیو را بدون تبلیغ تصور کنید !نه، هیچ‌کس نمی‌تواند این را تصور کند.تبلیغات نقش بسیار مهمی در زندگی مشتریان بازی می‌کند.مشتریان افرادی هستند که محصول را تنها بعدازاینکه از محصولات موجود در بازار آگاه‌اند، خریداری می‌کنند.

اگر محصول تبلیغ نشود، هیچ مشتری متوجه نمی‌شود که چنین محصولاتی در دسترس هستند.محصول را حتی اگر به نفع او باشد خریداری نمی‌کند، زیرا اطلاعاتی در مورد آن ندارد.

یک مورد دیگر این است که تبلیغات به مردم کمک می‌کند تا بهترین محصولات را برای خود، فرزندانشان و خانواده‌شان به‌راحتی پیدا کنند.زمانی که آن‌ها در مورد ویژگی‌های محصولات بدانند، قادر به مقایسه محصولات و خرید آن هستند.
آن‌ها می‌خواهند بهترین محصولات را با پول باارزش خود خریداری کنند.بنابراین تبلیغات برای مشتریان مهم است.

تبلیغات برای فروشنده و شرکت‌هایی که محصولات را تولید می‌کنند اهمیت دارد.

اهداف و اهمیت تبلیغات5

بله، تبلیغات نقش بسیار مهمی برای تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات بازی می‌کند.درواقع تبلیغات به افزایش فروش کمک می‌کند. تبلیغات به تولیدکنندگان یا شرکت‌ها کمک می‌کند تا رقبای خود را بشناسند و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند تا سطح رقابت را برآورده کنند .

اگر هر شرکتی بخواهد محصول جدیدی را در بازار عرضه کند، تبلیغ برای محصول یک زمینه معرفی خواهد ساخت.تبلیغات به ایجاد آگاهی مردم از محصول جدید کمک می‌کند تا مصرف‌کنندگان بیایند و محصول را امتحان کنند.تبلیغات به ایجاد حسن نیت شرکت کمک می‌کند و پس از اثبات کیفیت، وفاداری مشتری را کسب می‌کند.تقاضا و عرضه برای محصول با کمک تبلیغات، به یک فرآیند بی‌پایان تبدیل می‌شود.

تبلیغات برای جامعه مهم است

اهداف و اهمیت تبلیغات4

تبلیغات به آموزش مردم کمک می‌کند.برخی مسائل اجتماعی نیز در تبلیغات هدف قرار می‌گیرند.تبلیغاتی مانند کار کودکان، مصرف مشروبات الکلی، قتل کودک، سیگار کشیدن، آموزش تنظیم خانواده و غیره نیز وجود دارد.درنتیجه تبلیغات نقش بسیار مهمی در جامعه بازی می‌کند.

ارتباطات بازاریابی – معنا و فرآیند آن

ارتباطات بازاریابی اساساً بخشی از ترکیب بازاریابی است.ترکیب بازاریابی، چهار بخش از بازاریابی را تعریف می‌کند و تبلیغ همان چیزی است که ارتباطات بازاریابی برای آن کار می‌کند.این پیامی است که سازمان شما قصد انتقال به بازار هدف شمارا دارد.شما باید پیام‌های مختلفی که می‌خواهید از طریق واسطه‌های مختلف انتقال دهید، مشخص کنید.

بازاریابی آنلاین

به‌طور سنتی بازاریابی آنلاین تنها روش انتقال پیام‌ها به مصرف‌کنندگان بود.بااین‌حال، در زمان‌های اخیر، ایمیل‌ها، پیامک، وبلاگ‌ها، تلویزیون و وب‌سایت‌های شرکت به روشی متداول برای انتقال پیام سازمان به مشتریان تبدیل‌شده‌اند.مهم است که پیامی که شما در یک رسانه می‌دهید باید با پیغام ارائه‌شده در محیط دیگر همخوانی داشته باشد.

به‌عنوان‌مثال، شما باید از همان لوگو که در وب‌سایت خود استفاده کنید، همان‌طور در پیام‌های ایمیلتان از آن استفاده کنید.به‌طور مشابه، پیغام‌های تلویزیونی شما باید همان پیام وبلاگ و وب‌سایت شمارا منتقل کنند.

به دلیل بالا، افرادی که فرآیند ارتباط بازاریابی را کنترل می‌کنند برای شرکت بسیار مهم هستند.این مدیران آن را یک فرآیند ارتباط بازاریابی یکپارچه می‌سازند.حالا متوجه خواهید شد که چرا باید ” یکپارچه” باشد.دلیل آن این است که پیام‌هایی که باید از طریق واسطه‌های مختلف منتقل می‌شوند، باید یکسان باشند.

بیایید نگاهی به فرآیند ارتباطات بازاریابی بیندازیم.

اهداف و اهمیت تبلیغات7

 

داشتن یک فرآیند در محل بسیار مهم است، زیرا در آن زمان تبلیغات شما سود مناسب را به دست خواهند آورد.
یک شوخی قدیمی تبلیغاتی وجود دارد که می‌گوید: ” من می‌دانم که تبلیغات من کار می‌کند، اما نمی‌دانم کدام قسمت “به همین دلیل است بهتراست که فرآیند ارتباط بازاریابی یک حسابرسی را در تبلیغات قرار دهد.چراکه شرکت‌ها نمی‌توانند هزینه را با نوع اشتباه تبلیغات از دست بدهند.همه‌چیز باید به‌خوبی تعریف و ادغام شود تا حداکثر درآمد کسب شود.

فرآیند ارتباط بازاریابی شما به این شکل خواهد بود:

فرآیند ارتباط بازاریابی مشخص می‌کند که سرمایه‌گذاری‌ها در کجا انجام می‌شوند و چه چیزی باعث بازگشت سود بیشتر به سرمایه‌گذاری می‌شود.بنابراین می‌توانید آیتم‌های تبلیغاتی را تغییر دهید تا بیش‌ترین سود را به دست آورید.

این فرآیند در مرحله توسعه استراتژیک آغاز می‌شود.شما با ایجاد یک برنامه ارتباطات بازاریابی شروع می‌کنید.

در این نقطه، شما تصمیم می‌گیرید که چگونه در بخش تبلیغات حضور پیدا کنید.در مرحله بعد، واکنش‌های مشتریان خود را ثبت می‌کنید.
سپس این پاسخ‌ها به‌عنوان داده‌های تبلیغاتی ثبت و نگهداری می‌شوند.سپس مدیران اجرایی داده‌های جمع‌آوری‌شده را تحلیل و ارزیابی می‌کنند .آن‌ها تمام گزارش‌های مهم را تولید می‌کنند که به تخصیص بودجه یکپارچه بازاریابی و ارتباطات کمک خواهد کرد.ارتباطات بازاریابی یکپارچه یک رویکرد مبتنی بر داده است که نگرش‌های مصرف‌کننده را شناسایی می‌کند.

صنعت تبلیغات و رسانه‌ای

اهداف و اهمیت تبلیغات6

یک استراتژی را با ترکیب صحیحی از کانال‌های آنلاین و آفلاین ایجاد می‌کند که باید منجر به یک رابطه قوی‌تر با مصرف‌کننده شود.در سال‌های اخیر به دلیل تغییرات، صنعت تبلیغات و رسانه‌ای نیز به چند برابر افزایش‌یافته است.به همین دلیل است که این استراتژی به یک استراتژی اولیه برای توسعه‌دهندگان تبدیل‌شده است.نمونه‌هایی از تغییرات از تبلیغات رسانه‌ای گرفته تا اشکال چندگانه ارتباطی، از تبلیغات همگانی گرفته تا بازاریابی مبتنی بر داده‌ها و غیره هستند.

انتخاب مهم‌ترین عناصر ارتباطی برای موفقیت کسب‌وکار شرکت بسیار مهم است.تبلیغات باید در تمام سطوح مؤثر باشند.زمانی که فرآیند بازاریابی یکپارچه تعیین می‌شود، شرکت می‌تواند سود سهام غنی را از آن به دست آورد.این روزها شرکت‌هایی وجود دارند که متخصص ایجاد فرآیند ارتباطات بازاریابی برای شما هستند.بنابراین شما می‌توانید این کار را به‌تنهایی انجام دهید و یا سرویس‌های آن‌ها را قبول کنید.اما یک فرآیند ارتباط مؤثر بازاریابی، نظم روزانه است.

نتیجه‌گیری

هر تبلیغی دارای اهدافی برای تبلیغ‌کننده است.
گاهی هدف از تبلیغ معرفی، تداوم مشتری فعلی، جذب مشتریان دیگر رقبا، جذب مشتریان ازدست‌رفته گذشته است.
تبلیغات برای تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و جامعه مفید است.
ارتباطات بازاریابی برای اجرا و موفقیت تبلیغات کار می‌کند.
ارتباطات به شناسایی مشتریان بالقوه، شناسایی بازار و بررسی نتایج تبلیغات می‌پردازد.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *